20 Mayıs 2013, Pazartesi 17:39:25

THY YÖNETİMİ KRİTİK TOPLANTIYA GİRİYOR

15 Mayıs’ta başlayan grevin 6’ncı günü yaşanırken sendika yönetimini 22 Mayıs’ta anlaşmak için masaya davet eden THY yönetimi, anlaşma olmaması halinde B planını da hazırladı. THY yönetiminin B planı ne?
  • Para birincil sorun degil biz fazla uçurulmaktan gelebilecek olan revizyonlardan dolayı greve gittik.Bizim isimizi herkes oyle başarıyla yapamaz.deiginiz gibi 1.60 olup lise okumaktan fazla seyler gerekiyor.neyse hayırlısı Olsun herkes icin.
  • Para 1. Sorun diil dedim .ucucu olsaydınız anlardiniz calışma saatlerimiz,dinlenme saatlerimiz vs. Daha Uzatmiycam.
  • 305 dönecek , ders bitecek
  • Vallahi soktayim beee.grev ne kadar buyuk biseymis...haklari ozgurlukleri gectim birde en onemli tarafi ve grevin basindan beri TARTISILAN EN ONEMLI KONU kimin kisilikli kimin kisiliksiz olduguna da gosteriyor! Birgun calisanlarimin karakterini cozmek ve sadece kisilikli insanlari yanimda tutmak icin grev yapicamm.sizce thy de 14bin kisiyi sutlayip 2000 kisiyle yoluna devam mi etmeli? !? Iyice cilkini cikardiniz yani...

Türk Hava Yolları’nda yaşanan grev devam ederken THY yönetimi, sendika yönetimine ilettiği ’22 Mayıs’ta toplu iş sözleşmesini imzalayalım” davetine cevap olarak, ‘ Bu şartlarda sözleşme imzalanamaz’ cevabını almıştı. THY’nin davetinin sona ermesine iki gün kala, sendika yönetiminin masaya gelmeme olasılığına karşın THY yönetimi şimdiden B planını hazırladı. 

THY yönetimi, eğer sendika masaya oturmazsa çalışanlara toplu iş sözleşmesi dışında zam verecek. Bu kritik karar için THY yönetim kurulu yarın saat 16.00’da olağanüstü toplanacak. Bu toplantıda çalışanlara verilecek zam oranı belirlenecek ancak alınan karar hiçbir şekilde sendikaya verilen sürenin öncesinde kamuoyuna açıklanmayacak.

THY yönetimi, sır gibi saklayacağı zam oranını 22 Mayıs'tan sonra duyuracak. O andan itibaren grev sürecinde nasıl gelişmeler yaşanacak merakla beklenecek.

©Airporthaber.com

THY YÖNETİMİ KRİTİK TOPLANTIYA GİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (132)

Hayirlisi olsun . ~ 5 yıl önce
Para birincil sorun degil biz fazla uçurulmaktan gelebilecek olan revizyonlardan dolayı greve gittik.Bizim isimizi herkes oyle başarıyla yapamaz.deiginiz gibi 1.60 olup lise okumaktan fazla seyler gerekiyor.neyse hayırlısı Olsun herkes icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Para 1. Sorun diil dedim .ucucu olsaydınız anlardiniz calışma saatlerimiz,dinlenme saatlerimiz vs. Daha Uzatmiycam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğretmen ~ 5 yıl önce
305 dönecek , ders bitecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
waww...cok sert ~ 5 yıl önce
Vallahi soktayim beee.grev ne kadar buyuk biseymis...haklari ozgurlukleri gectim birde en onemli tarafi ve grevin basindan beri TARTISILAN EN ONEMLI KONU kimin kisilikli kimin kisiliksiz olduguna da gosteriyor! Birgun calisanlarimin karakterini cozmek ve sadece kisilikli insanlari yanimda tutmak icin grev yapicamm.sizce thy de 14bin kisiyi sutlayip 2000 kisiyle yoluna devam mi etmeli? !? Iyice cilkini cikardiniz yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000