24 Mayıs 2008, Cumartesi 08:21:32

''THY yöneticileri ekonomide uçsun!''

Radikal Gazetesi yazarlarından Funda Özkan, işkenceye dönüşen bir uçuşunu bakın nasıl ifade ediyor...
  • thy nin koltuk araliklari emiratesten daha genis
  • kendini business class a upgrating yapmaya calisip basaramamistir gazeteciler kendileri tanindigi icin upgrating yapmak icin cok caba harcarlar
  • Genelde, konu bulamayan, bu ve bunun gibi yazar! müsveddeleri hep ulusal markamız THY'na sallar. ne de olsa rating garanti. ancak zahmet edip özel havayollarıyla uçsa ve onlara da böyle yorumlar yapsa... olmaz tabi; o zaman rating gelmez. bir de şu var... 'kendi markamız olduğu için THY yazıyoruz'... yok, biz almayalım, yazmayın!!! ya da hep eleştiri yazmayın. hiç mi iyi birşeyler yok THY'nda? isterseniz paraya kıyıp business'ta uçun(lada yerine başka marka araba alıyorsanız ekonomi yerine business bilet almayı da bilin). sonuçta serbest ekonomi, tercih tüketicinin.. :)
  • Bence yazar hakli olabilir THY'nin kendi mali olmayan bazi Airbus'larda 320 ekonomi sinifi koltuklari bazen hakikaten dar olabiliyor.

Baştan söyleyeyim, yurtiçi, yurtdışı uçak yolculuğumda her zaman THY‘yi tercih ederim ve bundan hiç de pişman olmam. Ancak son Dubai yolculuğum tam bir işkenceydi. 17 Mayıs cumartesi akşamı 20.15 uçağıyla Dubai’ye giderken perişanlığı tüm ekonomi sınıfında uçanlar olarak hep beraber yaşadık. Koltukların arası o kadar dardı ki, ben bile bir kadın olarak bacaklarımı sığdıramadım. Uzun boylu beylerin haliyse içler acısıydı. Yolculuğun ikinci saatinden itibaren insanlar koridorda ‘volta’ atmaya başladı. 20 Mayıs gece yarısı dönüş yolculuğu daha da felaketti. Yine dar koltuklarda, tüm günün yorgunluğu üzerine Türkiye saatiyle gece 2’deki uçağımız sabah 7’de İstanbul’a indiğinde hiçbirimizin takati kalmamıştı, bacaklarımız felç olmuş gibiydi.
Her iki seferde de tüm kabin ekibinin sempatikliği, canla başla koşuşturması bile koltukların verdiği acıyı gidermiyordu.
“Daha çok yer kazanmak için koltuk araları daraltılıyor” diye söylenirken, öğrendik ki bindiğimiz uçağın modelinin özelliğiymiş. İnsanlara işkence edecek şekilde gece yarısına konulan uçuşlarda, bari doğru düzgün seyahat edilebilse. Biz yolcular çözüm yolunu bulduk aslında: THY Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Candan Karlıtekin, tüm yönetim kurulu üyelerini ve Genel Müdür Doç. Dr. Temel Kotil‘i iki sefer Dubai’ye götürüp getirmek gerekiyor. Tabii ki ekonomi sınıfında.
Yol arkadaşlarım: “Bunu yazmalısın, sonuçta ekonomi sınıfında kimse bedavaya uçmuyor, THY de hayrına uçurmuyor” diyordu.

Funda Özkan / Radikal

''THY yöneticileri ekonomide uçsun!''

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

badi ~ 10 yıl önce
thy nin koltuk araliklari emiratesten daha genis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
badi ~ 10 yıl önce
kendini business class a upgrating yapmaya calisip basaramamistir gazeteciler kendileri tanindigi icin upgrating yapmak icin cok caba harcarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MEL ~ 10 yıl önce
Genelde, konu bulamayan, bu ve bunun gibi yazar! müsveddeleri hep ulusal markamız THY'na sallar. ne de olsa rating garanti. ancak zahmet edip özel havayollarıyla uçsa ve onlara da böyle yorumlar yapsa... olmaz tabi; o zaman rating gelmez. bir de şu var... 'kendi markamız olduğu için THY yazıyoruz'... yok, biz almayalım, yazmayın!!! ya da hep eleştiri yazmayın. hiç mi iyi birşeyler yok THY'nda? isterseniz paraya kıyıp business'ta uçun(lada yerine başka marka araba alıyorsanız ekonomi yerine business bilet almayı da bilin). sonuçta serbest ekonomi, tercih tüketicinin.. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Omer ~ 10 yıl önce
Bence yazar hakli olabilir THY'nin kendi mali olmayan bazi Airbus'larda 320 ekonomi sinifi koltuklari bazen hakikaten dar olabiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000