21 Temmuz 2010, Çarşamba 08:56:20

THY YOLCUSU RÖTARA ALIŞMIŞ, SIRA KABALIKTA

Hürriyet gazetesi yazarlarından Yalçın Doğan, bugünkü köşe yazısının bir kısmını da THY'ye ayırmış. Doğan, THY ile ilgili yaşadığı olayı işte böyle anlatmış;
  • herkes otobuse bindigini zannederler! ucaga alinmiyorsa "niye bizi almiyorsunuz" diye sikayetler olur, ucaga bindiginde orada beklemeleri gerekirse o zaman da "niye bizi ucaga aldiniz" diye sikayetler oluyor..ve boyle durmadan..tum harekatci arkadaslara buyuk bir gecmis olsun!
  • o kapıdaki telsizle konuşan hostes diğildir öncelikle bu yanılgıyı düzeltmek istiyorum.meslek gruplerını ayırmanız açısından bi bilgi olsun .ona harekatçı deniyor!!!
  • Belediye yönetimi THY nı rötar havayolları haline de getirdi ya helal olsun. Bir kişi şu sefer vaktinde yapıldı diyebilir mi ?
  • TGS 8 TEMMUZDA İŞBAŞI YAPTI VE BORDİNG VE YER HİZMETLERİ BAŞLADI KİMSE AKSAMALARDAN DOLAYI BAHANELER UYDURMASIN!!! VURMAYIN ABALIYA, İSG YER HİZMETLERİ VE YOLCU HİZMETLERİ PERSONELİNİNDE LAKAYİTLİKTEN KURTULMASI LAZIM!!!
Önceki gün THY’nin İstanbul-Bodrum seferi. Uçak Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 15.10’da kalkacak. Tarife öyle.

Sürpriz değil, THY yine gecikiyor, çok fazla değil, aslında son zamanlarda artık normal hale gelen 45 dakikalık bir gecikme.

Bekleme salonunda yolculara anons yapılıyor, yolcular uçağa binmek üzere çağrılıyor. Yolcular ayağa kalkıyor, kapının önüne geldiklerinde, “5 dakika bekleyeceksiniz” deniyor. Yolcular arasında hafif bir kıpırdanma, hafif sinirlilik hali.

5 dakika oluyor 10, 10 dakika oluyor 15. Yolcular yavaş yavaş bağırmaya başlıyor, kapıdaki görevli hostes uçakla temasa geçiyor, salondaki durumu aktarıyor, karşıdan cevap geliyor: “Beklesinler beklemekten bir şey olmaz.”

Bu kabalık hostesin telsizinden tesadüfen çevredeki halk tarafından duyuluyor, duyulunca kıyamet kopmuyor ama ortalık iyice hareketleniyor.

Sonuçta son bir anons ama bu sefer gerçek anonsla yolcular uçağa biniyor. Dediğim gibi, 45 dakikalık rötar. THY yolcusu artık alışmış gibi, sıra şimdi kabalığa alışmaya geliyor.

Yalçın Doğan
THY YOLCUSU RÖTARA ALIŞMIŞ, SIRA KABALIKTA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
herkes otobuse bindigini zannederler! ucaga alinmiyorsa "niye bizi almiyorsunuz" diye sikayetler olur, ucaga bindiginde orada beklemeleri gerekirse o zaman da "niye bizi ucaga aldiniz" diye sikayetler oluyor..ve boyle durmadan..tum harekatci arkadaslara buyuk bir gecmis olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
o kapıdaki telsizle konuşan hostes diğildir öncelikle bu yanılgıyı düzeltmek istiyorum.meslek gruplerını ayırmanız açısından bi bilgi olsun .ona harekatçı deniyor!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Belediye yönetimi THY nı rötar havayolları haline de getirdi ya helal olsun. Bir kişi şu sefer vaktinde yapıldı diyebilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TGS 8 TEMMUZDA İŞBAŞI YAPTI VE BORDİNG VE YER HİZMETLERİ BAŞLADI KİMSE AKSAMALARDAN DOLAYI BAHANELER UYDURMASIN!!! VURMAYIN ABALIYA, İSG YER HİZMETLERİ VE YOLCU HİZMETLERİ PERSONELİNİNDE LAKAYİTLİKTEN KURTULMASI LAZIM!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000