28 Eylül 2012, Cuma 16:14:14

THY YOLCULARINI UYARDI

Türk Hava Yolları Güney Afrika yolcularını uyardı...
  • ümmetçilik yapan bir hükümet vize koyar mı? afrikada orta doğuda orta asyada aç sefil adam kalmadı hepsi burada,hava limanında 15 $ vize parası alacığım diye yapıyor bunları,bölgesel güç Türkiye :))))))
  • Thy yılda binlerce Vizeli gelmesi GEREKEN yolcuyu neden Vizesiz olsa bile AHL ye getirmektedir? Hem itibar,hem ekonomik kayıpların yanında; hem de ülkemizin bayrak taşıyıcısı en güzide! havayolumuz NEDEN Sınırlarımızdan geçemeyecek yolcu getirir????????????????????????
  • güney afrika bile vize istiyor diyen arkadaşımız herhalde kuralları bilmiyor havacılıkta bazı kurallar vardır ne amaçla gidiyorsun ve gideceğin yerde otel rezervasyonun varmı.Mesela biz avrupa ülkelerinden vize istemiyoruz ama onlar önceden otel rezervasyonlarını ve dönüş biletlerini ayarlarlar.İsteyen internetten yapar, çıktısını alır isteyen acentadan yapar.Bunun ülkenin ekonomisi yada gücüyle hiçbir alakası yok...
  • ya çok pardonda neye dayanarak bu haberler yazılıyor anlamıyorum ! her ülkenin bi vize uygulaması vardır. tatil amaçlı gittiğin ülke vize istemiyorsa dönüş bileti otel rezervasyonu gibi şeyleri görmek ister. Türk Hava Yolları'na özgü bir kural değil. Qatar ile de gitsen Güney Afrika'ya isteyecek bunu. he neden göze batıyor çünkü THY açık açık yolcularına bunu söylüyor. adamlar common check-in yapıyor. hergün yüzlerce yolcu sırada bekliyor baştan önlem alıyorlar ki bir daha o kuyruğa girilmesin kimse eziyet çekmesin. illa tüm havayollarının bas bas bağırması mı lazım vize kuralları konusunda haber olması için ??

THY tarafında yapılan açıklama şu şekilde:

Güney Afrika’ya turistik amaçlı seyahat eden müşterilerimize sınır polisi tarafından dönüş bileti sorulmakta, biletini ibraz edemeyen müşterilerimiz sorunlar yaşamaktadır.

Müşteri mağduriyetinin önlenmesi ve hizmet kalitemizin artırılması amacıyla rezervasyon, biletleme, check-in ve boarding aşamalarında gerekli hatırlatma ve kontrollerin yapılması hususu önem arz etmektedir. İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.
 

THY YOLCULARINI UYARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ümmetçilik yapan bir hükümet vize koyar mı? afrikada orta doğuda orta asyada aç sefil adam kalmadı hepsi burada,hava limanında 15 $ vize parası alacığım diye yapıyor bunları,bölgesel güç Türkiye :))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oteli parayı pulu geçtik............................... ~ 6 yıl önce
Thy yılda binlerce Vizeli gelmesi GEREKEN yolcuyu neden Vizesiz olsa bile AHL ye getirmektedir? Hem itibar,hem ekonomik kayıpların yanında; hem de ülkemizin bayrak taşıyıcısı en güzide! havayolumuz NEDEN Sınırlarımızdan geçemeyecek yolcu getirir????????????????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 6 yıl önce
güney afrika bile vize istiyor diyen arkadaşımız herhalde kuralları bilmiyor havacılıkta bazı kurallar vardır ne amaçla gidiyorsun ve gideceğin yerde otel rezervasyonun varmı.Mesela biz avrupa ülkelerinden vize istemiyoruz ama onlar önceden otel rezervasyonlarını ve dönüş biletlerini ayarlarlar.İsteyen internetten yapar, çıktısını alır isteyen acentadan yapar.Bunun ülkenin ekonomisi yada gücüyle hiçbir alakası yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
--- ~ 6 yıl önce
ya çok pardonda neye dayanarak bu haberler yazılıyor anlamıyorum ! her ülkenin bi vize uygulaması vardır. tatil amaçlı gittiğin ülke vize istemiyorsa dönüş bileti otel rezervasyonu gibi şeyleri görmek ister. Türk Hava Yolları'na özgü bir kural değil. Qatar ile de gitsen Güney Afrika'ya isteyecek bunu. he neden göze batıyor çünkü THY açık açık yolcularına bunu söylüyor. adamlar common check-in yapıyor. hergün yüzlerce yolcu sırada bekliyor baştan önlem alıyorlar ki bir daha o kuyruğa girilmesin kimse eziyet çekmesin. illa tüm havayollarının bas bas bağırması mı lazım vize kuralları konusunda haber olması için ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000