12 Şubat 2013, Salı 17:19:25

THY YİNE ÇOK TARTIŞILACAK

Türk Hava Yolları’nda kabin ekiplerinin kokpite girmesi yasaklandı. Zorunlu olmadıkça kabin ile kokpit interphone(telefon) ile iletişim kuracak.
  • cok guldum vallahi demekki kultur ; sadece okumakla makam, mevki ,apoletle olmuyormuş. Görduk kaptanlarımızın kulturunu agızlarından bal damlıyo:) bende diyorum nıye bukadar gurultu patırtı meger aç kalıcaz diye korkuyolarmışş:))
  • Sayın Okurlar, aşağıdaki seviyesiz yazışmaların sahipleri gerçek Kaptanlar veya Uçuş ekiplerimiz değildir. Bizim camiamızda böyle insanlar barınamaz.. Bunlar tamamen insanları birbirine düşürmeye çalışan zavallı insanlardır. Biz Kaptanlarımızı da biliriz, kabin ekibimizi de. İst.Şefi
  • unutmasinlar atina uzerinde daga cakilan ucagi, 2 pilotta payilmis, kabinden kimse kontrol etmedigi icin ucak daga cakilmisti
  • yorumlardan anladığım şey: türk hava yollarında, pilotlar hosteslerin oyuncağı olmuş. çay kahve isteyen pilotun vay haline. bence bu kompleksin sebebi maaşlarının çok yüksek olması. en lüks yerlerde, en iyi şartlarda yaşadıkları için, çay dağıtmak ağırlarına gidiyor. uçağı kendileri uçuruyor sanıyorlar. ama bu cakayla, belki de gerçekten uçururlar, belki de birileri bunları uçurur :)

İçki yasağı ve yeni kabin kıyafet tasarımlarıyla bir süredir gündemi meşgul eden Türk Hava Yolları, bir radikal karar daha aldı.

Son dönemde kabin ekiplerinin sık sık kokpite girmesinden duyulan rahatsızlık sonrası THY yönetimi, kokpite girişlere sınırlama getirdi.

THY’den yapılan duyuruda, zorunlu olmadıkça kabin ekiplerinin kokpite girmemesi istendi. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı: “ Son zamanlarda steril kokpit uygulumasına ilişkin aksaklıklar yaşandığı tespit edilmiştir. Kokpit güvenliği için kokpit ile kabin arasındaki koordinasyon ve iletişim interphone tarafından sağlanacaktır. Kokpite girişlerin operasyonel ve acil durumlar hariç minimum düzeyde tutulması, kabin ekibinden uçuş ekibine çağrıların interphone üzerinden yapılması, kokpite fiziksel olarak iletilecek birşey olmadığı durumlarda kokpite girilmemesi hususunun titizlikle uygulanması gerekmektedir.”

THY’nin neden böyle bir karar aldığı merak konusu oldu.

©AirportHaber

THY YİNE ÇOK TARTIŞILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (147)

yetim:) ~ 6 yıl önce
cok guldum vallahi demekki kultur ; sadece okumakla makam, mevki ,apoletle olmuyormuş. Görduk kaptanlarımızın kulturunu agızlarından bal damlıyo:) bende diyorum nıye bukadar gurultu patırtı meger aç kalıcaz diye korkuyolarmışş:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAMUOYUNA DUYURU ~ 6 yıl önce
Sayın Okurlar, aşağıdaki seviyesiz yazışmaların sahipleri gerçek Kaptanlar veya Uçuş ekiplerimiz değildir. Bizim camiamızda böyle insanlar barınamaz.. Bunlar tamamen insanları birbirine düşürmeye çalışan zavallı insanlardır. Biz Kaptanlarımızı da biliriz, kabin ekibimizi de. İst.Şefi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tabi tabi ~ 6 yıl önce
bu solediginize kimse inanmıyor ama guzel denemeydi.. yazılanlar ve yorumlar gercek cidden migde bulandırıcı.. artık thy markasını kullanmayacagım..
w ~ 6 yıl önce
unutmasinlar atina uzerinde daga cakilan ucagi, 2 pilotta payilmis, kabinden kimse kontrol etmedigi icin ucak daga cakilmisti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksik bilgi ~ 6 yıl önce
O kazanın son saniyelerinde kokpitte bilinci tek yerinde olan stewart bulunuyordu. Bunu uçağı takip eden Yunan savaş uçağı pilotu rapor etmişti.
kabin memuru ~ 6 yıl önce
Arkada görevli olan erkek kabin memuru kokpite gelerek MAYDAY ikazını defalarca kez vermişti... Bu durum kaza raporunun FDR dökümünde yer alıyor. Gözlem için gelen jet uçağının pilotu da bu durumu rapor etmişti. Bulunan parçalar içerisinde portable O2 tüplerinin 3 tanesinin de kullanılmış olduğu gözlemleniyor. Kabin memuru genel sistem oksijeni bitince bu tüplerle hayatta kalarak kokpite ulaşmış ve yerle temas etmeye çalışmış. Bu durumda iddianız olmamış...
dk ~ 6 yıl önce
yorumlardan anladığım şey: türk hava yollarında, pilotlar hosteslerin oyuncağı olmuş. çay kahve isteyen pilotun vay haline. bence bu kompleksin sebebi maaşlarının çok yüksek olması. en lüks yerlerde, en iyi şartlarda yaşadıkları için, çay dağıtmak ağırlarına gidiyor. uçağı kendileri uçuruyor sanıyorlar. ama bu cakayla, belki de gerçekten uçururlar, belki de birileri bunları uçurur :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000