08 Mayıs 2009, Cuma 11:13:03

THY, yine bir numara oldu

Türk Hava Yolları’na “Uçak Finansmanı” dalında Avrupa’nın en iyi finansman uygulaması ödülü verildi...
  • Mesela kaza kırımda... Üzerinde düşünülmesi ve çözüm bulunmaya çalışılması gereken acil ve esas konu bu...
  • Cayman adaları gibi vergi cenneti yerler üzerinden yapılan finansman mı yaratıcı finansman, yoksa hazine garantili eximbank kredisi kullanmak imtiyazından yararlanmak mı yaratıcı finansman. Şu adı geçen yaratıcı finansman modelini sitelerinde yatırımcı ilişkileri bölümünde açıklasınlarda öğrenelim bilgi sahibi olalım. Ona göre ipe sapa gelir yorum yapabilelim. Son söz, krizlerde kiraların ve faizlerin düştüğü ortamlarda yoğun uçak siparişi vererek tehditleri şimdilik fırsata çevirmiş gibi gözüküyorlar, bekleyelim görelim...
  • personelin mesailerini kesip ucak almak gercektende dunyanin odul verecegi en kolay yolmus. diger sirketler niye bunu dusunemedi acaba ornek almalari lazim!!! ovunmeliyiz ...
  • herkes once kendi yazdigi yorumu okusun baskalarinin turkcesine laf etmeden once. hicbirsey anlasilmiyor dogrusu ve mesneti de yok.. ayrica benim thy savunucusu olmak gibi bir derdim yok thy nin de buna ihtiyaci yok.. peki ama sen nesin?? laf olsun diye bir yorum gonderiyosun ne oldugun belli degil..

Türk Hava Yolları ödülünü New York’da düzenlenen 29. Airfinance Konferansı’nda düzenlenen törende aldı.

Dünyadaki havacılık finans sektörünün önde gelen yayın kuruluşlarından Airfinance Journal;  havacılık finansmanı ve finans teknikleri alanındaki detaylı analizler ve belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde, dünyadaki 350’yi aşkın hava yolu arasında Uçak ve Uçak Motoru finansmanı dallarında 2008 yılı için yaptığı değerlendirme sonucunda Türk Hava Yolları Avrupa’nın en iyi finansman uygulamasını gerçekleştiren şirketi oldu.

En iyi finansman ödülleri değerlendirmesinde dereceye girenlere ödülleri New York’da 20-21 Nisan 2009 tarihlerinde düzenlenen Airfinance Konferansı’nda düzenlenen bir törenle verildi.

Havacılık finans sektörü için yayın yapan Jane’s Transport Finance dergisinin  2006 ve 2008 yılları için yaptığı değerlendirmelerde de Avrupa Kıtası ödülü alan Türk Hava Yolları, yaratıcı finansman modeli ve teknikleri kullanarak finansmanını düşük maliyetle gerçekleştirdiğini de göstermiş oldu. Alınan bu ödül Türk Hava Yolları’nın, dünyada yaşanan finansal krize karşın almış olduğu mali tedbirler ve uygulamakta olduğu finansal stratejiler ile dünya havacılık arenasında başrol oyuncularından biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Global finansal kriz akabinde oluşan ekonomik resesyon ile bankaların nakit sıkışıklığı etkisiyle finansman bulma alternatiflerinin azaldığı ortamda hava yolu şirketleri, artan rekabete karşın bir taraftan büyümeye diğer taraftan karlılığını korumaya çalışırken, giderek büyüyen filosu ve karlılığı ile Türk Hava Yolları 2005-2008 alım programı kapsamında satın alınmasına karar verilen, 59 uçaktan 2008 yılında teslim alınan uçaklara ait gerçekleştirmiş olduğu başarılı ve bir çok ilkleri kapsayan finansman ile bu prestijli ödüle layık görüldü.


THY

 

THY, yine bir numara oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 9 yıl önce
Mesela kaza kırımda... Üzerinde düşünülmesi ve çözüm bulunmaya çalışılması gereken acil ve esas konu bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Cayman adaları gibi vergi cenneti yerler üzerinden yapılan finansman mı yaratıcı finansman, yoksa hazine garantili eximbank kredisi kullanmak imtiyazından yararlanmak mı yaratıcı finansman. Şu adı geçen yaratıcı finansman modelini sitelerinde yatırımcı ilişkileri bölümünde açıklasınlarda öğrenelim bilgi sahibi olalım. Ona göre ipe sapa gelir yorum yapabilelim. Son söz, krizlerde kiraların ve faizlerin düştüğü ortamlarda yoğun uçak siparişi vererek tehditleri şimdilik fırsata çevirmiş gibi gözüküyorlar, bekleyelim görelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
personelin mesailerini kesip ucak almak gercektende dunyanin odul verecegi en kolay yolmus. diger sirketler niye bunu dusunemedi acaba ornek almalari lazim!!! ovunmeliyiz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
herkes once kendi yazdigi yorumu okusun baskalarinin turkcesine laf etmeden once. hicbirsey anlasilmiyor dogrusu ve mesneti de yok.. ayrica benim thy savunucusu olmak gibi bir derdim yok thy nin de buna ihtiyaci yok.. peki ama sen nesin?? laf olsun diye bir yorum gonderiyosun ne oldugun belli degil..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000