26 Mart 2013, Salı 14:34:31

THY YILDIZ'INI NEDEN ALAMIYOR?

Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü iki kez üst üste alan 4 yıldızlı Türk Hava Yolları, 5’inci yıldızı almak için çabalıyor ancak o yıldızın önündeki en büyük engel ne?
  • torpil rezaleti,hak yeme,hukuk çiğneme,tehdit vs bitmediği müddetçe thy na 1 yıldız bile çok!!!
  • aga yazı yazmayı nerde ogrendın valla durumun vahım senın thy yolları ne oluyor?
  • bir yorumcunun da belirttiği gibi kabin içinde standardı oluşturmadığımız sürece 5 yıldız hayal. Bazı koltuklar dökülüyor bazılarında monitör var bazılarında yok. Tüm ucaklar yenileri gib olmadıkça 5.yıldız hayal ne yazıkki...
  • senin yuzun kabin ekibindir ! e onlarda mutsuz huzursuz yorgun aidiyetsiz... bunu yapanda tabiki MUHTESEM baskanlar mudurler ceo.. 5 yildiz torpil olmadan imkansiz :)

Skytrax değerlendirmelerine göre 4 yıldızlı havayolu kategorisinde bulunan Türk Hava Yolları, uzun süredir hedeflediği 5’inci yıldıza bir türlü kavuşamıyor. THY Genel Müdürü Temel Kotil’in, ‘2011 yılı içerisinde 5 yıldızlı olacağız’ açıklamasının üzerinden iki yılı aşkın zaman geçmesine rağmen beklenen yıldız bir türlü alınamadı.


Dünyada sadece Asiana,Cathay Pacific, Hainan, Malaysia, Qatar ve Singapur havayolları 5 yıldızlı kategorisinde değerlendirilirken Türk Hava Yolları, 5 yıldızlı 7’inci havayoluna ulaşabilmek için en güçlü adaylardan birisi olarak değerlendiriliyor. Ancak THY’nin önündeki en büyük engel halen filoda bulunan Boeing 777-300ER tipi uçaklardaki business class koltukları olduğu kaydediliyor.

Daha önce uygulanan business class sınıflarından farklı olarak iki yolcunun birbirine çok yakın mesafedeki koltuklarda oturtulması dolayısıyla çok sayıda şikayet iletilmesi üzerine THY’den bu konuda yeni düzenleme istendiği öğrenildi. Sözkonusu düzenlemenin gerçekleştirilmesi halinde THY’nin 5 yıldızlı havayolu olmasının önünde hiçbir engel kalmayacağı bildirildi.

Halen THY’nin en büyük rakipleri durumundaki Avrupalı Air France, Lufthansa, British Airways ile körfez şirketleri Emirates ve Etihad’ın da 4 yıldızları bulunuyor.

©AirportHaber

THY YILDIZ'INI NEDEN ALAMIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

1 bile çok!!! ~ 5 yıl önce
torpil rezaleti,hak yeme,hukuk çiğneme,tehdit vs bitmediği müddetçe thy na 1 yıldız bile çok!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kalderon a ~ 5 yıl önce
aga yazı yazmayı nerde ogrendın valla durumun vahım senın thy yolları ne oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 5 yıl önce
bir yorumcunun da belirttiği gibi kabin içinde standardı oluşturmadığımız sürece 5 yıldız hayal. Bazı koltuklar dökülüyor bazılarında monitör var bazılarında yok. Tüm ucaklar yenileri gib olmadıkça 5.yıldız hayal ne yazıkki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
senin yuzun kabin ekibindir ! e onlarda mutsuz huzursuz yorgun aidiyetsiz... bunu yapanda tabiki MUHTESEM baskanlar mudurler ceo.. 5 yildiz torpil olmadan imkansiz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000