14 Temmuz 2016, Perşembe 18:52:46

THY yetiştirilmek üzere pilot adayı arıyor

Türk Hava Yolları (THY) yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı alımı yapacağını resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyurdu. İşte adaylarda aranan özellikler...
  • Arkadaslar oyle sacma yorum yapmislarki sirf muhalefet olmak icin Bu okulun aynisindan Air France in da var pilot ve teknisyen yetistiriyor ve okurken birde maas veriyor hemde ortaokuldan sonra lise duzeyinde basiyor kontrati otuz yil calistiriyor nerden mi biliyorum iki cocugumda girdi sinavlarina ucer sene arayla yazililarini kazandilar mulakatta ikisinede sadece isimlerini sormuslar ve elendiler yani, torpil dunyanin her yerinde var birakin ulkemizi kotulemeyi olaylara iyi yonden baksak biraz herseye muhalif olmak sacma degilmi?
  • bankacı arkadaşım merak etttim kabul edildiniz mi....
  • Arkadaşlar ilana başvuru için ielts 6 ( speaking min 6 ) istiyor bilindiği üzere. Sorun şu ki eğer 2 farklı sonucunuz var ise ikisininde OBS'si 5.5 ise ama ikisininde S-W-L-R bölümlerini ayrı ayrı degerlendirdiginizde istenilen OBS:6 ( speaking 6) bandına ulaşılıyor ise bunun bir gecerliliği var mı? Bilgisi olan bir arkadaş var mı ? Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim..
  • Merhabalar. Benim de en büyük hayalim pilot olmak. TOEFL 'a girip basvurmayı düşünüyorum ama sayısal bölümlerden mezun olanları alıyorlar diye duymuştum. Bir bilgisi olan var mıdır?

Türk Hava Yolları, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı ilan ile 2. pilot aday adayı alacağını duyurdu.

İlanı hem resmi internet sitesi üzerinden hem de sosyal ağlardan duyuran Türk Hava Yolları (THY), yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı bayan ve erkek adaylarda aradığı özellikleri de paylaştı.

Öte yandan THY, 2. pilot aday adayı ilanının bu yılın son gününe kadar (31 Aralık 2016) yayında kalacağını belirtti.

İşte THY'nin adaylarda aradığı özellikler;

Genel Özellikler
T.C. Vatandaşı olmak,
En az 4 yıllık lisans mezunu olmak,
01.01.1986 tarihinden sonra doğmuş olmak,
Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak,
Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak,
Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,
Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.

Yabancı Dil (İngilizce) Şartı
Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek.
TOEFL (IBT)           : 75 (speaking : min.20)
IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6)

Sağlık Şartı
Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR  FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir.)

Diğer Şartlar
THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.
İlanımız 31.12.2016 tarihine kadar yayında kalacaktır.

THY İLANINA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

THY yetiştirilmek üzere pilot adayı arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

cumali ozturk ~ 1 yıl önce
Arkadaslar oyle sacma yorum yapmislarki sirf muhalefet olmak icin Bu okulun aynisindan Air France in da var pilot ve teknisyen yetistiriyor ve okurken birde maas veriyor hemde ortaokuldan sonra lise duzeyinde basiyor kontrati otuz yil calistiriyor nerden mi biliyorum iki cocugumda girdi sinavlarina ucer sene arayla yazililarini kazandilar mulakatta ikisinede sadece isimlerini sormuslar ve elendiler yani, torpil dunyanin her yerinde var birakin ulkemizi kotulemeyi olaylara iyi yonden baksak biraz herseye muhalif olmak sacma degilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mühendis ~ 1 yıl önce
bankacı arkadaşım merak etttim kabul edildiniz mi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ielts dil puanı ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar ilana başvuru için ielts 6 ( speaking min 6 ) istiyor bilindiği üzere. Sorun şu ki eğer 2 farklı sonucunuz var ise ikisininde OBS'si 5.5 ise ama ikisininde S-W-L-R bölümlerini ayrı ayrı degerlendirdiginizde istenilen OBS:6 ( speaking 6) bandına ulaşılıyor ise bunun bir gecerliliği var mı? Bilgisi olan bir arkadaş var mı ? Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esma ~ 2 yıl önce
Merhabalar. Benim de en büyük hayalim pilot olmak. TOEFL 'a girip basvurmayı düşünüyorum ama sayısal bölümlerden mezun olanları alıyorlar diye duymuştum. Bir bilgisi olan var mıdır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000