22 Temmuz 2013, Pazartesi 11:51:15

THY YENİ TERMİNAL YAPACAK

Türk Hava Yolları yeni kargo terminali ve kargo sahası yapacağını açıkladı...
  • Zamanında aynısını pegasus istedi kendi terminalini yapmayı niye izin verilmedi acaba?..
  • Ekleye ekleye ekleye nereye kadar, şehrin içinde sıkışmış bi halde zaten daha nereye kadar ekleme yapacaksınız, diğer yorumlarda dediği gibi zaten 3 üncü havaalanı yapılacak, gereksiz masrafa iş gücüne ne gerek var, bu kadar mı çok para lazım?
  • Altı aya kalmaz küçülürler, kalırlar üç uçak.
  • hani 2016'ya bitiyordu 3. havalimanı ve burayı kapatıyorlardı.. cok ilginç..

Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı'ndaki mevcut alanların yetersizliği nedeniyle DHMİ tarafından kendilerine tahsis edilen 43 bin metrekarelik alana 20 bin metrekare terminal ve 20 bin metrekare kargo sahası olmak üzere 40 bin metrekarelik bir alan inşa edileceğini açıkladı.

THY tarafından KAP'a yapılan açıklamada:

Mevcut kargo tesislerinin Kargo Operasyonunun ihtiyaçlarına cevap vermekte yetersiz kalması nedeniyle, Atatürk Havalimanı'nda DHMİ tarafından Ortaklığımıza tahsis edilen 43.000 m2 'lik arazi üzerine Yeni Kargo Terminal Binası ile yaklaşık 20.000 m2  hava ve 20.000 m2  kara tarafı olmak üzere 40.000 m2'lik operasyon sahalarının inşa edilmesine karar verilmiştir.

THY YENİ TERMİNAL YAPACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

O da iyi ~ 5 yıl önce
Zamanında aynısını pegasus istedi kendi terminalini yapmayı niye izin verilmedi acaba?..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yamalı havaalanı ~ 5 yıl önce
Ekleye ekleye ekleye nereye kadar, şehrin içinde sıkışmış bi halde zaten daha nereye kadar ekleme yapacaksınız, diğer yorumlarda dediği gibi zaten 3 üncü havaalanı yapılacak, gereksiz masrafa iş gücüne ne gerek var, bu kadar mı çok para lazım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Filo ~ 5 yıl önce
Altı aya kalmaz küçülürler, kalırlar üç uçak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MC S ~ 5 yıl önce
sen de kına yakarsın
FL ~ 5 yıl önce
hani 2016'ya bitiyordu 3. havalimanı ve burayı kapatıyorlardı.. cok ilginç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3. havalimanı ~ 5 yıl önce
Kargo terminali yapıyor, yolcu değil. Sadece bir bina dır. Benim fikrim, 3 senede ne kadar iş görür o terminal. Yine 3. havalimanı yapılacaktır.
2020 ~ 5 yıl önce
3.havalimani değil 2016, 2020 de biterse oda ilk fazi opup bsimiza koyalim bu is terminal yapmaya benzemez ihaleyi kazanan grup basina buyuk dert aldi herseyden once kredi bulmak lazim oda bu sartlarda zor gözüküyor o nedenle durmak yok emaktar AHL ye devam dillendirmiyorlar ama TK da böyle düşünüyor ve o nedenle yatirimlara devam ediyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000