06 Haziran 2018, Çarşamba 12:25:48

THY yabancı pilot yetiştirecek!

Türk Hava Yolları, pilot sıkıntısını yeni mezun yabancı pilot adayları ile çözecek. İşte detaylar…
  • Tam bir FETÖ'cü zihniyet.
  • Bari halka açıkça açıklayın hangi ulkenin mandasıyız?
  • Erdoğan Turkiye'sine kimse gelmez , gelen kalıcı olmaz.
  • Ben çok sevindim bu karara. En kısa sürede başvuracağım. Çok sayıda Almanya'da vatan özlemiyle yaşayan dört dörtlük pilot arkadaşlarım var.Almanıyla ve Türküyle THY'de çalışmak istiyoruz. Biraz yabancılara haksızlıkta olmuş burada. Neden yabancı diye çalışamasınlar? Nihayetinde serbest piyasa ekonomisi var. Ayrıca ''Globally Yours'' demedi mi THY yıllarca? Thy gibi bir şirket en az yüzde 50 yabancı pilotlarla çalışması gerekir. Kim ne derse desin THY yabancılara kapılarını sonuna kadar açmalıdır. Bence Türkiye'deki pilotlarında öz güveni yerinde olmalı ve yurt dışında çalışmalı.

Türk Hava Yolları, pilot sıkıntısını yeni mezun yabancı pilot adayları ile çözecek.

2016 yılından sonra Türkiye’den hızla ayrılmaya başlayan yabancı pilotların yerini genç yabancılarla dolduracak.  Türk Hava Yolları, deneyimli yabancı pilotların yerine yeni mezun yabancı pilotları bünyesine katacak.

Döviz kurundaki artış sonrası Türk lirasının değer kaybetmesiyle Türkiye’den ayrılmaya başlayan yabancı pilotlardan dolayı oluşan pilot açığını kapatmak isteyen THY’nin genç yabancı pilotlara, ihtiyacı olan tipte eğitim vereceği öğrenildi.

THY kokpitinde görev alacak farklı ülkelerden ilk grubun bir süre önce Türkiye’ye geldiği ve sağlık raporlarını aldıktan sonra tip eğitimlerine başlayacağı kaydedildi.

ATPL Frozen lisansa sahip pilotaj eğitimini yeni tamamlayan yabancı pilot adaylarının tip eğitim ücretlerinin kim tarafından karşılanacağına ilişkin bilgi edinilemedi.

©AirportHaber

THY yabancı pilot yetiştirecek!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (212)

... ~ 2 ay önce
Tam bir FETÖ'cü zihniyet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Manda ~ 2 ay önce
Bari halka açıkça açıklayın hangi ulkenin mandasıyız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
Erdoğan Turkiye'sine kimse gelmez , gelen kalıcı olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetçi ~ 2 ay önce
Ben çok sevindim bu karara. En kısa sürede başvuracağım. Çok sayıda Almanya'da vatan özlemiyle yaşayan dört dörtlük pilot arkadaşlarım var.Almanıyla ve Türküyle THY'de çalışmak istiyoruz. Biraz yabancılara haksızlıkta olmuş burada. Neden yabancı diye çalışamasınlar? Nihayetinde serbest piyasa ekonomisi var. Ayrıca ''Globally Yours'' demedi mi THY yıllarca? Thy gibi bir şirket en az yüzde 50 yabancı pilotlarla çalışması gerekir. Kim ne derse desin THY yabancılara kapılarını sonuna kadar açmalıdır. Bence Türkiye'deki pilotlarında öz güveni yerinde olmalı ve yurt dışında çalışmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LH? ~ 2 ay önce
LH'ya niye başvurmamışlar , yoksa Türk oldukları için almıyorlar mı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000