14 Aralık 2013, Cumartesi 12:24:53

THY VNUKOVO YERİNE DOMODEDOVO'YA İNDİ

THY'nin İstanbul-Moskova seferini yapan dün geceki uçağı, olumsuz hava koşulları yüzünden Vnukovo yerine Domodedovo'ya iniş yaptı.
  • Tabiki hava muhalefeti nedeni ile inememesi normal bişey burada yolcular ve mürettebat anlayış içinde olmalı sıbırla beklenmeli polimiğe girmeye hiç gerek yok bu doğal bir durumdur
  • Merhaba, bende vnukova havaalanında boşyere 20 saat bekletilen yolculardan biriyim
  • Ucak düşmemiş arkadaşlar hava muhalefeti nedeni ile güvenli olarak başka bir havalimanına sorunsuz iniş yapmis pilot ve kabin ekibi o kadar yolcuyu sagsalim indirmek için ellerinden geleni yapmislar şirket calisani olsun olmasin lütfen milli havayolumuzu karalama kampanyalarına destek olmayalim.
  • Moskovada 3 havaalanı var ve TK maalesef en dandik olanına sefer yapıyor! Bunun araştırılması lazım, neden orası?!!!;)

THY'nin Moskova'dan dün gece 22.25'te kalkması beklenen uçağı, İstanbul'dan Moskova'ya gelince fırtına yüzünden Vnukovo'ya inemedi. Uçak macburen Domodedovo'ya inerken, bavullarını verip check-in yaptıran yüzlerce yolcu beklemeye başladı. THY yetkilileri, uçağın hava muhalefeti nedeniyle rötarlı kalkacağını yolcularına duyurdu.

Bu arada saat gece yarısını bulurken, Domodedovo'daki uçağın Vnukovo'ya uçup yolcuları alması için yoğun bir temas trafiği yaşandı. Ancak Domodedovo'daki Rus yetkililer, uzun görüşmelere rağmen, "kötü hava şartları yüzünden Vnukovo'dan kendilerine yönledirilen uçuşlar nedeniyle zaten çok yoğun biri gece yaşandığını, sadece THY'nin değil başka havayollarının da benzer duruma düştüğünü, bu şartlarda ve uçuş yoğunluğunda uçağın şehir içinde bir havaalanından kalkıp diğerine inmesinin uygun olmadığı"nı belirttiler.

THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, yaptığı açıklamada, bugün 14.35 seferini yapacak olan uçuş kapasitesinin iki katına çıkarıldığını belirterek, "Büyük uçakla, mağdur olan tüm yolcularımızı uçurmayı planlıyoruz. Yaşanan bu olaylardan dolayı hepimiz çok üzgünüz. Hepimiz uykusuz bir gece geçirdik. Eğer Domodedovo yetkilileri, uçağımızın oradan kalkıp Vnukovo'ya gelmelerine izin verselerdi, yalnızca birkaç saatlik rötarla tüm yolcularımızı yollayabilecektik. Ama uzun görüşmelere rağmen izin verilmeyince uçağımız boş döndü. Fırtına yüzünden uçağın inememesi bu mağduriyeti yarattı. Tüm yolcularımızdan özür diliyoruz" dedi. (TürkRus)

THY VNUKOVO YERİNE DOMODEDOVO'YA İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tabiki hava muhalefeti nedeni ile inememesi normal bişey burada yolcular ve mürettebat anlayış içinde olmalı sıbırla beklenmeli polimiğe girmeye hiç gerek yok bu doğal bir durumdur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adnan ~ 4 yıl önce
Merhaba, bende vnukova havaalanında boşyere 20 saat bekletilen yolculardan biriyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tuna ~ 4 yıl önce
sikayet yazdin mi adnan ?
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucak düşmemiş arkadaşlar hava muhalefeti nedeni ile güvenli olarak başka bir havalimanına sorunsuz iniş yapmis pilot ve kabin ekibi o kadar yolcuyu sagsalim indirmek için ellerinden geleni yapmislar şirket calisani olsun olmasin lütfen milli havayolumuzu karalama kampanyalarına destek olmayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış ~ 4 yıl önce
Moskovada 3 havaalanı var ve TK maalesef en dandik olanına sefer yapıyor! Bunun araştırılması lazım, neden orası?!!!;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000