06 Nisan 2016, Çarşamba 12:45:09

THY ve UN Ro-Ro'dan işbirliği

Türkiye-Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılığın lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş; Ro-Ro gemileri ile taşıdığı tırların şoförlerine daha kolay ulaşım sağlanması adına Türk Hava Yolları ile bir anlaşma yaptı.
  • Personel ÇED biletleri nerde ya bu mu profesyonellik
  • Benim bildiğim kadarıyla UN RO-RO Esas Holding'a ait şirketlerden biri, yani Ali Sabancı'nın. Neden kendi bünyesindeki İzAir ya da PGS ile uçurmadı da TK ile anlaştı.
  • Adria havayolları ile uçarlardı beyaz atletli dayılar 50 euro tek yön bilet
  • bu yolcuların olduğu uçaklara ekstradan alkol barı yüklenmeli. uçağa verdikleri parayı içerek çıkartıyorlarmış. kendi ifadeleri bu.

Türkiye-Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılığın lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş; Ro-Ro gemileri ile taşıdığı tırların şoförlerine daha kolay ulaşım sağlanması adına Türk Hava Yolları ile bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında ilk yılda 45.000 tır şoförü limanlara Türk Hava Yolları konforu ile uçacak.  U.N. Ro-Ro müşterilerine, Türk Hava Yolları’nın uluslararası standartlarda ve kalitedeki seferleri ile seyahat edebilme fırsatı sunacak.

Karayolu taşımalarına alternatif olan Ro-Ro hatlarının pazar lideri U.N. Ro-Ro’nun Türkiye’nin lider havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile yaptığı işbirliği sonucunda, uçuşlarda operasyonel esneklik sağlanacak, uçuş saatleri şoförlere daha uzun süre dinlenebilme imkanı verecek. Anlaşma kapsamında U.N. Ro-Ro ve Türk Hava Yolları arasında 2015 yılında Marsilya uçuşlarında başlayan mevcut işbirliği, 2018 yılına kadar uzatıldı. Bu hatta 3 yıl için toplam 50.000 yolcu hedefleniyor. İşbirliğinin kapsamı genişletilerek, Trieste’ye giden İtalya Ro-Ro hatlarına servis vermek için Venedik ve Ljubljana uçuşları da 3 yıl süreli olarak toplam 100.000 yolcuyu taşıyacak şekilde planlandı. U.N. Ro-Ro’nun toplam 150.000 müşterisi Türk Hava Yolları’nın uluslararası standartlarda ve kalitedeki seferleri ile uçacak.

U.N. Ro-Ro CEO’su Sedat Gümüşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Taşıdığımız tırların sürücülerinin konforlu ulaşımı adına Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Özellikle Fransa’ya sefer sayısının çok fazla olması, operasyonel esneklikler ve Marsilya’ya uçuşlarının bulunması Türk Hava Yolları’nın ilk aşamada tarafımızca tercih edilmesinde önemli oldu. Artan yolcu sayılarımız ile müşterilerimizin Venedik havalimanı taleplerini dikkate aldık. Mersin-Trieste Ro-Ro hattımızın Anadolu’daki müşterilerine ise bağlantılı seferler ile Adana, Kayseri ve Gaziantep uçuşlarını da Türk Hava Yolları ile gerçekleştiriyor olacağız” diye konuştu.

Türk Hava Yolları  Kurumsal Satış ve Pazarlama Müdürü Merve Doğru ise; “Türk Hava Yolları sefer yaptığı 113 ülke, 236 yurtdışı noktayla Dünya’nın en fazla ülkesine aynı zamanda en fazla dış hat noktasına uçan hava yolu şirketi konumuna ulaştı. Türkiye’de  sefer yaptığımız 49 noktayla Türkiye’nin de en fazla noktasına uçan hava yolu şirketiyiz. Gerçekleştirdiği istikrarlı büyüme ve güçlü uçuş ağı dışında son 5 yıldır üst üste “Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi” seçilen Türk Hava Yolları sektöründeki lider konumunu güçlendirmeye devam ediyor. U.N. Ro-Ro’nun sektördeki rolü ve kurumsal niteliği  bu anlaşmanın gerçekleşmesinde en önemli faktör oldu. Bu işbirliği aynı zamanda Türk Hava Yolları’nın kurumsal müşterilerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiği dinamik operasyon gücünü de sergilemiş oldu” dedi.

U.N. Ro-Ro’nun sunduğu avantajlı fiyatlar, yeni liman bağlantıları, artan gemi ve tren kapasiteleri ile servis kalitesindeki iyileştirmeler neticesinde uluslararası karayolu nakliye ve lojistik firmalarına maliyet ve süre avantajları sağlıyor.

THY ve UN Ro-Ro'dan işbirliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Ced ~ 2 yıl önce
Personel ÇED biletleri nerde ya bu mu profesyonellik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 2 yıl önce
Benim bildiğim kadarıyla UN RO-RO Esas Holding'a ait şirketlerden biri, yani Ali Sabancı'nın. Neden kendi bünyesindeki İzAir ya da PGS ile uçurmadı da TK ile anlaştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
James ~ 2 yıl önce
Un ro ro esas holding in değil..
Sap charter anlaşması ~ 2 yıl önce
Adria havayolları ile uçarlardı beyaz atletli dayılar 50 euro tek yön bilet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekstra alkol ~ 2 yıl önce
bu yolcuların olduğu uçaklara ekstradan alkol barı yüklenmeli. uçağa verdikleri parayı içerek çıkartıyorlarmış. kendi ifadeleri bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000