10 Mart 2012, Cumartesi 08:37:55

THY VE HAVA-İŞ UZLAŞAMADI

Hava-İş Sendikası görüşmeleri süren 23. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı. Şimdi ne olacak?
  • ve bilimum kıskançlar bizimle yani thyao personeli ile ilgili yorum yapmasın hatta yazımızı bile okumasın. herkes kendi işine baksın.
  • bence onemlı konu mesailer mesailer cozulurse sorun kalmaz ıphone da uygulama bıle yapmıslar uçuş saati diye ıste bukadar onemlı bır konu
  • varsa yoksa kabin ve kokpit in konulari gorusuluyor sanki bu sirkette baska calisan yokmus gibi...onlar da personel ama niye bu kadar oncelikliler anlamak zor..sendika nin ne kadar dandika oldugu bir kez daha ortaya cikti..8000 civarindaki ucucu uyesini memnun etmek icin geri kalanlara aman canim bosver onlari diyebiliyor...genel mudurlukte,gisad da binlerce calisan tehditle,isten atilma korkusu ve baski ile calisiyor kimin umrunda? ne sendikanin ne thy yonetiminin yatacak yerleri yok...
  • dostum bu sözleşme thy a.o'yu ilgilendiriyor.sen habom'dan falan bahsetmişsin.ilk önce çalıştığın şirketle ilgili bilgi sahibi olman gerekir.sonra yorum yazarsın.

 Hava-İş Sendikası görüşmeleri süren 23. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar  uzlaşamadı. Hava-İş'ten yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"5. oturumda  toplu iş sözleşme teklifimizin tüm maddeleri üzerinden başlayan görüşmelere, 6. oturumda 99. madde ve sonraki tüm maddeler bir tur görüşülerek devam edildi.Görüşmelerde maddeler üzerinde herhangi bir anlaşma sağlanamadı. Ancak tarafların üzerinde değişiklik yapmadığı maddeler ile ilgili Pazartesi günü tutanak tutulması yönünde karar alındı.


7. Oturum 19 Mart Pazaretsi günü saat 14.00 de THY Genel Müdürlüğünde yapılacak. Bilindiği gibi yasal prosedür gereği görüşmelerin sürdürüldüğü 60 günlük süre 2 Nisanda dolacaktır. Bu aşamada uzlaşma sağlanamadığı noktada prosedür gereği Resmi arabulucu ataması yapılacaktır."
THY VE HAVA-İŞ UZLAŞAMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 6 yıl önce
ve bilimum kıskançlar bizimle yani thyao personeli ile ilgili yorum yapmasın hatta yazımızı bile okumasın. herkes kendi işine baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bence onemlı konu mesailer mesailer cozulurse sorun kalmaz ıphone da uygulama bıle yapmıslar uçuş saati diye ıste bukadar onemlı bır konu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
varsa yoksa kabin ve kokpit in konulari gorusuluyor sanki bu sirkette baska calisan yokmus gibi...onlar da personel ama niye bu kadar oncelikliler anlamak zor..sendika nin ne kadar dandika oldugu bir kez daha ortaya cikti..8000 civarindaki ucucu uyesini memnun etmek icin geri kalanlara aman canim bosver onlari diyebiliyor...genel mudurlukte,gisad da binlerce calisan tehditle,isten atilma korkusu ve baski ile calisiyor kimin umrunda? ne sendikanin ne thy yonetiminin yatacak yerleri yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
dostum bu sözleşme thy a.o'yu ilgilendiriyor.sen habom'dan falan bahsetmişsin.ilk önce çalıştığın şirketle ilgili bilgi sahibi olman gerekir.sonra yorum yazarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000