18 Temmuz 2017, Salı 22:40:48

THY ve Hava İş anlaştı: Dinlenme süreleri değişti

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasında 25. Dönem TİS sözleşmesinin 95. maddesi ile ilgili tadil protokolü imzalandı.
  • Kim kimin hakkını yiyorsa burnundan gelsin sen anladın.
  • haftalik Er'siz 36 saat ucmaya zorlaniyoruz! Bu haftaki ucusum 34 saat Er'siz!Ekip planlama 36saat diyor haftalik limit! Itiraz ederseniz, Ucus aliniyor aksaklik giriliyor VE sendika temsilcisi hanimefendinin soylediklerine gore aksaliklarin duzeltilme garantisi yok! Kural varsa vardir! Ve uygulanir!neden ekipler ve planlama karsi karsiya getiliyor! Tis kurallari neden uygulanmiyor! Sayin Tatlibal! Call centeri ara ve sor haftalik Er'siz ucus kac saat diye!
  • Emeklerine sağlık Sn Tatlıbal.Bizler sendikamızın sonuna kadar arkasindayiz. Zaman birlik zamanı sendikamıza sahip çıkalım.
  • Aylardır yaşanan sıkıntılarımıza çözüm bulunmuş.Allah razı olsun sendikamızdan.

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasında 25. Dönem TİS sözleşmesinin 95. maddesi ile ilgili tadil protokolü imzalandı.

THY ve Hava İş arasında uzun süredir sonuçlanmayan Tadil Protokolü görüşmeleri sona erdi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Hava İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal Tadil Protokolünü imzaladı. 

Sendikadan yapılan duyuruda Tadil Protokolünün çalışan lehine değiştirildi. 

İşte Hava İş'in açıklaması ve Tadil Protokolünün detayı;

Değerli Üyelerimiz;

Türk Hava Yolları (THY) A.O.  ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasında uzun süredir devam eden 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 95.maddesi ile ilgili Tadil Protokolü tarafların mutabakatı ile 14.07.2017 tarihinde imza altına alınmış ve yürürlüğe girmiştir.

Taraflar arasında bugüne kadar devam eden görüşme ve müzakerelerde anlaşma sağlanamayan maddeler, THY Genel Müdürü Sn. Bilal EKŞİ ve Sendika Başkanımız Sn. Ali Kemal TATLIBAL’ın öncülüğünde toplanan kurulda uzun süren müzakereler neticesinde çözüme kavuşturulmuştur. 

Kabin-Kokpit ekiplerimizi rahatsız eden ücret kesintileri ile ilgili son durum üyelerimizin lehine aşağıdaki şekilde uygulanacaktır:

25. Dönem TİS kazanımlarından biri olan 4 saat öncesinden bildirilmesi şartıyla alınacak 2 güne kadar olan sağlık raporlarından ücret kesintisi yapılmaması ile alakalı maddenin zaman içinde üyelerimizin aleyhine durum oluşturduğu 2 günden sonraki sektörlerin kesintili alınması, İşbu Tadil Protokol ile beraber gerçekleştirilemeyen görev için istirahat raporunun iki güne kadar olması durumunda planlı rotasyon için kesinti yapılamaz şeklinde üyelerimizin lehine olarak değiştirilmiştir.

SHT-FTL’de 168 saat olarak yayımlanmış olan ve birçok hava yolu şirketinin 168 saat olarak uyguladığı, iki tazeleme amaçlı uzatılmış dinlenme süreleri arasındaki süre İşbu tadil Protokolü ile 144 saat olarak uygulanacaktır.

Tadil Protokol’e bağlı olarak hazırlanacak olan THY A.O. Uçucu Ekip Görev ve Dinlenme Süreleri ile Uygulama Esasları Yönetmeliği (07-029) en kısa sürede hazırlanıp uçuş ekiplerine kitapçık olarak dağıtılacaktır.

Tüm uçuş ekiplerimize emniyetli uçuşlar dileriz.


THY ve Hava İş anlaştı: Dinlenme süreleri değişti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (92)

HARAM ZIKKIM ~ 12 ay önce
Kim kimin hakkını yiyorsa burnundan gelsin sen anladın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAYIN TATLIBAL ~ 12 ay önce
haftalik Er'siz 36 saat ucmaya zorlaniyoruz! Bu haftaki ucusum 34 saat Er'siz!Ekip planlama 36saat diyor haftalik limit! Itiraz ederseniz, Ucus aliniyor aksaklik giriliyor VE sendika temsilcisi hanimefendinin soylediklerine gore aksaliklarin duzeltilme garantisi yok! Kural varsa vardir! Ve uygulanir!neden ekipler ve planlama karsi karsiya getiliyor! Tis kurallari neden uygulanmiyor! Sayin Tatlibal! Call centeri ara ve sor haftalik Er'siz ucus kac saat diye!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 12 ay önce
Neden sorsun bu işi organize eden kendisi zaten. Daha da kötüye gidecegiz hep beraber herkese teşekkürler.
Km ~ 12 ay önce
Emeklerine sağlık Sn Tatlıbal.Bizler sendikamızın sonuna kadar arkasindayiz. Zaman birlik zamanı sendikamıza sahip çıkalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kansız ~ 12 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
PĞS ~ 12 ay önce
PGS lidir bu kesin.
KABIN ~ 12 ay önce
Aylardır yaşanan sıkıntılarımıza çözüm bulunmuş.Allah razı olsun sendikamızdan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000