04 Ağustos 2016, Perşembe 09:32:08

THY ve Anadolujet ile protokol imzalandı

Sivas Belediyesi'nin Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile imzaladığı protokol kapsamında cenazeler şehir dışına uçakla taşınacak.
  • Eğitim
  • Bence artık anadolu het ucuslarımızıda kendimiz yapmalıyız bırakalım artık baska şirketleri
  • Bu kadar buyuk bir kriz ortasinda alinacak karar mi bu?

Sivas Belediyesi'nin Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile imzaladığı protokol kapsamında cenazeler şehir dışına uçakla taşınacak.

Sivas'tan tüm şehirlere cenaze naklini karayolu ile ücretsiz yapan Sivas Belediyesi, artık hem cenaze yakınlarının sıkıntı çekmemesi hem de oluşabilecek gecikmelerin önlenmesi adına kentten nakli yapılacak tüm cenazeleri havayolu ile taşıyacak. Cenaze ve yakını olan bir kişinin havayolu ile taşınması ve yol masrafının belediye tarafından karşılanması yönünde Sivss Belediye Meclisi karar aldı. Alınan bu karar neticesinde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile protokol imzalandı. Başkanlık makamındaki imza törenine Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, Türk Hava Yolları Sivas Satış Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu, Mezarlıklar Müdürü Ahmet Coşkun Kemahlıoğlu ve ilgililer katıldı.
İmza töreni öncesi konuşan Türk Hava Yolları Sivas Satış Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu, "Türk Hava Yolları olarak yurt içinde 52 farklı noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Sivas'ta vefat eden kişilerin diğer şehirlere nakli için belediyemiz ile bir protokol imzalıyoruz. Bu kapsamda Sivas'taki cenazelerimizi diğer şehirlere hem Anadolu Jet, hem de Türk Hava Yolları olarak İstanbul ve Ankara aktarmalı olarak en uygun şekilde taşımak için protokol yaptık" dedi.

Cenaze nakillerini şimdiye kadar karayolu ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aydın ise, "Bundan sonra Türk Hava Yolları ile bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Sadece cenazeyi değil, cenazenin yanında bir kişinin de ücretini biz karşılayacağız. Cenazelerimiz, Türkiye'nin havaalanı olan her iline ulaştırılacak. Önemli ve hızlı bir hizmet olacak" diye konuştu.

THY ve Anadolujet ile protokol imzalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hüseyin ~ 2 yıl önce
Eğitim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ccc ~ 2 yıl önce
Bence artık anadolu het ucuslarımızıda kendimiz yapmalıyız bırakalım artık baska şirketleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Kim yapıyo düşmanlarmı yapıyo Anadolu het ucuslarını
Selim ~ 2 yıl önce
Bu kadar buyuk bir kriz ortasinda alinacak karar mi bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saygı ~ 2 yıl önce
Rahmetlilere saygınız olsun hocam. Bu karar tasarruf tedbirleri dışında değerlendirmelidir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000