04 Ağustos 2012, Cumartesi 14:33:36

THY UZMAN ARIYOR...

Türk Hava Yolları internet sitesinden duyurduğu ilanla uzman adayı aradığını duyurdu...
  • Tum olumsuz yorum yazan kisilere sesleniyorum; Türk Hava Yolları bünyesinde herhangi bir pozisyonda birinizin bir gün calismisligi var mı soruyorum. Eğitimlerinin birine bir saat dahil oldunuz mu, mülakatlarinin birine dahi şahit oldunuz mu?? İçinde olmadığınız bir kurumu, bilmediğiniz bir düzeni, hiç tanımadıginiz insanları nasıl olur da elestirebilirsiniz, dogrusu sasiyorum yazdıklarınızı.
  • Uzman Nedir? Geçen gün dayanamayıp genel müdürlüğü aradım. Dayanamadım artık sizin gibi. Saçma ötesi bir ilan. Bu arada aşağıya gönderme yapayım. Rizeliyim ama gireceğimi sanmıyorum. Tanıma gelirsek: Uzman 4 yıllık üniversite bitirip herhangi bir pozisyona yerleştirecekleri herkes oluyor. İngilizcem harika, almancam da bir yere kadar var ama torpilim yok benim de. Olur da belki 1000 kişiden 1 kişiyi alıyorlarsa belki girerim. Denememiş olsam içimde kalırdı çünkü. Pozisyon belirtmemeleri hiç de profesyonelce değil. Adına yakışmayan ama torpiline yakışan bir durum. Herkese bol şans diliyorum.
  • İlan sitede yanlış verilmiş. İİBF'ler de başvurabılıyor. http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/duyurular/14396/thy-ao-yetistirilmek-uzere-uzman-adaylari-ariyor Ön Koşullar T.C. vatandaşı olmak. İstanbul’da ikamet ediyor olmak. 01.01.2012 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01.01.1983 ve sonrasında doğmuş olmak). Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak. En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun olmak. İyi derecede İngilizce bilmek (KPDS İngilizce 70 ve üzeri, TOEFL PBT 500 ve üzeri, TOEFL IBT 61 ve üzeri, TOEFL CBT 173 ve üzeri, IELTS Akademik 5,5 veya THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olmak). İkinci dil tercih sebebi olacaktır.
  • uzman nasıl olacak yeni mezun diye soran arkadaş,öncesinde 6 aylık eğitime tabii tutulduklarını belirtmek isterim.Özel sektörde deneyimsizliğinden faydalanıp az maaşa çalışmak yerine thy imkanlarında ismi uzman olsun da kebapçı uzmanı da olsa olur bu yorumum da bu eleştiriyi yapan diğer arkadaşım için.

Türk Hava Yolları yeni bir  ilan yayınlayarak uzman adayı alımı yapacağını internet sitesinden açıkladı.

Açıklamada:

Ön Koşullar

T.C. vatandaşı olmak

İstanbul’da ikamet ediyor olmak

Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

İlan tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak

Endüstri Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği mezunu olmak

İyi derecede İngilizce bilmek (KPDS İngilizce 75 ve üzeri, TOEFL 79 ve üzeri, IELTS Akademik 6,5 ve üzeri dil belgesine sahip olmak veya THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olmak)

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmalarıgerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

THY UZMAN ARIYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

THY A.O CALISANI ~ 3 yıl önce
Tum olumsuz yorum yazan kisilere sesleniyorum; Türk Hava Yolları bünyesinde herhangi bir pozisyonda birinizin bir gün calismisligi var mı soruyorum. Eğitimlerinin birine bir saat dahil oldunuz mu, mülakatlarinin birine dahi şahit oldunuz mu?? İçinde olmadığınız bir kurumu, bilmediğiniz bir düzeni, hiç tanımadıginiz insanları nasıl olur da elestirebilirsiniz, dogrusu sasiyorum yazdıklarınızı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
msnck ~ 6 yıl önce
Uzman Nedir? Geçen gün dayanamayıp genel müdürlüğü aradım. Dayanamadım artık sizin gibi. Saçma ötesi bir ilan. Bu arada aşağıya gönderme yapayım. Rizeliyim ama gireceğimi sanmıyorum. Tanıma gelirsek: Uzman 4 yıllık üniversite bitirip herhangi bir pozisyona yerleştirecekleri herkes oluyor. İngilizcem harika, almancam da bir yere kadar var ama torpilim yok benim de. Olur da belki 1000 kişiden 1 kişiyi alıyorlarsa belki girerim. Denememiş olsam içimde kalırdı çünkü. Pozisyon belirtmemeleri hiç de profesyonelce değil. Adına yakışmayan ama torpiline yakışan bir durum. Herkese bol şans diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xittgier ~ 6 yıl önce
İlan sitede yanlış verilmiş. İİBF'ler de başvurabılıyor. http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/duyurular/14396/thy-ao-yetistirilmek-uzere-uzman-adaylari-ariyor Ön Koşullar T.C. vatandaşı olmak. İstanbul’da ikamet ediyor olmak. 01.01.2012 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01.01.1983 ve sonrasında doğmuş olmak). Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak. En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun olmak. İyi derecede İngilizce bilmek (KPDS İngilizce 70 ve üzeri, TOEFL PBT 500 ve üzeri, TOEFL IBT 61 ve üzeri, TOEFL CBT 173 ve üzeri, IELTS Akademik 5,5 veya THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olmak). İkinci dil tercih sebebi olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 6 yıl önce
uzman nasıl olacak yeni mezun diye soran arkadaş,öncesinde 6 aylık eğitime tabii tutulduklarını belirtmek isterim.Özel sektörde deneyimsizliğinden faydalanıp az maaşa çalışmak yerine thy imkanlarında ismi uzman olsun da kebapçı uzmanı da olsa olur bu yorumum da bu eleştiriyi yapan diğer arkadaşım için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000