22 Haziran 2012, Cuma 10:13:03

THY UYARDI!

Türk Hava Yolları, anne ve babanın pasaportuna kayıtlı çocuklara ilişkin getirilen seyahat kısıtlamasına ilişkin olarak yolcularını uyardı...
  • Bu uygulama sadece AB üyesi ülke vatandaşları için geçerli,türk pasaportu taşıyanlar için böyle bir durum yok(AB üyesi ülke vatandaşlığı bulunan gurbetçilerimizin dikkatine)
  • Bu kural sadece AB üyesi ülke pasaportunu taşıyan yolcular için geçerli

THY’ye ait internet sitesinde şu uyarıya yer verildi:

“26.06.2012 tarihinden itibaren AB üyesi ülkelere giriş yapacak çocukların kendilerine ait pasaport veya kimliklerinin olması gerektiği ile ilgili yeni başlatılan uygulamaya göre:

26.06.2012 tarihinden itibaren AB üyesi ülkelere giriş yapacak çocuklar ebeveynlerinin pasaportlarına kayıtlı olmaları durumunda AB ülkelerine seyahat edemeyecek.

26.06.2012 tarihinden önce ebeveyn pasaportlarına kaydedilmiş çocukların kayıtları ve çocuk stickerlerı geçersiz olacaktır.
Ebeveyn pasaportlarındaki çocuk kayıtlarının 26.06.2012 tarihinden itibaren geçerliliğini yitirmesi, ebeveyn pasaportlarının geçerlilik tarihini etkilemeyecektir.”

THY UYARDI!

Facebook Yorum

Yorumlar

AB demiyiz ki? ~ 6 yıl önce
Bu uygulama sadece AB üyesi ülke vatandaşları için geçerli,türk pasaportu taşıyanlar için böyle bir durum yok(AB üyesi ülke vatandaşlığı bulunan gurbetçilerimizin dikkatine)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Düzeltme ~ 6 yıl önce
Bu kural sadece AB üyesi ülke pasaportunu taşıyan yolcular için geçerli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000