16 Aralık 2008, Salı 17:07:56

THY, Uşak seferlerine başlıyor

CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, Atlastet Havayolları'nın Uşak–İstanbul seferlerini durdurmasını eleştirirken Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Uşak seferlerini başlatacağı müjdesini verdi.
  • DHMI nin istatistiklere bakin Usak Havaalaninin ki buna Havayi bol - alan, alan demk lazim.Cünki Terminal degil sanki tenekeden bir ahir.Ben bir kere indim Usakli olarak ama büyük hayal kirikligina ugradim acikcasi.Fakat istatistikler sunu gösterdi gecen senelerde.usagin Yolcu kapasitesi 2000 ile 3000 yolcu arasinda degisiyor.Bence bu il icin fena bir rakam degil.Hatt biraz daha Reklam olsaydi eminimki bu iki katina cikabilirdi.Mesela Usak,Afyon ve Kütahyanin Almancilari Havaalanini cok az kullaniyorlar cünki cogu bilmiyor bile.Ve cogu da yasli emekli yasta.Bu guruba özel tanitimlar yapilsa kesinlikle Yolcu sayisi artar.Usakli yurtdisinda 250000 Vatandas yasiyor.Bunun yüzde 10 gelse zaaten 25% yapiyor.arti birde Havalimani Barakadan bozma degilde gercek Terminal gerekiyor.Üstelikle bizler B777 veya A 340 istemiyoruz, bizler bizi tasiyacak iyi ve Konforlu ve güvenli Ucak istiyoruz.Usagin havalimanini cekemeyenlere de Kiskan ve catlayin diyorum.Ha birde Su Altintasin ortasina yapilacak Havalimani kime yarayacak hala düsünüyorum.Ne Usakli ne Afyonlu hatta Kütahyali icin bile baya mesafeli bir yer.Hemde yer secimi hic iyi degil sürekli Sis alan bir bölge. Saygilar
  • sayın bluebird 7uşak altın rezervine sahip tamamda ne alaka türkiyede ekonomiye katkısı ortada istatistiklere bakın bi.. derileri ihracatı bildiğim kadarıyla izmir üzerinden deniz yoluyla yapılıyor :) yok biz hava yoluyla yapıcağız derseniz bi kargo uçağı gönderelim sizde kokpitte uçarsınız artık
  • Uşak türkiyenin en büyük altın rezervlerine sahip,ticari olarak tekstil ve deri konusunda önde gelen şehirlerden biridir.seramik ,tekstil,battaniye ve deri ürünlerini yurtdışına düzenli olarak ihraç eden bir şehirdir bu özellikleri ile uluslararası uçuşlara yapabilecek bir potansiyele sahiptir.Ayrıca ILS sistemi tamamlandıktan sonra gümrük düzenlemeleri ile çok rahat uluslararası uçuşlara açılabilir.Ülkemiz ve uşak için hayırlı olmasını dilerim.
  • International olsun da oraya ne turizm ne de iş amaçlı yabancı gelecek mi ki? ) Ancak uşaklı iş adamları Prag turuna gidip gelecekler onu da zaten istanbuldan yapacaksınız ... Ben ankaradayım ben de istanbuldan yapıyorum her yurtdışı çıkışımı zorunlu olarak. International atıl meydan özelliğine kavuşsun bir an önce uşak. Onun yerine yapılacak çok iş var beyefendi.

Türk Hava Yolları ile görüşmelerin devam ettiğini ve seferlerin bir an önce başlaması gerektiğini belirten Osman Coşkunoğlu, Atlas Jet’in uçuşları iptal etmesini beklenmedik kötü bir sürpriz olarak değerlendirdi. İstanbul-Uşak seferlerini durduran Atlas Jet’i daha önceden bilgi vermemekle suçlayan Osman Coşkunoğlu, “Atlas Jet Genel Müdürü Orhan Coşkun ile yaptığım görüşme sonunda uçuşların ekonomik kriz nedeniyle iptal edildiğini öğrendim” dedi.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Uşak seferlerini bir an önce başlatması gerektiğini ve konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Coşkunoğlu, “Uçuşlar bir an önce başlamaz ise Uşaklılar ve bu hattı kullanan bölge halkı büyük zarar görür. Sanayicilerimiz de uçuşların yeniden bir an evvel başlatılmasını istiyor” dedi.

İstanbul–Uşak, uçak seferlerinin durdurulmasının temel nedeninin ekonomik kriz olduğunu iddia eden Coşkunoğlu, “Tüm dünya ciddi bir ekonomik krizden geçerken, tüm ülkeler hemen her gün ciddi önlemler alırken, hükümet duruma kayıtsız kalmıştır. AK Parti hükümeti krize karşı kayda değer bir ekonomi politikası geliştirememiştir. İşte bundan etkilenen firmalardan birisi olarak Atlas Jet de Uşak – İstanbul seferlerini iptal etmiştir. Uşak Havaalanı’nın pist genişliği ve ışıklandırma sisteminde yapılması gereken iyileştirmeler acilen yapılmalı. Şu anda yapılacak olan, THY’nin derhal Uşak – İstanbul seferlerini başlatmasını sağlamaktır. Eğer bu seferler gecikmeden başlatılamazsa, hem Uşaklı hemşerilerim ciddi bir sıkıntı yaşayacak, hem de bu hatta oluşmuş olan yolcu kapasitesinin azalması ihtimali ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Ancak AirportHaber'in bilgi istediği Atlasjet CEO'su Orhan Çoşkun Uşak seferlerinin ekonomik zorluktan dolayı iptal edilmediği, belirtilen noktalara sefer yapan CRJ 900 tipi uyçakların kira kontratlarının bitip iade edilmesinden dolayı uçuşlar durdurulduğunu ifade etti.

THY, Uşak seferlerine başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

efe64 ~ 9 yıl önce
DHMI nin istatistiklere bakin Usak Havaalaninin ki buna Havayi bol - alan, alan demk lazim.Cünki Terminal degil sanki tenekeden bir ahir.Ben bir kere indim Usakli olarak ama büyük hayal kirikligina ugradim acikcasi.Fakat istatistikler sunu gösterdi gecen senelerde.usagin Yolcu kapasitesi 2000 ile 3000 yolcu arasinda degisiyor.Bence bu il icin fena bir rakam degil.Hatt biraz daha Reklam olsaydi eminimki bu iki katina cikabilirdi.Mesela Usak,Afyon ve Kütahyanin Almancilari Havaalanini cok az kullaniyorlar cünki cogu bilmiyor bile.Ve cogu da yasli emekli yasta.Bu guruba özel tanitimlar yapilsa kesinlikle Yolcu sayisi artar.Usakli yurtdisinda 250000 Vatandas yasiyor.Bunun yüzde 10 gelse zaaten 25% yapiyor.arti birde Havalimani Barakadan bozma degilde gercek Terminal gerekiyor.Üstelikle bizler B777 veya A 340 istemiyoruz, bizler bizi tasiyacak iyi ve Konforlu ve güvenli Ucak istiyoruz.Usagin havalimanini cekemeyenlere de Kiskan ve catlayin diyorum.Ha birde Su Altintasin ortasina yapilacak Havalimani kime yarayacak hala düsünüyorum.Ne Usakli ne Afyonlu hatta Kütahyali icin bile baya mesafeli bir yer.Hemde yer secimi hic iyi degil sürekli Sis alan bir bölge. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ltca ~ 9 yıl önce
sayın bluebird 7uşak altın rezervine sahip tamamda ne alaka türkiyede ekonomiye katkısı ortada istatistiklere bakın bi.. derileri ihracatı bildiğim kadarıyla izmir üzerinden deniz yoluyla yapılıyor :) yok biz hava yoluyla yapıcağız derseniz bi kargo uçağı gönderelim sizde kokpitte uçarsınız artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bluebird ~ 9 yıl önce
Uşak türkiyenin en büyük altın rezervlerine sahip,ticari olarak tekstil ve deri konusunda önde gelen şehirlerden biridir.seramik ,tekstil,battaniye ve deri ürünlerini yurtdışına düzenli olarak ihraç eden bir şehirdir bu özellikleri ile uluslararası uçuşlara yapabilecek bir potansiyele sahiptir.Ayrıca ILS sistemi tamamlandıktan sonra gümrük düzenlemeleri ile çok rahat uluslararası uçuşlara açılabilir.Ülkemiz ve uşak için hayırlı olmasını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Death Grind ~ 9 yıl önce
International olsun da oraya ne turizm ne de iş amaçlı yabancı gelecek mi ki? ) Ancak uşaklı iş adamları Prag turuna gidip gelecekler onu da zaten istanbuldan yapacaksınız ... Ben ankaradayım ben de istanbuldan yapıyorum her yurtdışı çıkışımı zorunlu olarak. International atıl meydan özelliğine kavuşsun bir an önce uşak. Onun yerine yapılacak çok iş var beyefendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000