13 Mayıs 2010, Perşembe 15:12:46

THY, Uganda üzerinden Tanzanya'ya uçacak

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Uganda bağlantılı Tanzanya seferlerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden onay çıktı.
  • Ucus saatlerinin geceyarisi olmasi, baglantili yolcu cekebilmek icin, Turk isadamalari icin degil. Yani Istanbul'a sabah inip heryere baglanti yapilabilinmesi. Birde soylediginiz gibi once Dar sonra Kampala olamaz, cunku ucacak ucaklar belli, Boeing 737. Menzili yetmez ve uzun bir sure bu boyle olmak zorunda. THY nin Afrika hatlarinda 777 kullanma gibi sansi yok maalesef.
  • Tanzanyada iş yapan biri olarak, saatlerine baktım tercih edilecek bi hat gibi durmuyor. Önce kampalaya inecek 1.15 dk yerde kalıp dar'a uçacak 10 saati geçiyor. Önce Dar sonra kampala olması daha iyi olurdu en azından Tanzanyada yaşayan daha çok Türk var, dilerim ilerleyen zamanlarda çeki düzen verilir. Fiyat ve uçaklarda önemli Emirates ile aktarmalıda olsa hem ist-dubai hemde dubai-dar arasında 777lerle yayıla yayıla gidiyoruz.
  • Ugandaya gittim gördüm. tayin olmak isteyen varsa hiç düşünmesin. harika bir yer. yemyeşil insanları huzurlu. avrupalılar iyi sömürmüş. avrupalı zenginlerin villaları filan var. onlar yaş tahtaya basmas. benden söölemesi...
  • Gecen ay Istanbul Nairobi gidis donus uctum. Bir ay onceden aldigim bilet 840 dolar idi. Gidiste 81 yolcu, donuste 83 yolcu vardi. Ucak, yolcu kapasitesi 165 olan Boeing 737-800. Icerideki Turk yolcu sayisi %5 in altinda her iki ucustada.

Yurt dışı uçuş ağının genişletilmesi amacıyla SHGM tarafından imzalanan ikili havacılık anlaşmaları çerçevesinde THY, Türkiye’den Uganda ve Tanzanya’ya uçuş gerçekleştirecek.

Uganda üzerinden Tanzanya’ya bağlantılı uçuş talebi onaylanan THY, 13 Haziran 2010 tarihinden itibaren İstanbul’dan Uganda’nın Entebbe kentine, buradan da Tanzanya’nın Darüsselam kentine uçuşlara başlayacak. İstanbul-  Entebbe- Darüsselam parkurundaki karşılıklı seferler Salı, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç gün gerçekleştirilecek.

Mısır’da yeni nokta: İskenderiye...

THY’nin Mısır’ın Başkenti Kahire’ye gerçekleştirdiği uçuşların yanı sıra, İskenderiye kentine uçuş gerçekleştirmek için yaptığı başvuru da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. 7 Haziran 2010’da başlayacak İskenderiye seferleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 gün gerçekleşecek.

Afrika’ya Açılım Programı çerçevesinde ikili havacılık anlaşmalarında Afrika ülkelerine ağırlık veren Ulaştırma Bakanlığı, geçtiğimiz yıl 10 Afrika ülkesi ile anlaşma imzaladı. SHGM’nin imzaladığı ikili havacılık anlaşmaları çerçevesinde Türkiye’nin Entebbe, Darüsselam ve İskenderiye ile birlikte uçtuğu Afrika’daki uçuş noktalarının sayısı 14’e yükseldi.
 

THY, Uganda üzerinden Tanzanya'ya uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ucus saatlerinin geceyarisi olmasi, baglantili yolcu cekebilmek icin, Turk isadamalari icin degil. Yani Istanbul'a sabah inip heryere baglanti yapilabilinmesi. Birde soylediginiz gibi once Dar sonra Kampala olamaz, cunku ucacak ucaklar belli, Boeing 737. Menzili yetmez ve uzun bir sure bu boyle olmak zorunda. THY nin Afrika hatlarinda 777 kullanma gibi sansi yok maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tanzanyada iş yapan biri olarak, saatlerine baktım tercih edilecek bi hat gibi durmuyor. Önce kampalaya inecek 1.15 dk yerde kalıp dar'a uçacak 10 saati geçiyor. Önce Dar sonra kampala olması daha iyi olurdu en azından Tanzanyada yaşayan daha çok Türk var, dilerim ilerleyen zamanlarda çeki düzen verilir. Fiyat ve uçaklarda önemli Emirates ile aktarmalıda olsa hem ist-dubai hemde dubai-dar arasında 777lerle yayıla yayıla gidiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ugandaya gittim gördüm. tayin olmak isteyen varsa hiç düşünmesin. harika bir yer. yemyeşil insanları huzurlu. avrupalılar iyi sömürmüş. avrupalı zenginlerin villaları filan var. onlar yaş tahtaya basmas. benden söölemesi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gecen ay Istanbul Nairobi gidis donus uctum. Bir ay onceden aldigim bilet 840 dolar idi. Gidiste 81 yolcu, donuste 83 yolcu vardi. Ucak, yolcu kapasitesi 165 olan Boeing 737-800. Icerideki Turk yolcu sayisi %5 in altinda her iki ucustada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000