13 Eylül 2010, Pazartesi 14:15:10

THY UÇUŞLARI "ARAP" SAÇINA DÖNDÜ

Bayram ve Referandum nedeniyle Umre'ye gönderilen büyük gövdeli uçaklar Suudi Arabistan Cidde Havaalanı'nda bekleyince, Türk Hava Yolları'nın birçok Avrupa seferi rötara uğradı.
  • Yer hizmetleri ile hava hizmetleri farklıdır. Birbirine karıştırmayın. Hava da çalışanlar rahatlıkdan olsa gerek şişiyorlar yoksa basınçdan mı acaba :)))
  • ilk resimdeki kisi :: yer gorevlisi arkadas cok sisman ucretsiz izne cikarilsin 6 ay yerde yonetmelik yokmu bu kural sadece ucanlarami digerlerinin ayricaligi ne ben ondan cok zayifken ucretsiz izne cikarildim bayan olmama ragmen bu kadar sisman degilim colugu cocugu dusunmeyin hemen cikarin bayram falan dinlemeyin oda ayni uniformayi giymiyomu cikarin ucretsiz izne
  • rus hostes alalim rus kaptanda alalim var zaten ama yetmez bir tanesi yillar once sen hatirlamassin a310 la tokyo ya giderken moscowa ya iner rus kaptan alirdik bir hafta yatidayken ki o zaman tokyo yati 7 gundu alkol komasindan oldu ekip tokyoda kaldi . bencede rus kaptan alalim hele hostesleri bolca alalim hem zayiflar hem guzeller bide yer gorevlisinin resmine baktinizmi cok sisman ucretsiz izne cikaralim o ne oyle olmaz isinde
  • degerli arkadaslar, THY mi yolculari umreden getirdi, yolcular mi THY ye bizi geri gotur dedi? yahu THY milleti zorla alip hadi oy kullanmaya mi dedi. oradaki insanlar ama oy haklari hususunda hassaslar. evet dogrudur belki de tamami EVET vermistir. ama pahali olmasina ragmen o tarihte donmeyi istiyorlarsa adamlara yok mu desinler. ne sacme bir analiz yeteneginiz var sizin.
Cidde Havalimanı'nda yaşanan yoğunluk nedeniyle zaten sayısı az olan ve umre nedeniyle yorgun olan Cidde Havalimanı personeli pasaport işlemlerini geciktirince THY'nin gönderdiği ve İstanbul'a döndükten sonra başka yerlere uçması planlanan uçak seferlerinde aksama meydana geldi.

Bugün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde referandum nedeniyle Türkiye'ye gelen birçok gurbetçi biletini aldıkları uçakta yer olmadığını öğrenince şok yaşadı. Yaklaşık 5 saattir uçamadıklarını kendi yerlerinin başkalarına satıldığını belirten ve Stutgart'a gitmeyi bekleyen bir yolcu "Yarın oğlumun Almanya'da işe yetişmesi gerek. Almanlar bizim yaşadığımız rötarı anlayacak kadar anlayışlı insanlar değil. Oğlum işe geç gittiğinde işinden dahi olabilir. Bugün uçarsak şanslıyız. Yarın uçarsak işini kaybedebilir" diye konuştu.

Yetkililerin yaptığı açıklama da Suudi Arabistan'a gönderdikleri büyük gövdeli uçakların geç dönmesi ayrıca dün Atatürk Havalimanı çevresinde bulunan bulutlar nedeniyle Avrupa'ya gidecek uçaklardan bazılarını geciktiği için değiştirmek zorunda kaldıklarını fakat bu sefer'de yerine aynı kapasitede uçak koyamadıklarını belirttiler. Yetkililer "Bu nedenle 180 kişilik bir dolu uçağımızı 140 kişilik bir başka uçakla değiştirdiğimizde o seferle uçması gereken bir kaç kişinin bir sonraki seferlere kaydırmak zorunda kaldık. Bugün birçok uçuşumuzda bu sorunu yaşadık" diye konuştu.

Yetkililer yolcuların bazılarının otellere yerleştirileceği belirtilirken, bazı yolcuların bilet paraları iade edildiğini söyledi. Rötara uğrayan ve bu şartları kabul etmeyen yolcuların yarın sabah yapılacak seferleri beklemeleri gerektiğini ifade etti.©Airporthaber.com

THY UÇUŞLARI "ARAP" SAÇINA DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yer hizmetleri ile hava hizmetleri farklıdır. Birbirine karıştırmayın. Hava da çalışanlar rahatlıkdan olsa gerek şişiyorlar yoksa basınçdan mı acaba :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ilk resimdeki kisi :: yer gorevlisi arkadas cok sisman ucretsiz izne cikarilsin 6 ay yerde yonetmelik yokmu bu kural sadece ucanlarami digerlerinin ayricaligi ne ben ondan cok zayifken ucretsiz izne cikarildim bayan olmama ragmen bu kadar sisman degilim colugu cocugu dusunmeyin hemen cikarin bayram falan dinlemeyin oda ayni uniformayi giymiyomu cikarin ucretsiz izne

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
rus hostes alalim rus kaptanda alalim var zaten ama yetmez bir tanesi yillar once sen hatirlamassin a310 la tokyo ya giderken moscowa ya iner rus kaptan alirdik bir hafta yatidayken ki o zaman tokyo yati 7 gundu alkol komasindan oldu ekip tokyoda kaldi . bencede rus kaptan alalim hele hostesleri bolca alalim hem zayiflar hem guzeller bide yer gorevlisinin resmine baktinizmi cok sisman ucretsiz izne cikaralim o ne oyle olmaz isinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
degerli arkadaslar, THY mi yolculari umreden getirdi, yolcular mi THY ye bizi geri gotur dedi? yahu THY milleti zorla alip hadi oy kullanmaya mi dedi. oradaki insanlar ama oy haklari hususunda hassaslar. evet dogrudur belki de tamami EVET vermistir. ama pahali olmasina ragmen o tarihte donmeyi istiyorlarsa adamlara yok mu desinler. ne sacme bir analiz yeteneginiz var sizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000