09 Mart 2016, Çarşamba 09:56:03

THY uçuş saatlerini düşürdü

Türk Hava Yolları (THY) pilot alım süreçlerindeki bazı kriterlerde değişikliğe gitti. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan değişiklikleri duyuran THY, pilot adaylarını uyardı.
  • Alttaki yorumlardan birinde birisi hem diploma hemde kabiliyet olacak cünkü THY büyükşirket, flag carrier şirket demiş hepiniz diploma hakkında konusmaya baslamıssınız. Ben size acıklayayımdiyor ki THY NİN pilotu farklı olmalı, çok nitelikli olmalı, bir çok alanda başarısını kanıtlamış farklı pilotlar olmalı. Cünkü THY Ggibi kaliteli bir şirkette ucmak cok kolay hale getirilmemeli cünkü THY dünya grnelinde büyüme gösteren kaliteli bir firma demek istemiş. Sizlerde bu yazıda anlatılmak isteneni anlamayıp diploma olmasada olur kavgasına girmişsiniz. Sizlere de hak vermek lazım çünkü diploma sahibi olmayan bir insandan okuduğunu anlamasını ve yorumlamasını beklemek bizlerin hatası olur. Sonuc olarak gökyüzü hepimizin. Diplomalı da uçsun diplomasız da. Ancak adalet nitelikleri yüksek pilotlar yüksek nitelikli şirketlerde nitelikleri düşük pilotlar nitelikleri düşük şirketlerde uçamadığı taktirde yerini bulmuş sayılmaz.
  • Senin anneciğin babacığın zenginde seni kolejlerde paralı ünilerde okutmuşlarsa o senin şansın biraderim. Bizlerin öyle şansları olmadı, kendimizi iyi yerlerde yetiştiremedik ama edep ve haya nın kralını aldık. Eğitimi de kendi çabalarımızla halletmeye çalıştık. Zararın neresinden dönerde karlı çıkarız bu dünyada; kendimizi nasıl kurtarırızın yoluna baktık. Ha başardık mı başardık ta şükür. Şimdi o paraları daha yeni toplayabildik. yaş oldu 35 ama uçma aşkı halen sürüyor, napalım Aöf diploması var diye koşmayalım mı hayalimizdeki iş için. ??? Sen söyle sen olsan da koşmaz mıydın ?
  • Bu ülke yurtdışından alınacak olan lisansa denklik vermeyecek,ama her yıl düzenli değişen saçma sapan eğitim sistemine ok. diyecek,Okuyan vatandaşlar okula gitmeden diploma alacak..Ebesi,İmamı,doktoru,avukatı pilot olacak Eeee sonra sonra ne olacak...Eğer diploma şart olsaydı Amerika uygulardı eğer diploma uçağı kullansaydı sistem dahada farklı olurdu...Pilotluktan önce adam olmak en önemlisi olduktan sonra uçacak olan adamlığı tutmaktır pilot olmak...Olmadan biyerleri kalkan çoook kişi var bu camiada...gözlemlediğim tek tük adamlar
  • Arkadaslar lutfen yeni bir is sitesinde THKY yelkenkanat pilot is ilani var ne olur bir bakin.Yas siniri var en az lisans mezunu felan cok ilginc,ben once NASA astronot is ilani sandim kriterleri gorunce.

Türk Hava Yolları (THY) resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile pilot alım süreçlerindeki bazı kriterlerde değişiklik yaptığını duyurdu.

THY, ikinci pilot adaylarından istediği 1000 saat ve üzeri uçuş limitini 750 saate düşürdüğü açıkladı.

İşte THY'nin açıklaması;

"Türk Hava Yolları, “Tecrübeli II. Pilot Adayı” ilân kriterleri arasında yer alan, “filosundaki uçak tiplerinden birinde (B737, B777, A310, A320, A330, A340) Type Rating eğitimi almış ve başvurduğu tipte 1000 saat ve üzeri uçuş tecrübesine sahip olma” koşulunu 750 saate düşürdü.

Bilindiği üzere; Türk Hava Yolları’na başvuran “Tecrübeli II.Pilot Adayları“ DLR süreci yerine Grup CRM değerlendirmesine katılıyor. Bu değişiklikle daha önce DLR süreçlerinde olumsuz olan adaylara yeni bir fırsat sunulmuş oldu. Türk Hava Yolları “Tecrübeli II. Pilot Adayı” seçim süreçlerini toplam 2 gün içerisinde sonuçlandırıyor.

Ayrıca işe alım süreçlerinde yapılan Havacılık İngilizcesi (ICAO Level) sınavına katılması gereken adaylar TOEFL veya IELTS belgesini beyan etmeleri durumunda bu sınavdan muaf tutulmuş olacaklar."

THY uçuş saatlerini düşürdü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Adamın biri diploma demiş herkes diploma derdine düşüşmüş ~ 2 yıl önce
Alttaki yorumlardan birinde birisi hem diploma hemde kabiliyet olacak cünkü THY büyükşirket, flag carrier şirket demiş hepiniz diploma hakkında konusmaya baslamıssınız. Ben size acıklayayımdiyor ki THY NİN pilotu farklı olmalı, çok nitelikli olmalı, bir çok alanda başarısını kanıtlamış farklı pilotlar olmalı. Cünkü THY Ggibi kaliteli bir şirkette ucmak cok kolay hale getirilmemeli cünkü THY dünya grnelinde büyüme gösteren kaliteli bir firma demek istemiş. Sizlerde bu yazıda anlatılmak isteneni anlamayıp diploma olmasada olur kavgasına girmişsiniz. Sizlere de hak vermek lazım çünkü diploma sahibi olmayan bir insandan okuduğunu anlamasını ve yorumlamasını beklemek bizlerin hatası olur. Sonuc olarak gökyüzü hepimizin. Diplomalı da uçsun diplomasız da. Ancak adalet nitelikleri yüksek pilotlar yüksek nitelikli şirketlerde nitelikleri düşük pilotlar nitelikleri düşük şirketlerde uçamadığı taktirde yerini bulmuş sayılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha ya... ~ 2 yıl önce
Senin anneciğin babacığın zenginde seni kolejlerde paralı ünilerde okutmuşlarsa o senin şansın biraderim. Bizlerin öyle şansları olmadı, kendimizi iyi yerlerde yetiştiremedik ama edep ve haya nın kralını aldık. Eğitimi de kendi çabalarımızla halletmeye çalıştık. Zararın neresinden dönerde karlı çıkarız bu dünyada; kendimizi nasıl kurtarırızın yoluna baktık. Ha başardık mı başardık ta şükür. Şimdi o paraları daha yeni toplayabildik. yaş oldu 35 ama uçma aşkı halen sürüyor, napalım Aöf diploması var diye koşmayalım mı hayalimizdeki iş için. ??? Sen söyle sen olsan da koşmaz mıydın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alla allaa ~ 2 yıl önce
Bu ülke yurtdışından alınacak olan lisansa denklik vermeyecek,ama her yıl düzenli değişen saçma sapan eğitim sistemine ok. diyecek,Okuyan vatandaşlar okula gitmeden diploma alacak..Ebesi,İmamı,doktoru,avukatı pilot olacak Eeee sonra sonra ne olacak...Eğer diploma şart olsaydı Amerika uygulardı eğer diploma uçağı kullansaydı sistem dahada farklı olurdu...Pilotluktan önce adam olmak en önemlisi olduktan sonra uçacak olan adamlığı tutmaktır pilot olmak...Olmadan biyerleri kalkan çoook kişi var bu camiada...gözlemlediğim tek tük adamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haranli ~ 2 yıl önce
Arkadaslar lutfen yeni bir is sitesinde THKY yelkenkanat pilot is ilani var ne olur bir bakin.Yas siniri var en az lisans mezunu felan cok ilginc,ben once NASA astronot is ilani sandim kriterleri gorunce.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000