18 Mart 2011, Cuma 10:51:17

THY UÇUŞ İŞLETME'DE NELER OLUYOR?

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem, Türk Hava Yolları Uçuş İşletme'de yaşanan olumsuz tabloyu köşesine taşıdı. Peki, Herdem neler dedi? İşte o yazı...
  • Yazik ki mudurleriyle baskaniyla psikolojik tacizi caktirmadan yaparak kaliteli adamlarini uzaklastiran personel baskanligiyla is birligi yaparak ucus isletmeden sorumlu genel mudur yardimciligi (sirketin hizla buyuyen kesimi)ni toplu is sozlesmesi oncesivsindirmeye calisan grup bu sirketi yonetmiyor tam tersi batiriyor. Sorumlu kisi kabin hizmetleri baskani ve onun yalaka mudurleriyle sefleridir.kim akil etti bize bu kotulugu diye sordugunuzda bu benim fikrim degil su baskanlik yada genel mudurun fikri bu diyen baskan KHBnin ta kendisidir.
  • ADALET NEDIR? -AGACLARI SULAMAK ZULUM NEDIR? -DIKENLERE SU VERMEK
  • Biz kabinde calisanlar ucus isletmeyi seviyoruz, yazida sayilan kisiler beyefendi ,kendi halinde insanlar. Kimse kabinin halini sormuyor, tam anlamiyla icler acisi. Hostes , insan, hamile, kadin dusmani bir baskan ve de ucustan bi haber. Kendisini goreve getiren kisi de der ki ben yapilan is , hata oranina bakarim, cok is arasinda az hata onemli deil. Su yapilan isleri saysaniz da ogrensek. Ise yaramaz baskana gosterilen tolerans neden diger yonetici ve calisanlara gosterilmez. Ucus isletme baskani peygamber kalir bunlarin yaninda??
  • Kardeşim! Elin oğlu boşuna mı psikolojik test yapıyor. Havacılık beynelmileldir. Yani uluslararası üst değerler ile icra edilir. Türk örf, adet ve göreneklerine aykırı pek çok davranış ölçütlerini içinde barındırır. Bir Türk' ün havacılığı icra edebilmesi için hard iskinden pek çok şeyi silip atması gerekir. Gel de anlat bunu onlara. Kaldı ki ingilizce test yapacaksın. Adam dersen ki standardımız yükselecek. GÜLER. Öyle alışmış çünkü. Ve SHGM' nden de bekler ki aynı Fransızlar gibi yapalım. Yani rest çekelim. Kardeşim sen Fransız kadar ol ondan sonra resti çekeriz. Ama sen şimdi FRANSIZsın. Dolayısıyla, SHGM' den beklersin ki ing. sınav görevini her şirket kendi bünyesinde yapma yetkisi versin. AL GÜLÜM VER GÜLÜM.
Bana diyorlar ki, senin THY ile uçuş işletme ile ne alıp veremediğin var? Hemen söyleyeyim. Ne bir şey aldığım ne de verdiğim var. Hasımlığım da yok hısımlığım da… Gerçek şu ki, bugün Türk sivil havacılığı envanterinde bulunan iki uçaktan biri eğer THY tescilindeyse (Toplam 332 uçak var, 156’sı THY’ye ait) istatiksel olarak benim de iki yazımdan birinin THY ile alakalı olmasında bir sakınca olmamalıdır. O yüzden yazılarımın arkasında art niyet aranmasına hiç gerek yok. Sadece gördüğümü, duyduğumu yazıyorum o kadar!

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem'in kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN
THY UÇUŞ İŞLETME'DE NELER OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yazik ki mudurleriyle baskaniyla psikolojik tacizi caktirmadan yaparak kaliteli adamlarini uzaklastiran personel baskanligiyla is birligi yaparak ucus isletmeden sorumlu genel mudur yardimciligi (sirketin hizla buyuyen kesimi)ni toplu is sozlesmesi oncesivsindirmeye calisan grup bu sirketi yonetmiyor tam tersi batiriyor. Sorumlu kisi kabin hizmetleri baskani ve onun yalaka mudurleriyle sefleridir.kim akil etti bize bu kotulugu diye sordugunuzda bu benim fikrim degil su baskanlik yada genel mudurun fikri bu diyen baskan KHBnin ta kendisidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ADALET NEDIR? -AGACLARI SULAMAK ZULUM NEDIR? -DIKENLERE SU VERMEK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Biz kabinde calisanlar ucus isletmeyi seviyoruz, yazida sayilan kisiler beyefendi ,kendi halinde insanlar. Kimse kabinin halini sormuyor, tam anlamiyla icler acisi. Hostes , insan, hamile, kadin dusmani bir baskan ve de ucustan bi haber. Kendisini goreve getiren kisi de der ki ben yapilan is , hata oranina bakarim, cok is arasinda az hata onemli deil. Su yapilan isleri saysaniz da ogrensek. Ise yaramaz baskana gosterilen tolerans neden diger yonetici ve calisanlara gosterilmez. Ucus isletme baskani peygamber kalir bunlarin yaninda??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kardeşim! Elin oğlu boşuna mı psikolojik test yapıyor. Havacılık beynelmileldir. Yani uluslararası üst değerler ile icra edilir. Türk örf, adet ve göreneklerine aykırı pek çok davranış ölçütlerini içinde barındırır. Bir Türk' ün havacılığı icra edebilmesi için hard iskinden pek çok şeyi silip atması gerekir. Gel de anlat bunu onlara. Kaldı ki ingilizce test yapacaksın. Adam dersen ki standardımız yükselecek. GÜLER. Öyle alışmış çünkü. Ve SHGM' nden de bekler ki aynı Fransızlar gibi yapalım. Yani rest çekelim. Kardeşim sen Fransız kadar ol ondan sonra resti çekeriz. Ama sen şimdi FRANSIZsın. Dolayısıyla, SHGM' den beklersin ki ing. sınav görevini her şirket kendi bünyesinde yapma yetkisi versin. AL GÜLÜM VER GÜLÜM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000