28 Aralık 2015, Pazartesi 10:15:59

THY Uçuş Akademisi'ne dev yatırım

Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Eğitim Merkezi, eğitim vizyonunu uluslararası alana taşımak için milyon dolarlık dev yatırımlarla büyük bir atağa geçti.
  • Dünyanın en şeker en güzel insanı tebrik ederim.
  • SS rumuzuyla yazan arkadaş neden olumlu yorumlardan rahatsız olmuş anlamadık . Meyve veren ağaç taşlanırmış. Kendisiyle uçma şansım oldu. Yazıktır.insanları karalamayın. Sedat Şekerci kaptan hem çok mütevazi, hemde çok sevilen bir kaptan. Allah Uçuş Eğitimi, Şekerci kaptanı senin gibi kem gözlerden korusun. Yolunuz açık olsun başkanım. Saygılar.
  • bu sedat şekerci tüm olumlu yorumları kendisi yazıyor herhalde zira temizlikçiden pilotuna kadar kimse kendisini sevmez. uçuş eğitim adına kalem oynatmadı buraya yaptığı garip atamaları kimse anlamadı???
  • Kürt diye bişey yoktur ermeni devşirmeleri vardır ya sev ya defol ne mutlu türküm diyene
  • Lider kişiliği, dürüst ve ilkeli duruşu bir o kadar mütevazi kişiliği ile uçuş eğitimde takdire şayan adımlar atan Başkanımız Kpt. Sedat Şekerci'ye şükranlarımızı sunuyoruz. Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun.
  • Mütevazi ve iyi niyetli olduğu kadar aynı zamanda zeki ve çalışkan bir kişi. Hayırlısıyla inşallah daha çok başarılarını göreceğiz hep beraber.
  • Tebrikler Sedat başkan. Sizin ne kadar çalışkan ve dürüst olduğunuzu tanıyanlar bilir tanımayanlarda asansör masansör gibi boş yorumlarla kedinin ciğere baktığı gibi bakar durur . Ağzı olan konuşuyor işte. Bu şirketin sizin gibi daha çok yöneticiye ihtiyacı var. Az laf çok iş: Sedat başkan. Yolunuz açık olsun. Yola devam.
  • Sedat şekerci kaptanımın başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum
  • Başkan'ım, Allah herzaman Yanınızda olsun.
  • SEKERCI KAPTANIMIZIN ONDERLIGINDE THY BUYUK BIR EGITIM MERKEZI HALINE GELDI. 2018 YILINDA YENI HAVALIMANI ILE THY NIN YENI VIZYONU EGITIM BACAGINDA SEKERCI KAPTAN ILE HAYAT BULUYOR. BASARILARINIZIN DEVAMINI DILIYORUZ SEDAT KAPTANIM..

Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Eğitim Merkezi, eğitim vizyonunu uluslararası alana taşımak için milyon dolarlık dev yatırımlarla büyük bir atağa geçti. Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük eğitim merkezi olma yolunda radikal kararlar alınırken, tahsis edilecek yeni hizmet binasına geçişten önce simülatör uçak sayısında artış kararı alındı.

Dünyanın en iyi pilot eğitim merkezlerinden birisi olarak gösterilen THY Uçuş Eğitim Merkezi, 2016 yılına iddialı giriyor. Dev yatırım kararı alınırken ilk etapta eğitim merkezi için yeni bir alan tahsis edilecek. Mevcut simülatör uçak sayısı 10 iken yeni yıl ile birlikte bu sayı 14’e yükselecek. Yatırım çalışmalarına ilişkin bilgiler veren THY Uçuş Eğitim Başkanı Kpt. Pilot Sedat Şekerci, “Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline gelme yolunda çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

“THY UÇUŞ AKADEMİSİ’NDE 165 PİLOTUMUZ EĞİTİM GÖRÜYOR”

THY Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda gerçekleştirilen eğitimlerde, bir uçakta pilotun ve kabin personelinin başına gelebilecek her türlü olasılık verilen eğitimlerle gösteriliyor. Eğitim merkezindeki faaliyetlere ilişkin bilgi veren Şekerci, “THY Uçuş Eğitim Merkezi yerel otoritelerden ve Avrupa sivil otoritelerden yetkilendirilmiş bir eğitim merkezidir. Şunda THY Uçuş Akademisi’nde 165 pilotumuz eğitimlerine devam etmektedir. Yaklaşık 16 ay süren pilotluk eğitimlerini aldıktan sonra havayollarında pilot olarak uçuşlarına devam etmektedir” diye konuştu

“AVRUPA’NIN VE ORTADOĞU’NUN CAZİBE MERKEZİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Tam donanımlı simülatörlerle eğitim verildiğine dikkat çeken Şekerci, “Uçuş Eğitim Merkezi’nde 10 adet tam donanımlı ve Avrupa sivil havacılık otoritesi tarafından yetkilendirilmiş simülatörlerle eğitimlere devam ediyoruz. Yeni eğitim projesi ile beraber bünyemize yeni 4 simülatör ile beraber hızlı bir şekilde büyümeye devam edecektir. THY Eğitim Uçuş Merkezi bünyesinde bulunan ve yeni alınacak olan eğitim cihazlarıyla beraber Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline gelme yolunda çalışmalarına hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu.

UÇUŞ EKİBİ TAHLİYE TATBİKATINI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ

Kabin memurları Uçuş Eğitim Merkezi’nde aldıkları eğitimleri tatbikat eşliğinde pekiştirme fırsatı buldu. Kabin memurları senaryoya gereği uçakta çıkan yangında güvenli şekilde uçağı terk etti. Açılan tahliye slidelerinden tek tek atlayan kabin memurları güvenle uçağı terk etti.

SİMÜLATÖR UÇAKLARDA UÇUŞ EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Öte yandan, eğitimleri tamamlayan pilot adayları ise gerçeği ile birebir aynı olan simülatör uçaklarda pilotluk deneyimi yaşadı. Deneyimli kaptan pilotlar eşliğinde simülatörde pilot koltuğuna oturan adaylar geleceğin en iyi pilotu olmak için çaba sarf etti.

UÇUŞ EĞİTİM MERKEZİ HAKKINDA

Uçuş Eğitim Merkezi, 1994 yılında Türk Hava Yolları’nın kokpit ve kabin personeli eğitim ihtiyacının kendi iç kaynakları ile karşılanması amacıyla Türk Hava Yolları çatısı altında kuruldu. Bugün Türk Hava Yolları’nın 2023 vizyonu doğrultusunda, dünyanın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlar ilerliyor.

Kurumun tamamı EASA (Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı)  onaylı, talep geldiğinde yurtiçi ve yurtdışı diğer havayolu işletmeleri için de kullanılabilen; 3 adet A320, 3 adet B737, 2 adet A330-340 ve 2 adet de B777 olmak üzere 10 adet tam donanımlı simülatörleri bulunuyor.

2016 yılında yeni eğitim merkezi binasına da kavuşacak olan Uçuş Eğitim Merkezi, buraya yapılacak yeni yatırımlar ile bölgenin en modern, en yeni ve de en büyük eğitim merkezi olmayı hedefliyor. Bu yeni yatırımlar ile sadece Türk Hava Yolları’na değil diğer operatörlere de hizmet sağlanarak bir kar merkezi olma projesi ile de göz dolduruyor.

THY Uçuş Akademisi'ne dev yatırım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Sedat Şekerci ~ 3 yıl önce
Dünyanın en şeker en güzel insanı tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 3 yıl önce
SS rumuzuyla yazan arkadaş neden olumlu yorumlardan rahatsız olmuş anlamadık . Meyve veren ağaç taşlanırmış. Kendisiyle uçma şansım oldu. Yazıktır.insanları karalamayın. Sedat Şekerci kaptan hem çok mütevazi, hemde çok sevilen bir kaptan. Allah Uçuş Eğitimi, Şekerci kaptanı senin gibi kem gözlerden korusun. Yolunuz açık olsun başkanım. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SS ~ 3 yıl önce
bu sedat şekerci tüm olumlu yorumları kendisi yazıyor herhalde zira temizlikçiden pilotuna kadar kimse kendisini sevmez. uçuş eğitim adına kalem oynatmadı buraya yaptığı garip atamaları kimse anlamadı???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKP ucus akademisi ~ 3 yıl önce
Torpille aldiklari yaziyordur ....
Son mohikan ~ 3 yıl önce
Kürt diye bişey yoktur ermeni devşirmeleri vardır ya sev ya defol ne mutlu türküm diyene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A320 ~ 3 yıl önce
Lider kişiliği, dürüst ve ilkeli duruşu bir o kadar mütevazi kişiliği ile uçuş eğitimde takdire şayan adımlar atan Başkanımız Kpt. Sedat Şekerci'ye şükranlarımızı sunuyoruz. Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sedat Kaptan ~ 3 yıl önce
Mütevazi ve iyi niyetli olduğu kadar aynı zamanda zeki ve çalışkan bir kişi. Hayırlısıyla inşallah daha çok başarılarını göreceğiz hep beraber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökdeniz ~ 3 yıl önce
Tebrikler Sedat başkan. Sizin ne kadar çalışkan ve dürüst olduğunuzu tanıyanlar bilir tanımayanlarda asansör masansör gibi boş yorumlarla kedinin ciğere baktığı gibi bakar durur . Ağzı olan konuşuyor işte. Bu şirketin sizin gibi daha çok yöneticiye ihtiyacı var. Az laf çok iş: Sedat başkan. Yolunuz açık olsun. Yola devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş eğitim ~ 3 yıl önce
Sedat şekerci kaptanımın başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel insan ~ 3 yıl önce
Başkan'ım, Allah herzaman Yanınızda olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEKERCI KPT ~ 3 yıl önce
SEKERCI KAPTANIMIZIN ONDERLIGINDE THY BUYUK BIR EGITIM MERKEZI HALINE GELDI. 2018 YILINDA YENI HAVALIMANI ILE THY NIN YENI VIZYONU EGITIM BACAGINDA SEKERCI KAPTAN ILE HAYAT BULUYOR. BASARILARINIZIN DEVAMINI DILIYORUZ SEDAT KAPTANIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000