02 Ekim 2013, Çarşamba 15:03:58

THY UÇUCU EKİPLERİNE MÜJDE...

Türk Hava Yolları'nın Toplu İş Sözleşmesi'ne aykırı olarak ER dinlenme sürelerini 36 saatten 24 saate düşürmesine karşı Hava İş Sendikası'nın başlattığı hukuk mücadelesinde mahkeme kararını verdi.
  • Bizim insanımızın bilmediği tek şey bilgi. Bu davada mahkeme sendikayı haklı buluyor ise, elbette bunun yasal bir koşulunu gördüğü içindir. Hiç bir uygulama yasal düzenlemelere aykırı olmaz. Bu badem bıyıklı yöneticilerin akıl ve hafızalarının algılamadığı şey de işte bunlar. Zannediyorlar ki onlar dedi olacak. Mahkemeyi de yandaş yaptın mı işi kotardın. O kadar ucuz olsaydı hukuk fakültelerinin puanı, ilahiyat fakültelerinin puanından daha aşağıda olurdu. 3-5 hakimi, savcıyı kendi lehine karar vermeye zorluyorsun diye evrensel hukuk kurallarını değişmezsin. Ona gücün yetmez işte. Bu davada eğer ki sen bayrak taşıyıcı şirketinle uluslararası arenada top koşturacaksan, EU, JAR, FAR, ICAO kurallarına U-YA-CAK-SIN. Mahkeme, bu kuralların altında imzası bulunan "TÜRKİYE' NİN MİLLİ HAVAYOLU ŞİRKETİ KANUNA UY" demiş. Asıl ilginç olan bu kurallardan haberi olmayan tepeden inme bademlerin, uluslararası arenada itibarımızı beş paralık etmeleri. Allahtan uluslararası mahkemeye gitmeden çözülmü
  • yil 2013 Thy'in durumu eski dinleme sure 24 saat yeni dineleme sure 36 saat wawwww diyorum :)) Tr geride kalmis, insan haklarini elden almislar Almanyada rahatlik var!!
  • İster BC uçsunlar, ister çok para kazansınlar hiç önemli değil. Biz sadece aynı yolu gidip, aynı havayı soluyup, aynı yorgunlukla uçtuğumuz ER uçuşlarında eşit dinlenme süreleri istiyoruz. 24 se de beraber, 48 se de beraber.
  • Neyseki yakinda bu da degisecek (duyum emin yerden)sana saglanan first officera saglanmiyorsa ki senin mantiginla ayni isi o da yapiyor!seninde oyle bir hakkin kalmayacak.adam gibi ekonomide ucacaksin heryere,

Bugün Bakırköy 18. İş Mahkemesi'nde saat 13.30'da başlayan duruşmada mahkeme heyeti, Hava İş'in lehine karar verdi ve dinlenme sürelerinin 36 saatten 24 saate düşürülmesini hukuka aykırı buldu.

Karar sonrası Hava İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin twitter üzerinden yaptığı açıklamada, " Sendikamızın THY A O işvereninin 22 donem TIS'i İhlal ederek 36 dan 24 saate düşürdüğü ER dinlenme sureleri ile ilgili dava lehimize bitti. THY yönetim kurulu başkanı yandaş medyayı kullanarak yalan söylemeye devam ederken biz onlara yargı yoluyla cevap veriyoruz. İşte kalite farkı bu" dedi.

Genel Sekreter Mustafa Yağcı ise, sendikanın hukuk mücadelesine THY yönetiminin hukuksuzlukla karşılık verdiği belirterek, " Bu karar revizyon 3'ün kaderi olacaktır" dedi.

THY'nin mahkeme kararına itiraz hakkı bulunuyor.

AirportHaber.com

THY UÇUCU EKİPLERİNE MÜJDE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

Mahkeme!? ~ 5 yıl önce
Bizim insanımızın bilmediği tek şey bilgi. Bu davada mahkeme sendikayı haklı buluyor ise, elbette bunun yasal bir koşulunu gördüğü içindir. Hiç bir uygulama yasal düzenlemelere aykırı olmaz. Bu badem bıyıklı yöneticilerin akıl ve hafızalarının algılamadığı şey de işte bunlar. Zannediyorlar ki onlar dedi olacak. Mahkemeyi de yandaş yaptın mı işi kotardın. O kadar ucuz olsaydı hukuk fakültelerinin puanı, ilahiyat fakültelerinin puanından daha aşağıda olurdu. 3-5 hakimi, savcıyı kendi lehine karar vermeye zorluyorsun diye evrensel hukuk kurallarını değişmezsin. Ona gücün yetmez işte. Bu davada eğer ki sen bayrak taşıyıcı şirketinle uluslararası arenada top koşturacaksan, EU, JAR, FAR, ICAO kurallarına U-YA-CAK-SIN. Mahkeme, bu kuralların altında imzası bulunan "TÜRKİYE' NİN MİLLİ HAVAYOLU ŞİRKETİ KANUNA UY" demiş. Asıl ilginç olan bu kurallardan haberi olmayan tepeden inme bademlerin, uluslararası arenada itibarımızı beş paralık etmeleri. Allahtan uluslararası mahkemeye gitmeden çözülmü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beren- Berlin ~ 5 yıl önce
yil 2013 Thy'in durumu eski dinleme sure 24 saat yeni dineleme sure 36 saat wawwww diyorum :)) Tr geride kalmis, insan haklarini elden almislar Almanyada rahatlik var!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 5 yıl önce
İster BC uçsunlar, ister çok para kazansınlar hiç önemli değil. Biz sadece aynı yolu gidip, aynı havayı soluyup, aynı yorgunlukla uçtuğumuz ER uçuşlarında eşit dinlenme süreleri istiyoruz. 24 se de beraber, 48 se de beraber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynisi olacak ~ 5 yıl önce
Neyseki yakinda bu da degisecek (duyum emin yerden)sana saglanan first officera saglanmiyorsa ki senin mantiginla ayni isi o da yapiyor!seninde oyle bir hakkin kalmayacak.adam gibi ekonomide ucacaksin heryere,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000