14 Ekim 2014, Salı 15:01:57

THY UÇAKLARINDA ARAPÇA YAZILAR KORKUTTU

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait 4 uçağın motorunda Arapça yazılar tespit edildi. Arapça yazılar Atatürk Havalimanı’nda IŞİD paniğine yol açtı. İşte ayrıntılar…
  • Rahatsızmısın .Ne ayaksın sen.mental sorunların mı var.paranoyakmısın nesın. rahatsızlığın tedavı yeri burası degıl vakıt kaybetme dogru bakırkoy mazhar osman dınlenme tesıslerı...yuru senı degıl doktor .hastane hademesı gorse teshısını koyar
  • Evet keseceklerdi de seni bulamamıslar o gün izindeymişsin ... Yok soylediklerimin arkadındayım gayrimüslimler olarakta genelleyim. Senin dinin sana benim dinim bana. İster ucakta abdest alırım istersem namazda kılarım ama sen anca burdan bos bos konusursun.. Geri vites yapan sizsiniz yerden yere vurdugun tk ya güzide diyecek kadar 180 yaptın..
  • Bunlar hep yakıt tasarrufu için.
  • Yahuu millet ucagin uzerine ingilizce yada turkce yazi yazilsa bu kadar problem olacagini sanmiyorum.. Bu amerikalilar turkiyem uzerinde titizlikle calistigi algi yonetiminin basariyla sonuclandigini belirtiyor. Butun muslumanlar terorist tum arapca yazilar tehtit sizin icin.

Atatürk Havalimanı’nda THY uçaklarına yazılan Arapça sözler emniyeti alarma geçirdi. Türkiye’nin hemen yanı başında PYD ile IŞİD arasında çatışmalar devam ederken İstanbul’da uçak motorlarına üst üste Arapça yazılar yazılması korkuya neden oldu.

AirportHaber’e gelen bilgilere göre; Türk Hava Yolları’nın 12 Ekim Pazar günü Berlin-İstanbul seferini tamamlayan uçağın Almanya’nın Nürnberg kentine yapacağı sefer öncesinde motorunda Arapça yazılar görüldü. Uçağa yer hizmeti veren ekipler olayla ilgili merkeze bilgi verdiler. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı emniyeti harekete geçti. Uçağın motorundaki yazının kimler tarafından ve ne amaçla yazıldığının tespit edilmesi için çalışma başlatılırken üst üst 3 uçakta daha benzer yazılar görünce korku daha da arttı. THY ekipleri, aynı şekilde başka uçaklarda da bu tür yazılara rastlanılması halinde derhal bilgi verilmesi konusunda telsizlerle uyarıldı.

Emniyetin yaptığı araştırma sonucu uçağın motorundaki yazıların herhangi bir tehdit unsuru içermediği ortaya çıktı. AirportHaber’e gelen bilgilere göre, motordaki Arapça yazıların bereket duası olduğu kaydedildi.

Atatürk Havalimanı emniyeti, uçağın motorlarına bu yazıları kimin ya da kimlerin yazdığını tespit edebilmek için kameraları incelemeye aldı. Ancak dört uçağa benzer şekilde yazılar yazılmasına rağmen uçakların bulunduğu bölgede hiçbir kamera olmaması üzerine şu ana kadar yazan kişiler tespit edilemedi. Atatürk Havalimanı apronundaki yeterli kamera sisteminin olmaması güvenlik zafiyeti olarak değerlendirildi.

İŞTE THY UÇAKLARINA YAZILAN O YAZILAR

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

THY UÇAKLARINDA ARAPÇA YAZILAR KORKUTTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

laf dedesı? ~ 4 yıl önce
Rahatsızmısın .Ne ayaksın sen.mental sorunların mı var.paranoyakmısın nesın. rahatsızlığın tedavı yeri burası degıl vakıt kaybetme dogru bakırkoy mazhar osman dınlenme tesıslerı...yuru senı degıl doktor .hastane hademesı gorse teshısını koyar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laf dedesi ~ 4 yıl önce
Evet keseceklerdi de seni bulamamıslar o gün izindeymişsin ... Yok soylediklerimin arkadındayım gayrimüslimler olarakta genelleyim. Senin dinin sana benim dinim bana. İster ucakta abdest alırım istersem namazda kılarım ama sen anca burdan bos bos konusursun.. Geri vites yapan sizsiniz yerden yere vurdugun tk ya güzide diyecek kadar 180 yaptın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bunlar hep yakıt tasarrufu için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yahuu millet ucagin uzerine ingilizce yada turkce yazi yazilsa bu kadar problem olacagini sanmiyorum.. Bu amerikalilar turkiyem uzerinde titizlikle calistigi algi yonetiminin basariyla sonuclandigini belirtiyor. Butun muslumanlar terorist tum arapca yazilar tehtit sizin icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000