25 Kasım 2013, Pazartesi 15:46:08

THY UÇAKLARI BÖYLE KALKIŞ YAPTI

Atatürk Havalimanı’nda, kulenin talimatını yanlış anlayarak aynı anda paralel iki pistten kalkan THY uçaklarının kalkış sonrası fotoğrafı Airporthaber’e ulaştı. İşte facianın eşiğinden dönülen o an...
  • Bizler bagaj yükleyicisinden tutun, dispatcher'ı, harekatçısı, kabin memuru, pilotu, ATC-Kule kontrolörü hepimiz büyük bir aileyiz. Hepimiz kendi çapında eğitimliyiz. Sevabımız günahımız yaptığımız iş ortada. Bugün TK dayız, yarın Pegasus ta veya bir business şirketinde. İnanın insan dünyanın her yanında insan. Beni yanlış taxiway'e soktuğu için defalarca özür dileyen CDG kule deki de insandı. Düseldorf ta "ben ikaz etmeseydim" hidrolik lift ile az daha arkadaşını uçağın arka kargosunda pestil yapacak olan operatör Alman'da. Birbirimize bu kadar tahammülsüzlüğümüz neden bilmiyorum. Hata tabi ki olacak. Şansımız hata daha kötü şeylere yol açmamış. Bırakın buna sevinelim. Hatalarımızdan ders çıkaralım. Onlarla dalga geçip gülebilelim. Bir hatamızı da sendikaya, THY na, kabine, kokpite, maaşımıza, İngilizcemize, asker veya sivil kökenli olmamıza bağlamadan konuşabilelim. Hepinizi saygıyla selamlıyor, kucaklaşın diyorum. Sevgilerimle.
  • Maşallah airbus güzel yardırmış
  • Kimisi üniversite mezunu pilot demiş,kimisi asker pilot demiş,kimisi topille bu kadar olur demiş.Kimisi o iki harf karışmaz demiş.Simdi ben soruyorum lise mezunu sivil , asker ,torpilsiz neyse iste THY dışında pilotluk yapan arkadaslara sizin yeteneğinizin bilginizin becerinizin onaylandigi o yüce kurum neresi.Bu iki harf öylede guzel karışır bir gun sizde yaparsınız o zaman anlarsınız.Cok bilmişler ordusu sizi
  • Kimisi univers

Airporthaber’in bugün duyurduğu Atatürk Havalimanı’nda facianın eşiğinden dönülen olaya ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.

Airporthaber’e ulaşan fotoğraflarda paralel iki pistten kalkan uçakların yan yana görüntüsü tehlikenin boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Havacılık fotoğrafçısı Mustafa Sandıkçı tarafından çekilen fotoğraflarda kulenin talimatını yanlış anlayarak aynı anda kalkış gerçekleştiren THY’ye ait Airbus 319 ve Boeing 737-800 tipi iki uçak yer alıyor.

İŞTE O AN;BİR HARF THY'YE FACİA YAŞATACAKTI

THY UÇAKLARI BÖYLE KALKIŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (110)

B737 Kaptan ~ 4 yıl önce
Bizler bagaj yükleyicisinden tutun, dispatcher'ı, harekatçısı, kabin memuru, pilotu, ATC-Kule kontrolörü hepimiz büyük bir aileyiz. Hepimiz kendi çapında eğitimliyiz. Sevabımız günahımız yaptığımız iş ortada. Bugün TK dayız, yarın Pegasus ta veya bir business şirketinde. İnanın insan dünyanın her yanında insan. Beni yanlış taxiway'e soktuğu için defalarca özür dileyen CDG kule deki de insandı. Düseldorf ta "ben ikaz etmeseydim" hidrolik lift ile az daha arkadaşını uçağın arka kargosunda pestil yapacak olan operatör Alman'da. Birbirimize bu kadar tahammülsüzlüğümüz neden bilmiyorum. Hata tabi ki olacak. Şansımız hata daha kötü şeylere yol açmamış. Bırakın buna sevinelim. Hatalarımızdan ders çıkaralım. Onlarla dalga geçip gülebilelim. Bir hatamızı da sendikaya, THY na, kabine, kokpite, maaşımıza, İngilizcemize, asker veya sivil kökenli olmamıza bağlamadan konuşabilelim. Hepinizi saygıyla selamlıyor, kucaklaşın diyorum. Sevgilerimle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nane ~ 4 yıl önce
Maşallah airbus güzel yardırmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kimisi üniversite mezunu pilot demiş,kimisi asker pilot demiş,kimisi topille bu kadar olur demiş.Kimisi o iki harf karışmaz demiş.Simdi ben soruyorum lise mezunu sivil , asker ,torpilsiz neyse iste THY dışında pilotluk yapan arkadaslara sizin yeteneğinizin bilginizin becerinizin onaylandigi o yüce kurum neresi.Bu iki harf öylede guzel karışır bir gun sizde yaparsınız o zaman anlarsınız.Cok bilmişler ordusu sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kimisi univers

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000