03 Temmuz 2009, Cuma 15:52:33

THY uçak motoru siparişi verdi

Türk Hava Yolları, İngiliz motor devi Rolce Royce firmasından 470 milyon dolara Airbus 330 tipi uçaklar için 7 adet uçak motoru sipariş etti...
  • yeni bi haber değil ki.bizim akıllılardan biri de verdi bu siparişi.adamlar kanatlı mı olsun yoksa kanatsızmı diye sordu nezaketen....
  • Rolls Royce R&D de gorev alan biri olarak THY'yi bu seciminden dolayi kutluyorum. RR Trent 700 tipi motorlar katagorisinin en verimli motorlarindan basinda yer almaktadir. THY RR i secerek dogru bir tercih yapmistir.
  • Fransaya,Almanyaya yaranalımda Avrupa birliğine bizi alsınlar diye alınan Airbuslar THY nı Batıracak Bizide Avrupa Birliğine Almayacaklar.Bize en büyük muhalefetli gösterenlerde Fransa ve Almanya.
  • Her işi sizlere mi soracaklar niyemi RR imiş.Tööbe yarabbi.Teknik inspector

İngiliz motor devi Rolce Royce, Türk Hava Yolları ile yapılan motor anlaşmasını internet sitesinden duyurdu. Uçak motorlarının Airbus 330 tipi uçaklarda kullanılan Trent 700EP tipi olduğu, teslimatların 2010 yılından itibaren yapılmaya başlanacağı kaydedildi.

Anlaşma, firmanın THY’ye vereceği uzun süreli servis desteğini de kapsıyor.
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin'in şu ifadeleri de internetteki açıklamada yer aldı: “THY ile Rolce Royce arasında yapılan anlaşmayla Türk sivil havacılığına yeni bir değer katılmasının yolunun açıldı. Anlaşmayla THY'nin A330 tipi Airbus uçakları güçlendirilecek ve bunun sonuçları THY yolcuları arasında da memnuniyet yaratacak.” 

Rolce Royce Başkan Yardımcısı Nick Devall de THY'nin kendilerini tercih etmesinden mutlu olduklarını ifade etti.

İngiliz motor devi Rolce Royce, 2008 yılında 9,1 milyar sterlin tutarında satış yapmıştı.

THY uçak motoru siparişi verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
yeni bi haber değil ki.bizim akıllılardan biri de verdi bu siparişi.adamlar kanatlı mı olsun yoksa kanatsızmı diye sordu nezaketen....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Rolls Royce R&D de gorev alan biri olarak THY'yi bu seciminden dolayi kutluyorum. RR Trent 700 tipi motorlar katagorisinin en verimli motorlarindan basinda yer almaktadir. THY RR i secerek dogru bir tercih yapmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Fransaya,Almanyaya yaranalımda Avrupa birliğine bizi alsınlar diye alınan Airbuslar THY nı Batıracak Bizide Avrupa Birliğine Almayacaklar.Bize en büyük muhalefetli gösterenlerde Fransa ve Almanya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Her işi sizlere mi soracaklar niyemi RR imiş.Tööbe yarabbi.Teknik inspector

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000