27 Mayıs 2013, Pazartesi 17:28:12

THY UÇAĞININ ÖNÜNE UÇAN KAMERA ÇIKTI

Türk Hava Yolları’na ait bir uçak Atatürk Havalimanı yaklaşma sırasında önünden bir cisim geçtiğini rapor etti. Pilotu şaşırtan o cisim neydi?
  • Acaba Hava İş sendikası o kameralarla grev kırıcı ekipleri mi tespit ediyor? Şüphelendim bak şimdi
  • Grev e katılanları tespıt edıyorlarmıs :)))))
  • Ben de tam tersini duydum anlaşma olmayacak 95 kişi grevden dönmüş( khb den müdür söyledi)haziran programı onlarsız çıkacakmış. Hayırlısı kimse zarar görmesin inşallah
  • Yaratıcı bir spotter olayı abartmış sadece ... (Tahminim bu yönde...)

Türk Hava Yolları’nın Hamburg-İstanbul seferini yapan uçağı Atatürk Havalimanı’na iniş için alçaldığı sırada bir cisim rapor etti.

THY’nin TK 1662 sefer sayılı TC-JRS kuyruk tescilli Airbus 321 tipi uçağının pilotu, kuleye önünden bir cisim geçtiği bilgisi verdi.

Pilotun önünden geçen cismin özellikle dizi çekimleri sırasında kullanılan ve havadan görüntü almaya yarayan Flyingcam yani uçan kamera olduğu iddia edildi.

Son dönemde sıkça İstanbul semalarında görülen uçan kameraların, 1500 feet ( yaklaşık 500 metre) yüksekliğin üzerine çıkılması gereken durumlarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden izin almaları gerekirken birçok uçuşun uçuş emniyetini riske edecek yüksekliğe çıkılmasına rağmen izinsiz gerçekleştirildiği öne sürüldü.

Öte yandan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de zaman zaman insansız hava aracı testleri yaptığı ve bunların da zaman zaman pilotlar tarafından şikayet konusu edildiği bildirildi.

©AirportHaber ÖZEL

THY UÇAĞININ ÖNÜNE UÇAN KAMERA ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Grev kırıcı ~ 5 yıl önce
Acaba Hava İş sendikası o kameralarla grev kırıcı ekipleri mi tespit ediyor? Şüphelendim bak şimdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
321 ~ 5 yıl önce
Grev e katılanları tespıt edıyorlarmıs :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eren ~ 5 yıl önce
Ben de tam tersini duydum anlaşma olmayacak 95 kişi grevden dönmüş( khb den müdür söyledi)haziran programı onlarsız çıkacakmış. Hayırlısı kimse zarar görmesin inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Spotter? ~ 5 yıl önce
Yaratıcı bir spotter olayı abartmış sadece ... (Tahminim bu yönde...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000