30 Kasım 2014, Pazar 09:33:17

THY UÇAĞININ KABİN BASINCI DÜŞTÜ!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Gence seferini gerçekleştiren yolcu uçağı kalkıştan bir süre sonra Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.
  • thy tekniğin hali içler acısı kalkan uçak geri dönüyor...allaha emanet havayollarına devammm...
  • benim bilmediğim neden yakıtı azaltıp inmesi gerekiyor? bunun Kabin basıncı arızasıyla ilgisi yok sanırım.
  • bu airporthaber i de troll cüler basmış.
  • üst düzey işgüzarların baskısı sonucu uçaklar zamanında bakıma alınamıyor, bakıma alınan uçaklar ise bakım tam tamamlanamadan ( uçak eksikliğinden kaynaklı ) seferlere veriliyor...10 tane işgüzar , yönetime yaranacak diye kazalara davetiye çıkartılıyor...Aklınızı başınıza alın , bu işin şakası olmaz , vebalini ödeyemezsiniz sonra , adam gibi uçakları zamanında bakıma alın , bakım tamamlanmadanda uçakları sefere vermeyin...

Türk Hava Yolları'nın bu sabah TK1418 sefer sayılı İstanbul-Gence seferini gerçekleştiren yolcu uçağı kalkıştan bir süre sonra kabin basıncında yaşanan sorun nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.

TC-JLN kuyruk tescilli A319 tipi yolcu uçağının kalkışından bir süre sonra kabin basıncında sorun yaşandığı öğrenildi. Uçağın kabin basıncında meydana gelen sorun nedeniyle, kaptan pilot kalkış yaptıkları meydana geri dönmek zorunda kaldı. Fazla yakıtını tüketmek için havada yaklaşık 45 dakika kadar tur attığı öğrenilen uçağın, sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı'na iniş yaptığı belirtildi.

Uçağın Atatürk Havalimanı'na iniş yapmasından sonra gerekli kontroller yapıldı. Arızanın giderilmesiyle birlikte uçak 08:50 sularında yeniden İstanbul-Gence seferini gerçekleştirmek üzere havalandı.

©AirportHaber.com

THY UÇAĞININ KABİN BASINCI DÜŞTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

vale ~ 3 yıl önce
thy tekniğin hali içler acısı kalkan uçak geri dönüyor...allaha emanet havayollarına devammm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
benim bilmediğim neden yakıtı azaltıp inmesi gerekiyor? bunun Kabin basıncı arızasıyla ilgisi yok sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral kral kral ~ 3 yıl önce
Maximum Landing Weight denilen bir sınırlama var hiç bir uçak o belirtilen değerden daha fazla ağırlıkla iniş yapamaz, bunun için yakıtı bitirip ağırlığı azaltması gerekir.
troll ~ 3 yıl önce
bu airporthaber i de troll cüler basmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 3 yıl önce
Troll ne la, bangalero torpido gibi bişeymi?
troll e ~ 3 yıl önce
Uygun ortam ve yer buldumu troll culer basar...
teknik a.ş ~ 3 yıl önce
üst düzey işgüzarların baskısı sonucu uçaklar zamanında bakıma alınamıyor, bakıma alınan uçaklar ise bakım tam tamamlanamadan ( uçak eksikliğinden kaynaklı ) seferlere veriliyor...10 tane işgüzar , yönetime yaranacak diye kazalara davetiye çıkartılıyor...Aklınızı başınıza alın , bu işin şakası olmaz , vebalini ödeyemezsiniz sonra , adam gibi uçakları zamanında bakıma alın , bakım tamamlanmadanda uçakları sefere vermeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000