25 Ekim 2013, Cuma 08:57:00

THY UÇAĞININ HAVADA CAMI ÇATLADI

Viyana-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yollarıuçağının havada kokpit camı çatladı. Uçak, sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.
  • Preflight ta cam kontorlu yapilmiyor-camlarin durumlarini teknik yeteri siklikta degerlendirmiyor
  • Bisiklet tamir edemeyecek adamlar thy ye laf atmak icin bu konularda konusuyor ya yazik size.siz binmeyin zaten ucaga 2 gram zekaniz 10000 metrede ucmasin...
  • Su gereksiz espiri yapanlar! Okumayin arkadas bu siteyi ilgilenmeyin havacilikla falan.sizin isiniz gucunuz yokmu allah askina!
  • Aynstayn'a galiba oksijen tupu demek iistedin.kask takinca icinde hava mi oluyor ?

THY’nin TK-1888 sefer sayılı TC-JSG kuyruk tescili Airbus- 321 tipi uçağı Viyana’dan kalkışından sonra seyir halindeyken kokpit camı çatladı. Bu yüzden seyir irtifasını düşürerek seyahat eden uçağın pilotu, İstanbul’a iniş için alçalmaya başladığı sırada Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne durumu bildirdi. Daha sonra kule ile irtibata geçen kaptan pilot iniş önceliği istedi.

Uçak sorunsuz bir şekilde gece saat 23.00’de inişini gerçekleştirdi. Kokpit camı çatlayan uçak, camının değiştirilmesi için teknik hangara çekildi.

THY UÇAĞININ HAVADA CAMI ÇATLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Kontrol ~ 5 yıl önce
Preflight ta cam kontorlu yapilmiyor-camlarin durumlarini teknik yeteri siklikta degerlendirmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bisiklet tamir edemeyecek adamlar thy ye laf atmak icin bu konularda konusuyor ya yazik size.siz binmeyin zaten ucaga 2 gram zekaniz 10000 metrede ucmasin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Su gereksiz espiri yapanlar! Okumayin arkadas bu siteyi ilgilenmeyin havacilikla falan.sizin isiniz gucunuz yokmu allah askina!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Aynstayn'a galiba oksijen tupu demek iistedin.kask takinca icinde hava mi oluyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000