02 Ağustos 2015, Pazar 10:32:57

THY uçağının Atina'da lastiği patladı

THY'nin dün akşam saatlerinde İstanbul-Atina seferini gerçekleştiren Boeing B777-300ER tipi uçağının lastiği patladı.
  • Bir şey dikkatinizi çekti mi? Yine Boeing, yine hata. Airbus'tan daha iyi olduğu iddia ediliyor ama lastiği patlayan A350 duydunuz mu hiç?
  • Comfort a bilet alinip oturulur eger thy sitesinde bakarsaniz comfort secenegi cikiyor ayrica overbooking olursa elite plus platinium siralamasiyla upgrade ediliyor ekonomiden comfort a upg ucreti thy nin sitesinde mevcuttur ayrica 1 saat lik ucusta niye comforta oturcaksin ki zaten film izleyemiosun kisa ucuslarda ife devre disi birakiliyor
  • Allah'a şükürler olsun ki o ilkel operasyon şekli geride kaldı. Çağdaş hava yollarının hiç biri lastik taşımaz. Ilgili meydanlarda lastik bulundurulur veya pool anlaşması yapılır.
  • Eskiden 737'lerde bile yedek lastik olurdu. 777, 14 lastiği var ama cargosunda bir tane yedek lastik yok, gidilen Atina meydanında yedek lastik için anlaşma yapılmamış, lastik değiştirmek 20 dakika, yazık günah.

Türk Hava Yolları'nın (THY) dün, TK1843 sefer sayısı ile İstanbul-Atina seferini yapacak uçağı saat 19.45'de İstanbul'dan havalandı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan TC-JJT tescilli Boeing 777-300ER tipi uçağı sorunsuz şekilde Atina Elefterios Venizelos Havalimanı'na iniş yaptı.

İniş sonrası yapılan kontrollerde ise uçağın bir tekerleğinin patladığı belirlendi. THY yetkilileri, lastiği değiştirilecek uçağın 4 saatlik gecikme ile Atina-İstanbul seferini yapacağını bildirdi.

THY uçağı 01.20'de Atina'dan kalkış yaptı ve 02.20 sularında Atatürk Havalimanı'na teker koydu.

THY uçağının Atina'da lastiği patladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Elpida ~ 3 yıl önce
Bir şey dikkatinizi çekti mi? Yine Boeing, yine hata. Airbus'tan daha iyi olduğu iddia ediliyor ama lastiği patlayan A350 duydunuz mu hiç?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahahahha ~ 3 yıl önce
İllahi seni
Comfort ~ 3 yıl önce
Comfort a bilet alinip oturulur eger thy sitesinde bakarsaniz comfort secenegi cikiyor ayrica overbooking olursa elite plus platinium siralamasiyla upgrade ediliyor ekonomiden comfort a upg ucreti thy nin sitesinde mevcuttur ayrica 1 saat lik ucusta niye comforta oturcaksin ki zaten film izleyemiosun kisa ucuslarda ife devre disi birakiliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eskiden'e ~ 3 yıl önce
Allah'a şükürler olsun ki o ilkel operasyon şekli geride kaldı. Çağdaş hava yollarının hiç biri lastik taşımaz. Ilgili meydanlarda lastik bulundurulur veya pool anlaşması yapılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eskiden ~ 3 yıl önce
Eskiden 737'lerde bile yedek lastik olurdu. 777, 14 lastiği var ama cargosunda bir tane yedek lastik yok, gidilen Atina meydanında yedek lastik için anlaşma yapılmamış, lastik değiştirmek 20 dakika, yazık günah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000