31 Ekim 2008, Cuma 00:18:10

THY uçağının altında yangın çıktı ve bakın neler oldu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bugün tam bir kazalar zinciri yaşandı. THY’ye ait uçağın motorunu çalıştırmak için Air Starter arıza yaptı. Arızadan sonra bakın neler oldu.
  • selam bende olayın yasandıgızaman normal vardiyamdaydım kesinlikle savaş alanına dönen bi durum söz konusu degil tamam aksilikler peş peşe geldi ama savaş alanı terimi sanki patlamalar oldu ölenler olmuş gibi yazmaya negerek var karalamak istenilen bişiymi var?
  • Cok acimasiz elestiriliyor.Ne olacagini bilmeyen personel,artistik beni takip et ekibi gibi.Mudahale icin gec kalinsa kimbilir ne yazacaklar.Adamlar can siparane calisiyor.Daha gecen aylarda da ucagin altinda kalan follow me aracinida soforu cani pahasina kurtarmaya calismadimi.Ne cabuk unutuluyor.
  • saw da neler çektiğimizi biz biliriz.büyük geçmiş olsun dilemek görevimiz ama önceki yorumlarda da bahsedildiği üzre athırsızı kılıklı izle beni cilerin artistik ve teknik puanları etiyopya nın bile altında olduğu için böyle haberlere şaşmamak lazım.umarım aklı başında bi yöneticileri çıkar da noluyoruz kardeşim der.
  • Bir musibet bin nasihatten iyidir. Herkese geçmiş olsun derken,bir daha bu tür kazaların olmamasını temenni ederim.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bugün akşam saat 22.00 civarlarında THY’ye ait bir A340 tipi yolcu uçağı, Hac seferi yapmaya hazırlanırken, motoru çalıştırmak için istenen Air Starter çalışmadı.

Yerine yeni bir Air Starter getirildi ve motor çalıştırıldı. Ancak, THY uçağının motoru çalıştırılmak üzere getirilen yeni Air Starter aracına fazla akım yüklenmesinden kaynaklandığı tahmin edilen aracın motoru aniden alev alarak yanmaya başladı. Uçağa takılırken yanmaya başlayan Air Starter'in moturundaki yangının uçağa sıçramaması için şoförü tarafından uçaktan uzaklaştırdı.

Bu sırada Air Starter’ın şoförü aşırı dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Bu olaylar yaşanırken uçağa çağırılan ambulans aynı anda uçağa doğru gelen Follow-Me aracına çarparak apronda takla attı ve ortalık bir anda savaş alanına döndü.

Olayda şans eseri ölen olmazken, Ambulans ve Follow-Me sürücülerinin de hastaneye kaldırıldıkları beliritiliyor.

©AirportHaber Özel

THY uçağının altında yangın çıktı ve bakın neler oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
selam bende olayın yasandıgızaman normal vardiyamdaydım kesinlikle savaş alanına dönen bi durum söz konusu degil tamam aksilikler peş peşe geldi ama savaş alanı terimi sanki patlamalar oldu ölenler olmuş gibi yazmaya negerek var karalamak istenilen bişiymi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VEFA ~ 10 yıl önce
Cok acimasiz elestiriliyor.Ne olacagini bilmeyen personel,artistik beni takip et ekibi gibi.Mudahale icin gec kalinsa kimbilir ne yazacaklar.Adamlar can siparane calisiyor.Daha gecen aylarda da ucagin altinda kalan follow me aracinida soforu cani pahasina kurtarmaya calismadimi.Ne cabuk unutuluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabiha ~ 10 yıl önce
saw da neler çektiğimizi biz biliriz.büyük geçmiş olsun dilemek görevimiz ama önceki yorumlarda da bahsedildiği üzre athırsızı kılıklı izle beni cilerin artistik ve teknik puanları etiyopya nın bile altında olduğu için böyle haberlere şaşmamak lazım.umarım aklı başında bi yöneticileri çıkar da noluyoruz kardeşim der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW ~ 10 yıl önce
Bir musibet bin nasihatten iyidir. Herkese geçmiş olsun derken,bir daha bu tür kazaların olmamasını temenni ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000