04 Nisan 2013, Perşembe 18:46:29

THY UÇAĞINDAN HEYECANLI KALKIŞ!

Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapan bir THY uçağı heyecanlı anlar yaşanmasına neden oldu. Uçak pistin sonunda son anda kalkabildi...
  • Uçak üzerindeki her ağırlık uçağın pist üzerindeki katedeceği yolu bu yol üzerindeki hızını ve kalkış noktasını etkiler; buradan hareket ile, az ağırlıktaki uçak daha az mesafede, fazla olan bir uçak da daha uzun bir mesafede kalkar... az ağırlıkta olan bir uçak daha hızlı irtifa alır, limitlerde olan bir uçak geç irtifa alır, maddenin hareketi böyledir; işin içinde iseniz zaten bunu uçağın sesinden anlarsınız. Harici etkenler sanıyorum konu dışı, pistin durumu, suhunet, manialar, hava durumu vs. Bilgi amacı ile, bir kaptan da kokpit açısından durumu bilimsel olarak açıklayabilirse daha iyi anlaşılabilir.
  • son fotoğrafa bakarsak ufak direkler gözüküyor işte orası pistin sonu tepenin dibinden kalkmıyor gayet normal tam dolu yükte kalkış böyle oluyor işte :)
  • Bu fotograf istanbul fatih kolejinden cekilmistir
  • Boeing eski teknoloji kardasim

Atatürk Havalimanı geçtiğimiz günlerde heyecanlı bir ana ev sahipliği yaptı. Türk Hava Yolları’nın Boeing 737-900 tipi yolcu uçağı pistte koşturduğu sırada kalkışını pistin sonunda yapabildi.

Kısa süreli heyecana neden olan bu sahne, amatör bir fotoğrafçı tarafından kare kare görüntülendi. 

Atatürk Havalimanı’ndaki 17-35 pistinden Sefaköy yönüne kalkan uçağın heyecan dolu kalkışı böyle görüntülendi.

İşte o anlar:
 

THY UÇAĞINDAN HEYECANLI KALKIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

uçak ~ 5 yıl önce
Uçak üzerindeki her ağırlık uçağın pist üzerindeki katedeceği yolu bu yol üzerindeki hızını ve kalkış noktasını etkiler; buradan hareket ile, az ağırlıktaki uçak daha az mesafede, fazla olan bir uçak da daha uzun bir mesafede kalkar... az ağırlıkta olan bir uçak daha hızlı irtifa alır, limitlerde olan bir uçak geç irtifa alır, maddenin hareketi böyledir; işin içinde iseniz zaten bunu uçağın sesinden anlarsınız. Harici etkenler sanıyorum konu dışı, pistin durumu, suhunet, manialar, hava durumu vs. Bilgi amacı ile, bir kaptan da kokpit açısından durumu bilimsel olarak açıklayabilirse daha iyi anlaşılabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 5 yıl önce
son fotoğrafa bakarsak ufak direkler gözüküyor işte orası pistin sonu tepenin dibinden kalkmıyor gayet normal tam dolu yükte kalkış böyle oluyor işte :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir dost desek ~ 5 yıl önce
Bu fotograf istanbul fatih kolejinden cekilmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski teknoloji ~ 5 yıl önce
Boeing eski teknoloji kardasim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HPM900 ~ 5 yıl önce
737-900 mü eski teknoloji? Ayrıca da ne ilgisi var?
mechanic ~ 5 yıl önce
800 ün mucidi write kardeşlerdi , doğru söylüyorsunuz ..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000