22 Ağustos 2014, Cuma 19:28:19

THY UÇAĞINDA 'TABLET' ALARMI

Türk Hava Yolları'nın (THY) Dalaman-İstanbul seferini gerçekleştirecek uçağında sahipsiz tablet bilgisayar bulundu. Uçakta bomba araması yapılıyor...
  • Bir kalemden bile bomba yapılabiliyor. Sen bilmiyorsun anladık da, polis nasıl bilemez. Artı her bulunan için bomba imha gelmez. Uçak emniyet gelir.
  • Sorumlu pilot sun express pilotu saato doldurmak icin bun yonteme başvuruyorlar
  • abartmislar esb de olagan seyler bunlar..
  • O tablet bomba olsaydı tablet rötarı diye mi başlık atılacaktı... Olması gereken yapılmış burada eleştirilecek bir durum yok. İnsanların can güvenliği için bu olmalı...

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK2559 sefer sayılı Dalaman-İstanbul seferini yapacak olan uçağında şu anda güvenlik ekipleri bomba araması gerçekleştiriliyor.

Edinilen bilgilere göre THY'nin TK2558 sefer sayılı İstanbul-Dalaman seferini gerçekleştiren TC-JPN tescilli uçağı, Normal bir şekilde seferini gerçekleştirdi. Yolcular Dalaman Havalimanı'nda uçaktan inmeye başladı. Yolcuların inmesinin ardından uçak içerisindeki rutin kontroller sırasında bir koltukta tablet bilgisayar bulundu.

Durum güvenlik güçlerine bildirildi ve uçakta bomba olma ihtimaline karşın arama çalışmaları başlatıldı. Dalaman'dan İstanbul'a gelecek yolculara da yer hizmetleri personeli tarafından durum hakkında açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları'nın TK2559 sefer sayılı Dalaman-İstanbul seferini gerçekleştirecek uçağı 45 dakikalık rötar sonrasında uçuşa devam edecek.

*20.41 Güncelleme
Yapılan aramalar sonrası uçakta patlayıcı maddeye rastlanmadı. Dalaman-İstanbul seferi için uçağa yolcu alımı başladı ve uçak 20.40'da havalandı.

©AirportHaber

THY UÇAĞINDA 'TABLET' ALARMI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

22:56 ~ 4 yıl önce
Bir kalemden bile bomba yapılabiliyor. Sen bilmiyorsun anladık da, polis nasıl bilemez. Artı her bulunan için bomba imha gelmez. Uçak emniyet gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lgw ~ 4 yıl önce
Sorumlu pilot sun express pilotu saato doldurmak icin bun yonteme başvuruyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uydurma ! ~ 4 yıl önce
Uçağın tesciline baktın ve araştırdın da mı yazıyorsun bunu yoksa ezbere çamur atmak mı amacın ! TC-JPN SunExpress'in uçağı değil bu bir, SunEx İstanbul base uçmuyor bu iki, haliyle sorumlu pilot da SunEx personeli değil bu üç. Tüm kanıtları geçip sana inansak bile SunEx'in eline ne geçecek saat doldurup, fazla para mı alacak TK'dan yoksa ekip sırf keyif olsun diye Dalaman yatısı mı yapacak ! Nereden baksan içi boş yazdıklarının kısaca ...
esb ~ 4 yıl önce
abartmislar esb de olagan seyler bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
O tablet bomba olsaydı tablet rötarı diye mi başlık atılacaktı... Olması gereken yapılmış burada eleştirilecek bir durum yok. İnsanların can güvenliği için bu olmalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000