23 Şubat 2017, Perşembe 10:09:50

THY uçağında sahipsiz telefon paniği

Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Yeni Delhi seferini yapacak tarifeli uçağında sahipsiz bir cep telefonunun bulunması üzerine uçakta güvenlik araması yapıldı. 322 yolcusu bulunan uçak 1,5 saat rötar yaptı.
  • Evet o uçak eskiden Kenya HY için uçanlardan bir tanesi ama "THY ve Afrika sevdası" demekle ne kastediliyor. Bu uçak eskiden Güney Amerika'lı bir şirketin kullandığı olsaydı, ne denecekti? Bu uçaklar toplamda 400 koltuklu; 322 yolcu %80 doluluk demektir. O hat için düşük bile sayılabilir bir doluluk ama bu tatsız zamanlarda yine de bin şükür!...
  • Bu yaz thy bölünüyor. Dış ve iç olarak... sonra da low cost olarak ...
  • herkes arasin o telden almanyadakileri :) arama kendi cep telleriyle mi bulunanla mi yapilmis. bulunan telle yapilsa bidaha kimse tel unutmaz :))
  • Kesin Kenya'dan olan LK. serisi ucaklardan birinde yasanmistir bu olay. THY bu Afrika sevdasindan kurtulamadi.

Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Yeni Delhi seferini yapacak tarifeli uçağında sahipsiz bir cep telefonunun bulunması üzerine uçakta güvenlik araması yapıldı.

Boeing 777 tipi tarifeli uçak havalimanından kalkış için hazırlandığı sırada yolculardan biri kabin içerisinde kime ait olduğu belli olmayan bir cep telefonu gördü ve durumu kabin memurlarına bildirdi.

Kabin ekiplerinden konu hakkında bilgi alan kaptan pilot güvenlik gerekçesiyle uçağı güvenlik park alanına çekti. Daha sonra yolcular uçaktan indirildi. Kabine gelen ekipler cep telefonunu kontrol etti ve uçakta arama yaptı. Kontrollerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken yolcular tekrar uçağa alındı.

322 yolcusu bulunan tarifeli uçak, yaklaşık 1,5 saatlik gecikmenin ardından Yeni Delhi'ye gitmek üzere saat 22.30'da yolcularıyla birlikte havalandı.

THY uçağında sahipsiz telefon paniği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

mafaky ~ 1 yıl önce
Evet o uçak eskiden Kenya HY için uçanlardan bir tanesi ama "THY ve Afrika sevdası" demekle ne kastediliyor. Bu uçak eskiden Güney Amerika'lı bir şirketin kullandığı olsaydı, ne denecekti? Bu uçaklar toplamda 400 koltuklu; 322 yolcu %80 doluluk demektir. O hat için düşük bile sayılabilir bir doluluk ama bu tatsız zamanlarda yine de bin şükür!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Az kaldı ~ 1 yıl önce
Bu yaz thy bölünüyor. Dış ve iç olarak... sonra da low cost olarak ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aramayi bulunan telle mi yapmislar ~ 1 yıl önce
herkes arasin o telden almanyadakileri :) arama kendi cep telleriyle mi bulunanla mi yapilmis. bulunan telle yapilsa bidaha kimse tel unutmaz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DELHI ~ 1 yıl önce
Kesin Kenya'dan olan LK. serisi ucaklardan birinde yasanmistir bu olay. THY bu Afrika sevdasindan kurtulamadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000