13 Ocak 2013, Pazar 00:03:34

THY UÇAĞINDA PANİK! ORADA KİMSE VAR MI?

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Cidde seferini yapacak uçağının kargo bölümünden ses gelince uçağın kaptan pilotu kalkıştan vazgeçti. Uçak park alanına çekildi, kargoda işçi arandı.
  • Hain olmasanız kendi milli havayolunuza bu kadar yüklenmez, yerden yere vurmassınız.New York Delta Airlines'la atıyorum 1500 TL ise THY'le 1750 TL Delta'yla değil THY'le uçun o zaman madem hain değilsiniz hani çok milliyetçisiniz ya.Evet bir günde 2 uçak geri dönmüş olabilir bunda niye art niyet arıyorsunuz ki çok merak ediyorum yurtdışında da bu böyle midir acaba en ufak bir şeyde ülkesinin milli havayolu yerden yere vuran şerefsizler var mıdır gerçekten çok merak ediyorum
  • kaptana tanınmış bir haktır, uluslararası hukuk aracılığıyla. kimsenin baskısı altında kalmadan elindeki veriler ile karar vermelidir, ve kaptan kararını vermiş hiç kimsenin yaralanmaması için operasyonu durdurmuştur. emniyetli davranarak insan güvenliğini riske atmayan kaptan modeli, derslerde örnek olarak gösterilmeli, umarım bu kültür daha da fazla artar
  • Şu globally foss diyen tipe neden bu kadar cevap yazıyorsunuz ben de bunu anlamiyorum. He canım he fosss evet foss.. hadi git kumda oyna velet seni.. aha bakın gitti..
  • 1 günde 2 uçağın alışılmamış nedenlerle geri dönmesi normalmidir? Birisi güvenlikl bantından, diğeri alışılmamış gürültüden?

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Cidde'ye gidecek uçağı bu akşam saat 20.20'de yolcularını alarak pist başına doğru hareket etti.

Kaptan pilot Nuri Aydın yönetimindeki TC-JSC kuyruk tescilli Airbus 321 tipi uçak, pist başına doğru ilerlerken kargo bölümünden sesler duyuldu. Kabin ekipleri, yolcuların ikazı üzerine kargodan sesler geldiği bilgisini uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Pilot Nuri Aydın, Atatürk Havalimanı kule ile temasa geçerek uçağın kargosunda bir kişinin olabileceğini söyledi.

Bunun üzerine uçak, de iceing alanı olarak bilinen bölüme çekildi ve kargosunda bir kişi bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı. Saat 20.20'de kalkması gereken uçak iki saat rötarla 22.27'de, 92 yolcusuyla birlikte Cidde'ye gitmek üzere havalandı.

Airporthaber.com ÖZEL

THY UÇAĞINDA PANİK! ORADA KİMSE VAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

THY ~ 6 yıl önce
Hain olmasanız kendi milli havayolunuza bu kadar yüklenmez, yerden yere vurmassınız.New York Delta Airlines'la atıyorum 1500 TL ise THY'le 1750 TL Delta'yla değil THY'le uçun o zaman madem hain değilsiniz hani çok milliyetçisiniz ya.Evet bir günde 2 uçak geri dönmüş olabilir bunda niye art niyet arıyorsunuz ki çok merak ediyorum yurtdışında da bu böyle midir acaba en ufak bir şeyde ülkesinin milli havayolu yerden yere vuran şerefsizler var mıdır gerçekten çok merak ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY yazana ~ 6 yıl önce
kesin sende yandaş bademsindir
değil mi? ~ 6 yıl önce
İnsan karşısındakini kendi gibi zannedermiş.sen kendini ve torpille girdiğin şirketini milli mi zannediyorsun?sen kendini tam bağımsız mı zannediyorsun?umarım rüyadan yakın zamanda uyanırsın.%51 i borsada halka açık şirket nasıl milli oluyormuş?Şirketin sadece adı milli.Gerisi ni yazmıyayım.Kim acaba hain bundan sonra sen cevap ver.Yunanlılara işi buradaki yorumcular vermedi.Çıkar gözünden at gözlüklerini.
250TL ~ 6 yıl önce
Yani 250TL fazla mi verecez? Sen hukumet vergileri 250TL artirinca kizmiyormusun? Turkiye Cumhuriyet'ine gidiyor niye kiziyorsun?
Captain desicion ~ 6 yıl önce
kaptana tanınmış bir haktır, uluslararası hukuk aracılığıyla. kimsenin baskısı altında kalmadan elindeki veriler ile karar vermelidir, ve kaptan kararını vermiş hiç kimsenin yaralanmaması için operasyonu durdurmuştur. emniyetli davranarak insan güvenliğini riske atmayan kaptan modeli, derslerde örnek olarak gösterilmeli, umarım bu kültür daha da fazla artar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Consi Cons ! ~ 6 yıl önce
Şu globally foss diyen tipe neden bu kadar cevap yazıyorsunuz ben de bunu anlamiyorum. He canım he fosss evet foss.. hadi git kumda oyna velet seni.. aha bakın gitti..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boşveeer. ~ 6 yıl önce
sen niye dert ediyorsun THY ye biz güveniyoruz ve sizin gibi olumsuzlara cvp yazmak bizim en büyük zevkimiz bilmiyormusun....
özür... ~ 6 yıl önce
Pardon yazdığınızı bir daha okuyunca gl..foss rumuzlu kişiyi kast etmişiniz . pardon yazdığınızı yanlış değerlendirdim.İyi günler dilerim.
Merak ~ 6 yıl önce
1 günde 2 uçağın alışılmamış nedenlerle geri dönmesi normalmidir? Birisi güvenlikl bantından, diğeri alışılmamış gürültüden?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tech ~ 6 yıl önce
TGS varsa normaldir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000