06 Temmuz 2015, Pazartesi 21:39:40

THY uçağında 'iPad' paniği

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağın bulunan iPad nedeniyle Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a divert etti.
  • Gölgemizden korkar olduk
  • Gözen Türkiye'de doğmuş herkesi İngiltere uçuşlarında potansiyel vize ve pasaport hırsızı olarak kabul ediyor. Uçuş güvenliği kimsenin umurunda değil!
  • Duyuru bulten ve hatbazlarini takip etmiyor, burdan ahkam kesiyorsun! Sanal ucucu arkadasim sadece gurultu kalabaligisin ya bi suss, guldurme kendine milleti.. olaya gelince tum hazirliklarin cok acele ettirilerek yapilmasinin sonuclaridir bunlar ama cani yanan hep calisanlar..biraz sistemi sorgulamak lazim hadi hadiciligin sonu insallah birgun derslerde anlatilacak bir konuya donusmez..
  • Gozeni sucluyosunuz ama ucaktaki kontrol ve arama maddesi hala check listimizde mevcut.demekki hala bu olay bizim kontrolumuzun altinda.bencd kabinekibi artik iyi calismiyo.bu bunun gostergesi.eskiden bu olaylar bu kadar fazla diildi.ekip kalitesi dustu is verimi sorumluluk ise aidiat duygusu dustu.insanlar artik parami aliyim gerisi umrumda diil modunda calisir duruma geldiler.tk bence buna bi yaptirim uygulamali.isini iyi yapan yapsin.yapmayana yol versin.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Londra seferini yapan uçağın bulunan iPad nedeniyle Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a divert etti.

TK1983 sefer sayısı ile saat 19.15'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan Türk Hava Yolları uçağında sahipsiz iPad bulundu.

TC-JRM tescilli Airbus A321 tipi THY uçağı İngiltere'nin başkenti Londra için havalandıktan sonra farkedilen sahipsiz tablet, uçağın kaptan pilotuna bildirildi. Kaptan pilot da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a inme kararı aldı.

İçerisinde 135 yolcu bulunan THY uçağı az önce Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na iniş yaptı. 

THY uçağı saat 21.18'de Belgrad'dan havalanarak Londra'ya hareket etti.

FOTOĞRAF MAKİNESİ DE KOPENHAG'A İNDİRMİŞTİ

Türk Hava Yolları'Nın 25 Haziran'da TK1 sefer sayısı ile gerçekleştirdiği İstanbul-New York uçuşu da sahipsiz fotoğraf makinesi nedeniyle divert etmişti.292 yolcu ile gerçekleştirilen New York seferi, koltuk altında bulunan fotoğraf makinesi nedeniyle Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a acil iniş yapmıştı.

THY uçağında 'iPad' paniği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

korku ~ 3 yıl önce
Gölgemizden korkar olduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şahin Lim ~ 3 yıl önce
Gözen Türkiye'de doğmuş herkesi İngiltere uçuşlarında potansiyel vize ve pasaport hırsızı olarak kabul ediyor. Uçuş güvenliği kimsenin umurunda değil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok bilmiş CRW!! ~ 3 yıl önce
Duyuru bulten ve hatbazlarini takip etmiyor, burdan ahkam kesiyorsun! Sanal ucucu arkadasim sadece gurultu kalabaligisin ya bi suss, guldurme kendine milleti.. olaya gelince tum hazirliklarin cok acele ettirilerek yapilmasinin sonuclaridir bunlar ama cani yanan hep calisanlar..biraz sistemi sorgulamak lazim hadi hadiciligin sonu insallah birgun derslerde anlatilacak bir konuya donusmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
is disiplini ~ 3 yıl önce
Gozeni sucluyosunuz ama ucaktaki kontrol ve arama maddesi hala check listimizde mevcut.demekki hala bu olay bizim kontrolumuzun altinda.bencd kabinekibi artik iyi calismiyo.bu bunun gostergesi.eskiden bu olaylar bu kadar fazla diildi.ekip kalitesi dustu is verimi sorumluluk ise aidiat duygusu dustu.insanlar artik parami aliyim gerisi umrumda diil modunda calisir duruma geldiler.tk bence buna bi yaptirim uygulamali.isini iyi yapan yapsin.yapmayana yol versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000