03 Temmuz 2013, Çarşamba 13:26:14

THY UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ YAŞANDI!

Türk Hava Yolları'nın Gaziantep’ten İstanbul'a gelmek üzere hazırlanan uçağında bulunan cep telefonu 2 saat 15 dakikalık rötara neden oldu.
  • Uçak ıstanbuldan gelmedımı ve guvenlı bölge yanı aprona degılmı o zaman aprona herseyı kontrol et. Belkı ıcınde bomba var dıye. Yok telefonu veya unutulan her eşyayı bomba dıyorsan önce meydanlardakı kontrolü gözden gecır. Insanlar ısını düzgün yapmış ıse hava sahası benım ıcın guvenlı bolgedır.
  • ozaman LH gibi koltuk gözleri petekli file olsun hem skylife gözükür hem de ararken içi gözükür.Çekincede kopmaz...
  • Arkadaslar hepimizin başına gelebilir. maalesef km arkadaslar dikkatsiz davranmışlar. ama sonrasında dogru hareket edilerek prosudur uygulanmış. geçmiş olsun.
  • Gönül isterdi ki bu prosedür bütün şirketlerde de sağlıklı bir şekilde işlesin. Ama para işte. Uçağı rötara sokmayı kim kabul eder!! Çoğunluklu bulunan eşyalar direk alınıp kayıp eşyaya teslim ediliyor. YANLIŞ!! THY bence bu konuda taktiri hak ediyor. Unutmamak gerekir ki bir kaç sene önce THY'de bir temizlik görevlisi arkadaşımızın bulduğu cüzdanın imha etmesi sonucu parmakları koptu. Bu ciddi bir olaydır. Prosedür de bunu gerektirir. Saygılar.

Türk Hava Yolları'nın TK2221 sayılı tarifeli seferiyle Gaziantep'ten İstanbul’a gitmek için hazırlanan B737-800 tipi yolcu uçağında sahipsiz bir cep telefonu bulundu. Sahipsiz cep telefonu nedeniyle boşaltılan uçakta bomba imha uzmanları tarafından arama yapıldı. Yapılan arama sonrası herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayınca yolcular tekrardan uçağa alınarak bulunan cep telefonu kayıp eşya bürosuna teslim edildi.

Yolcularını alan uçak, yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir gecikmeyle İstanbul'a hareket etti. Yaşanan olayın hemen ardından  havalimanına gelen Türkan G. cep telefonunu uçakta unuttuğunu söyledi. Sabah İstanbul’dan geldikten sonra havalimanından otomobille Kahramanmaraş’a gittiğini söyleyen Türkan G., yapılan işlemlerin ardından telefonunu teslim aldı.

THY UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ YAŞANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Arindirilmis bolge ~ 5 yıl önce
Uçak ıstanbuldan gelmedımı ve guvenlı bölge yanı aprona degılmı o zaman aprona herseyı kontrol et. Belkı ıcınde bomba var dıye. Yok telefonu veya unutulan her eşyayı bomba dıyorsan önce meydanlardakı kontrolü gözden gecır. Insanlar ısını düzgün yapmış ıse hava sahası benım ıcın guvenlı bolgedır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...... ~ 5 yıl önce
ozaman LH gibi koltuk gözleri petekli file olsun hem skylife gözükür hem de ararken içi gözükür.Çekincede kopmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yerli kaptan ~ 5 yıl önce
Arkadaslar hepimizin başına gelebilir. maalesef km arkadaslar dikkatsiz davranmışlar. ama sonrasında dogru hareket edilerek prosudur uygulanmış. geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 5 yıl önce
Gönül isterdi ki bu prosedür bütün şirketlerde de sağlıklı bir şekilde işlesin. Ama para işte. Uçağı rötara sokmayı kim kabul eder!! Çoğunluklu bulunan eşyalar direk alınıp kayıp eşyaya teslim ediliyor. YANLIŞ!! THY bence bu konuda taktiri hak ediyor. Unutmamak gerekir ki bir kaç sene önce THY'de bir temizlik görevlisi arkadaşımızın bulduğu cüzdanın imha etmesi sonucu parmakları koptu. Bu ciddi bir olaydır. Prosedür de bunu gerektirir. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000