14 Nisan 2014, Pazartesi 11:01:54

THY UÇAĞINDA ASLINDA NE OLDU?

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Moskova seferini yapan uçağında yaşandığı iddia edilen ve bir yolcunun ‘klimaları açın patladık’ sözleri sonrası boşaltılan uçakla ilgili detaylar ortaya çıktı. Bakın işin aslı neydi?
  • "tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır"
  • Sayın Kabin Amiri, yaptığınız işe büyük saygı duyuyor ve her fırsatta sizleri savunuyorum. Eşim de sizlerden. 1985 - 93 arasında THY kabininde görev yapmış, mesleğini çok seven ama sonunda "çocuk mu, kariyer mi?" sorusu gündeme geldiğinde mesleği bırakmış biri. 5 bacak sonu yorgun argın geldiği gecenin sabahında bir telefonla çok sefere çağırıldı zamanında. Bu nedenle sizleri çok iyi anlıyorum. Ama, lütfen sizde beni anlayın. Eşimin uçtuğu zamanlar daha DC-9'lar, Boeing 727'ler görevdeydi, A-310'lar yeni gelmişti. Ben o günlerdeki kabin görevlilerini çok arıyorum. Allahıma şükürler olsun ki, o dönemle, şimdiki dönemi karşılaştırma imkanım oldu. Fark ne biliyor musunuz? Ruh, evet ruh. Eskiden bu işi yapanlar sevdiği için tutkuyla bağlandığı için yaparlardı, meslek olarak görmezlerdi. Şimdi bakıyorum da, çok daha eğitimli ve profesyoneller ama ruh yok. Tabii ki, aranızda bu işi yine tutkuyla yapanlar mutlaka vardır, ama ben o eski rötarlı günleri arıyorum. Sizleri kırdıysam özür dilerim.
  • Bu ne yahu herkes o kedi bu masaya gelecek havasinda :))
  • Avrupanin birincisi havalandirmasini acsin artik canim... Her sene ayni mevzu yolcu bunaldi artik

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Moskova seferini yapan uçağında yaşandığı iddia edilen ve bir yolcunun ‘klimaları açın patladık’ sözleri sonrası boşaltılan uçakla ilgili detaylar ortaya çıktı. Bakın işin aslı neydi?

Cemaate yakınlığıyla bilinen Cihan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen THY ile ilgili bir haber kafaları karıştırdı. Airporthaber’de de yer alan habere göre, dün İstanbul-Moskova seferini yapacak uçakta bir yolcunun ‘klimaları açın, patladık’ sözü sonrası uçuş emniyeti gözetilerek uçaktaki bütün yolcular indirildi ve uçakta güvenlik prosedürü uygulandı. Bütün yolcular ve bagajlar tekrar kontrolden geçirildi.

Uçuşta yaklaşık bir buçuk saat rötar oluşurken yolcular bir başka uçakla Moskova’ya gönderildi.

Haber ajanslarının geçtiği bu haberin, bilgi eksikliğinden dolayı farklı aktarıldığı ortaya çıktı. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, uçakta bulunan biri kadın iki yolcu ile kabin ekibinin havalandırma ile ilgili tartışma yaşamasından sonra uçağın kaptan pilotunun yolcuyu uçaktan indirdiği kaydedildi.

Yolcuların uçaktan indiği sırada ‘bomba patlatacağım’ şeklinde bir cümle kurması üzerine ise uçakta güvenlik prosedürünün uygulandığı anlaşılırken ‘klimaları açın, patladık’ şeklinde bir ifadeden dolayı uçakta bomba araması yapıldığına ilişkin iddialar ise yalanlandı.

THY UÇAĞINDA ASLINDA NE OLDU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

atasözü ~ 4 yıl önce
"tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu'dan K / a'ya ~ 4 yıl önce
Sayın Kabin Amiri, yaptığınız işe büyük saygı duyuyor ve her fırsatta sizleri savunuyorum. Eşim de sizlerden. 1985 - 93 arasında THY kabininde görev yapmış, mesleğini çok seven ama sonunda "çocuk mu, kariyer mi?" sorusu gündeme geldiğinde mesleği bırakmış biri. 5 bacak sonu yorgun argın geldiği gecenin sabahında bir telefonla çok sefere çağırıldı zamanında. Bu nedenle sizleri çok iyi anlıyorum. Ama, lütfen sizde beni anlayın. Eşimin uçtuğu zamanlar daha DC-9'lar, Boeing 727'ler görevdeydi, A-310'lar yeni gelmişti. Ben o günlerdeki kabin görevlilerini çok arıyorum. Allahıma şükürler olsun ki, o dönemle, şimdiki dönemi karşılaştırma imkanım oldu. Fark ne biliyor musunuz? Ruh, evet ruh. Eskiden bu işi yapanlar sevdiği için tutkuyla bağlandığı için yaparlardı, meslek olarak görmezlerdi. Şimdi bakıyorum da, çok daha eğitimli ve profesyoneller ama ruh yok. Tabii ki, aranızda bu işi yine tutkuyla yapanlar mutlaka vardır, ama ben o eski rötarlı günleri arıyorum. Sizleri kırdıysam özür dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu ne yahu herkes o kedi bu masaya gelecek havasinda :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Avrupanin birincisi havalandirmasini acsin artik canim... Her sene ayni mevzu yolcu bunaldi artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000