12 Nisan 2013, Cuma 12:38:49

THY UÇAĞINA YÜKLEME ARACI ÇARPTI!

Türk Hava Yolları uçağına yükleme aracı çarptı, uçak bakıma alındı...
  • 1 sene önce aynı uçağın burun iniş takımlarını Barcelonada hasarlamışlardı.
  • Thy de boyle bir sey olmaz
  • Yanlışım var ıse duzeltılsın. Uçuş suresı yada calışma sürmesi ıse geldıgın anda baslar. Yanı uçak arlandada yerde beklemsı, personelın ıstanbul meydanda beklemesı bunlar hepsı bu sureye dahıldır.
  • Insan gibi soru sormuslar insan gibi cevap verelim... arkadaslar mesai saati gündüz ve gece olarak ayrılıyor gündüz 12 saat gece ise 14 saat maximum mesai yapabiliyoruz ancak böyle durumlarda sorumlu kaptan kararıyla 2 saat uzatilabiliyor bu yüzden mesaisi dolmus oluyor ucucu arkadaslarin takdir edersinizki böyle rotarlarda sonsuza kadar ekibin ucak icinde tutulmasi insani bir davranis degil o yuzden belirlenmiş limitler dahilinde mesai yapabiliyoruz...

Türk Hava Yolları'nın (THY) Stockholm - İstanbul seferini yapacak olan uçağına Stockholm Havalimanı'nda araç çarptı. Küçük çaplı hasar meydana gelen uçağın, gecikmeli olarak Atatürk Havalimanı'na ineceği öğrenildi.

THY'nin TK 1796 sefer sayılı TC-JRT kuyruk tescilli Airbus A321 tipi yolcu uçağına Stockholm Havalimanı apronunda yükleme aracı çarptı. Küçük çaplı hazar meydana gelen uçak bakıma alındı. Uçaktaki hasar giderilmesine rağmen uçuş ekibinin mesaisi dolduğu için Stockholm - İstanbul uçuşu gecikmeye girdi. THY uçağı, 16 saat gecikmeli olarak İstanbul'a geliyor. 

THY UÇAĞINA YÜKLEME ARACI ÇARPTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Turquaz72 ~ 5 yıl önce
1 sene önce aynı uçağın burun iniş takımlarını Barcelonada hasarlamışlardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baltaroz ~ 5 yıl önce
Thy de boyle bir sey olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 5 yıl önce
Yanlışım var ıse duzeltılsın. Uçuş suresı yada calışma sürmesi ıse geldıgın anda baslar. Yanı uçak arlandada yerde beklemsı, personelın ıstanbul meydanda beklemesı bunlar hepsı bu sureye dahıldır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mesai ~ 5 yıl önce
Insan gibi soru sormuslar insan gibi cevap verelim... arkadaslar mesai saati gündüz ve gece olarak ayrılıyor gündüz 12 saat gece ise 14 saat maximum mesai yapabiliyoruz ancak böyle durumlarda sorumlu kaptan kararıyla 2 saat uzatilabiliyor bu yüzden mesaisi dolmus oluyor ucucu arkadaslarin takdir edersinizki böyle rotarlarda sonsuza kadar ekibin ucak icinde tutulmasi insani bir davranis degil o yuzden belirlenmiş limitler dahilinde mesai yapabiliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000