17 Ocak 2013, Perşembe 11:08:17

THY UÇAĞINA YILDIRIM DÜŞTÜ, 14 DELİK AÇILDI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Antalya seferini yapan uçağına üst üste yıldırım düştü, hasar alan uçaktaki kabin memuru twitter’da, “Gök yarılıyordu. Uçakta 14 delik var. Dua etmekten dilimiz şişti” dedi.
  • globally fossun havacılığın H sinden anlamayan yandaş torpillileri;oranın kapısında ancak siz yatar kalkarsınız çünkü yaptığınız iş ortada..her yerde reklamınız çıkıyor ününüz danimarkaya kadar yayılmış...harbiden size acıyorum ve gülüyorum :)) :))
  • kopekler gibi pismanim THY nin kapisinda meee liyorum ne olur beni alin diye
  • Öncelikle herkese geçmiş olsun.Ben o uçağın yolcularından biriyim kabin görevlisinden pilotuna kadar herkezi tebrik ediyorum.Hiç kimseye panik yaşatmadılar.Yıldırım yetmiyormuş gibi fırtınada uçağı sorunsuz olarak indiren Türk pilotunuda tebrik ederim.Allah hepimizi korudu.Ocaklara ateş düşürmedi.Keşke hava raporu doğru bildirilseydi.İç hesaplaşmayı bırakın.Allah hepimizi kazalardan korusun.
  • ben gercekten bir zavallıyım kabul ediyorum thy nın kapısında kopek oldugum zamanları cok cabuk unuttum ama onlar beni almadılar butun kinim bunun için cok uzgunum tum sozlerim kuyruk acımdan. anneme babama yazık benim gibi bir evlat yetiştirmek zorunda kaldıkları icin. evlat olsam sevilmem biliyorum. =(((

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Antalya seferini yapan uçağına Antalya Havalimanı’na inişten önce yıldırım çarptı. TK 2428 sefer sayılı TC-JRD kuyruk tescilli Airbus 321 tipi uçakta bulunan 69  yolcu ve hatta kabin ekibi, üst üste iki kez  isabet eden yıldırım sonrası büyük korku yaşadı.

Uçağın kaptan pilotu, yıldırım isabet eden uçağı başarıyla Antalya Havalimanı’na indirmeyi başardı. THY yetkilileri, yıldırım çarpması sonrası uçakta yapısal hasar oluştuğu bilgisini verirken uçak seferden çekildi, dönüş seferi için başka uçak planlandı. Yıldırım isabet eden uçak için ise bu sabah saat 09.00’da Antalya’ya yedek parça gönderildi.

HOSTES: UÇAKTA 14 DELİK AÇILDI

Yıldırım düşmesi sırasında sadece uçakta bulunan yolcular değil kabin ekibi de büyük korku yaşadı. Yaşadıklarını twitter adresinde anlatan bir kabin memurunun ifadeleri, olayın ciddiyetini ortaya koydu. Kabin memuru, “ Antalya’ya inerken uçağımıza iki kere yıldırım çarptı. Nasıl indik hala inanamıyorum. Çok korktuk. Antalya’da gök yarılıyor. Kaldık buralarda. Uçakta 14 delik var.Başka uçakla pas döndük. Buna da şükür. Dua etmekten dilimiz şişti inerken” sözleriyle yaşadığı olayı özetledi.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY UÇAĞINA YILDIRIM DÜŞTÜ, 14 DELİK AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

dc3ecevap yazanlara ~ 5 yıl önce
globally fossun havacılığın H sinden anlamayan yandaş torpillileri;oranın kapısında ancak siz yatar kalkarsınız çünkü yaptığınız iş ortada..her yerde reklamınız çıkıyor ününüz danimarkaya kadar yayılmış...harbiden size acıyorum ve gülüyorum :)) :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
kopekler gibi pismanim THY nin kapisinda meee liyorum ne olur beni alin diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolculardan biri ~ 5 yıl önce
Öncelikle herkese geçmiş olsun.Ben o uçağın yolcularından biriyim kabin görevlisinden pilotuna kadar herkezi tebrik ediyorum.Hiç kimseye panik yaşatmadılar.Yıldırım yetmiyormuş gibi fırtınada uçağı sorunsuz olarak indiren Türk pilotunuda tebrik ederim.Allah hepimizi korudu.Ocaklara ateş düşürmedi.Keşke hava raporu doğru bildirilseydi.İç hesaplaşmayı bırakın.Allah hepimizi kazalardan korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
ben gercekten bir zavallıyım kabul ediyorum thy nın kapısında kopek oldugum zamanları cok cabuk unuttum ama onlar beni almadılar butun kinim bunun için cok uzgunum tum sozlerim kuyruk acımdan. anneme babama yazık benim gibi bir evlat yetiştirmek zorunda kaldıkları icin. evlat olsam sevilmem biliyorum. =(((

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000