07 Mart 2012, Çarşamba 06:18:12

THY UÇAĞINA LAZER TUTULDU...

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Kayseri seferini yapan yolcu uçağına, kalkışından kısa bir süre sonra lazer tutuldu. Polis, uçuş emniyetini riske sokan magandaları arıyor...
  • İzmir 34R kalkışında, Gaziemir pistinin bitim noktasına yaklaşırken, yaklaşık 1500 feette sol taraftan (Batıdan) yeşil laseri hep tutarlar. Daha önce de ikaz edilmişti, kule "yine mi" demişti. Çözüm, lasere bakmamakta. Şayet gözünüze laser tutuyorlar da, siz lasere bakmaya devam ediyorsanız, hatta navigate yerine yerini tam tespit edeyim diye uçağı bırakıp aşağıya bakıyorsanız, yanarım yanarım şuraya yazdığıma yanarım.
  • sana ne pilot un nereye bakacagından ? pilot dan daha mı iyi bilicen nereye bakılıcagını ?
  • Dunyanin hangi ulkesinde bu kadar gerizekalica seyler yapan insanlar vardir.
  • Pilotun gözüne uf mu olmuş, ne olmuş? O lazeri tutan gerzekler kadar bu olayı abartanlar da hatalı. Bu tür haberler yapıldıkça bu gerzeklerin sayısı artıyor. Sessizce yakalanmalı ve gözüne değil, gö.üne lazer tutulmalı. O kadar Mobese var, bunlardan birkaçı muhakkak yakalanması lazım. Aynı kişiler maçlarda da tutuyorlar. Hadi şehrin her yerinde mobese yok, statda da mı kamera yok? Pilot amca da, lazere bakacağına içeri baksın azıcık.
Türk Hava Yolları'nın TK-2022 sefer sayılı uçağı, Kayseri seferini yapmak için, dün saat 22.25 sıralarında Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. Havalandıktan kısa bir süre sonra uçağın kaptan pilotu Üsküdar-Altunizade tarafından uçağa lazer tutulduğunu fark etti.

Bunun üzerine pilot durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesine bildirdi. Yetkiler de uçuş güvenliğini etkileyen lazer tutulma olayını Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Polis ekipleri lazer magandalarını yakalamak için bölgede arama çalışması başlattı.(Son Dakika)
THY UÇAĞINA LAZER TUTULDU...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
İzmir 34R kalkışında, Gaziemir pistinin bitim noktasına yaklaşırken, yaklaşık 1500 feette sol taraftan (Batıdan) yeşil laseri hep tutarlar. Daha önce de ikaz edilmişti, kule "yine mi" demişti. Çözüm, lasere bakmamakta. Şayet gözünüze laser tutuyorlar da, siz lasere bakmaya devam ediyorsanız, hatta navigate yerine yerini tam tespit edeyim diye uçağı bırakıp aşağıya bakıyorsanız, yanarım yanarım şuraya yazdığıma yanarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sana ne pilot un nereye bakacagından ? pilot dan daha mı iyi bilicen nereye bakılıcagını ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Dunyanin hangi ulkesinde bu kadar gerizekalica seyler yapan insanlar vardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Pilotun gözüne uf mu olmuş, ne olmuş? O lazeri tutan gerzekler kadar bu olayı abartanlar da hatalı. Bu tür haberler yapıldıkça bu gerzeklerin sayısı artıyor. Sessizce yakalanmalı ve gözüne değil, gö.üne lazer tutulmalı. O kadar Mobese var, bunlardan birkaçı muhakkak yakalanması lazım. Aynı kişiler maçlarda da tutuyorlar. Hadi şehrin her yerinde mobese yok, statda da mı kamera yok? Pilot amca da, lazere bakacağına içeri baksın azıcık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000