24 Ağustos 2013, Cumartesi 08:21:42

THY UÇAĞINA LASTİK RÖTARI

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Hannover seferini gerçekleştiren uçağı, iniş sırasında lastiklerinde meydana gelen aşınma nedeniyle dönüş seferi 5,5 saat gecikmeli olarak yapılabildi.
  • FOD için meydan otoritesinin tazminat ödemesi gerek. Benim anlamadığım lastik için neden o kadar saat beklenmiş. Avrupa'nın göbeği yahu, sanırsın Novosibirsk'te kalmış uçak. Ayrıca burada olmuş olsaydı bu olay, o kadar saat beklenmezdi de vır vır vır da dır dır dır...
  • bu hadise İstanbul'da olsa idi uçak rötara girmeden uçuş hazırlıkları esnasında değişip sefere yetişirdi diye düşünüyorum. oradaki teknik ekibin yetersizliğinden olsa gerek..
  • Allah tan bu olay Pegasus un başına gelmedi. Yoksa burada yine suyu parayla satıyorlar muhabbeti olacaktı.esas konuya gelince, eğer uçakta birşeyler limitler dışındaysa mutlaka gereği yapılmalı. 5,5 saat gecikmeli emniyetli yolculuğu risk taşıyan her türlü yolculuğa tercih ederim.
  • Burası cahil cühela dolmuş.Teknik birim uçakta bir malzeme değişimine karar veriyorsa mecburiyetten , yazılı kurallardan dolayıdır.Yolcunun ve uçağın güvenliği senin dağıttığın meyve suyundan yada rötardan daha mı önemli.Uçağın tek iniş takımı üzerindeki 2 lastikten birinde düşük basınç görülürse 2 lastikte değişir.Eskimeden , yıpranmadan dolayı değiştirilmemiştir.

THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sabah saat 07.55’te kalkış yapan ve içinde 166 yolcusu bulunan TK-1553 sefer sayılı, TC-JSC kuyruk tecilli Airbus A321-200 tipi yolcu uçağı, Hannover Havalimanı’na sorunsuz şekilde inişini gerçekleştirdi. Yapılan kontrollerde iki lastiğinde meydana gelen aşınma nedeniyle tekrar kalkış yapamayacağı belirlenerek, uçağın lastiklerinin değiştirilmesine karar verildi.

Uçağın lastiklerinin değiştirilmesinin ardından Hannover-İstanbul seferi gecikmeli olarak yapıldı.

Saat 15.15’te İstanbul’da olması gereken uçak 5,5 saat gecikmeli olarak saat 20.30’da Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

THY UÇAĞINA LASTİK RÖTARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

pratt / whitney ~ 5 yıl önce
FOD için meydan otoritesinin tazminat ödemesi gerek. Benim anlamadığım lastik için neden o kadar saat beklenmiş. Avrupa'nın göbeği yahu, sanırsın Novosibirsk'te kalmış uçak. Ayrıca burada olmuş olsaydı bu olay, o kadar saat beklenmezdi de vır vır vır da dır dır dır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
H. ÖZKIR ~ 5 yıl önce
bu hadise İstanbul'da olsa idi uçak rötara girmeden uçuş hazırlıkları esnasında değişip sefere yetişirdi diye düşünüyorum. oradaki teknik ekibin yetersizliğinden olsa gerek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Allah tan bu olay Pegasus un başına gelmedi. Yoksa burada yine suyu parayla satıyorlar muhabbeti olacaktı.esas konuya gelince, eğer uçakta birşeyler limitler dışındaysa mutlaka gereği yapılmalı. 5,5 saat gecikmeli emniyetli yolculuğu risk taşıyan her türlü yolculuğa tercih ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CREW'e. ~ 5 yıl önce
Burası cahil cühela dolmuş.Teknik birim uçakta bir malzeme değişimine karar veriyorsa mecburiyetten , yazılı kurallardan dolayıdır.Yolcunun ve uçağın güvenliği senin dağıttığın meyve suyundan yada rötardan daha mı önemli.Uçağın tek iniş takımı üzerindeki 2 lastikten birinde düşük basınç görülürse 2 lastikte değişir.Eskimeden , yıpranmadan dolayı değiştirilmemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000