15 Mayıs 2014, Perşembe 19:43:19

THY UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI KAPTAN SEFERE DEVAM ETTİ

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul - Erzincan seferini yapan uçağı'na kuş çarptı, uçak dönüş seferini ise yaklaşık 18 saat gecikmeli olarak gerçekleşti. İşte olayın detayları...
  • TUNCAY KAPTAN GELECEK DERTLER BITECEK.
  • Aslinda benim kastettigim bir davranis bicimi bir dusunce yapisiydi.777,330 gibi buyuk ucaklarda elbet her carpma farkedilemeyebilinir,ikaz alinmadikca tabii ki ucusa devam edilir.Ama carpmanin farkindaysaniz veya carpmadan supheleniyor fakat ikaz almadiysaniz ucusa devam eder misiniz?Eger her suphede geri donerseniz isinizi kaybedersiniz korkusu varsa bu bir guvenlik sorunu mudur?Belki hava yolundan havayoluna,pilottan pilota degisiyordur.Bir iki kaptanim duzgun bisekilde aciklamaya calismis,diger yorumlarda saldirma dalga gecme bile var.Bu ulkede herkes herseyi cok iyi bildigi icin ulkenin hali ortada.Not:Bu islerden pek anlamam dedim ,zira meslegim,isim pilotluk degil,yoksa atpl frozenim son derece iyi dlr sonuclarim vs.de var.Pardon pardon klavye delikanlisi da oluverdim.Tek motorlu ucakta kus carpmasi da yasayip geriye donmus biriyim.Herkese kazasiz kirimsiz emniyetli ucuslar.
  • Sevgili iphone emin ol bu kaptanlar bu ise gonullerini koyuyor paraya talip degil hizmete kendini adiyor yani her biri bu isi ask ile ve bazen buram buram ter dokerek emniyetli ucmak icin tum omrjnu egitimlerle harciyor kendilerini bukadar yipratmak inan kul hakki dir.ama son yazinla affettirdin kendjni.ltf birini karalamadan ne ozellikleri var neleri feda edip oralara gelmis bilip yorum yapalim derim ben.saygilar.
  • bizim memlekette herkes ama herkes herşeyi bilir ahkam keser yorum yapar..kesin ve net konuşurlar.. ama konuyla alakaları asla olmaz salla gitsin..

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Erzincan uçuşunu yapacak olan TK 2654 sefer sayılı uçağı, Erzincan Havalimanı için kalkış yaptığı sırada uçağa kuş çarptı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti; İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan dün saat 14.02'de havalanan TK 2654 sefer sayılı TC-JUG tescilli Airbus 320 tipi uçağa, iniş takımlarını kapattığı sırada kuş çarptı.

Kaptan pilot çarpmadan kurtulduğunu düşünerek İstanbul - Erzincan seferine devam etti. Ancak kuş çarpması sonucu uçağın iniş takımlarındaki hidrolik boru delindi, yedek fren sistemi hidroliği boşalmaya başladı ve elektrik kabloları hasar gördü. 

İkaz lambası yanmayınca seferine devam eden THY'nin kaptan pilotu, Erzincan Havalimanı'na iniş için alçaldığı sırada hidrolik arızasını belirten ikaz ışığı yandı. THY pilotu uçağı güvenli bir şekilde havalimanına indirdi. A320 tipi uçakta inceleme yapan teknik ekip, kaza sonrası hidrolik borusunun çapma nedeniyle çatlayarak delindiği, yedek fren sistemindeki hidroliğin boşaldığın ve kablolarda ezilme meydana geldiğini fark etti ve İstanbul'dan parça istedi. 

Parçaların ertesi gün sabah saatlerinde Erzincan'a ulaşmasının ardından teknik ekip uçaktaki hasarı tamir etti. Yaşanan olay nedeniyle TK 2655 sefer numarasıyla yapılacak Erzincan - İstanbul uçağı ise bugün 11.53'de yaklaşık 18 saatlik rötar gerçekleştirerek İstanbul'a hareket etti. TC-JUG tescilli Airbus 320 tipi uçak 13.30'da Atatürk Havalimanı'na teker koydu.

©AirportHaber ÖZEL

THY UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI KAPTAN SEFERE DEVAM ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

From Anywhere ~ 4 yıl önce
TUNCAY KAPTAN GELECEK DERTLER BITECEK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Aslinda benim kastettigim bir davranis bicimi bir dusunce yapisiydi.777,330 gibi buyuk ucaklarda elbet her carpma farkedilemeyebilinir,ikaz alinmadikca tabii ki ucusa devam edilir.Ama carpmanin farkindaysaniz veya carpmadan supheleniyor fakat ikaz almadiysaniz ucusa devam eder misiniz?Eger her suphede geri donerseniz isinizi kaybedersiniz korkusu varsa bu bir guvenlik sorunu mudur?Belki hava yolundan havayoluna,pilottan pilota degisiyordur.Bir iki kaptanim duzgun bisekilde aciklamaya calismis,diger yorumlarda saldirma dalga gecme bile var.Bu ulkede herkes herseyi cok iyi bildigi icin ulkenin hali ortada.Not:Bu islerden pek anlamam dedim ,zira meslegim,isim pilotluk degil,yoksa atpl frozenim son derece iyi dlr sonuclarim vs.de var.Pardon pardon klavye delikanlisi da oluverdim.Tek motorlu ucakta kus carpmasi da yasayip geriye donmus biriyim.Herkese kazasiz kirimsiz emniyetli ucuslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ipone tsk. ~ 4 yıl önce
Sevgili iphone emin ol bu kaptanlar bu ise gonullerini koyuyor paraya talip degil hizmete kendini adiyor yani her biri bu isi ask ile ve bazen buram buram ter dokerek emniyetli ucmak icin tum omrjnu egitimlerle harciyor kendilerini bukadar yipratmak inan kul hakki dir.ama son yazinla affettirdin kendjni.ltf birini karalamadan ne ozellikleri var neleri feda edip oralara gelmis bilip yorum yapalim derim ben.saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 4 yıl önce
bizim memlekette herkes ama herkes herşeyi bilir ahkam keser yorum yapar..kesin ve net konuşurlar.. ama konuyla alakaları asla olmaz salla gitsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000