17 Eylül 2009, Perşembe 08:16:02

THY UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI

THY uçağına kalkışa hazırlandığı sırada kuş çarptı…
  • SAW havaalanının kuşların göç yolu üzerine kurulmuş bir havayolu olduğunu biliyor muydunuz? keşke bir projeye başlanırken farklı tüm uzmanlardan da kanaat alınsa..
  • Hocam iyi hos hakli olabilirsiniz ama herkesin anlayabilcegi sekilde yazilmasi bence daha dogru olur. Ben mesela Cocuklugumdan beri Ucmaktan cok korktugum halde bile Ucaklar hakkinda Havacilik hakkinda cok meragi olan birisi oldugumdan bu siteyi hergün ziyaret ediyorum. ama sizin ifade ettiginiz gibi terimler kullanilirsa benim gibi merakli kisiler de anlamakta zorluk ceker. Saygilarimla
  • Acaba kus mu ucaga carpti yoksa ucak mi kusa carpti ! Haydi tartisalim!
  • Sevgili arkadaşlar, madem havacılık anlamında tek ciddi haber kaynağısınız, havacılık terminolojisine de lütfen biraz dikkat edelim. "Pistte kalkışa hazırlandığı sırada" çok havada ve yanlış bir tabir, bunun yerine hangisi uygunsa, kalkış rulesinde, piste giriş esnasında veya daha spesifikse V1'dan sonra gibi terimler hem sizin farkınızı ortaya koyar, hem de havacılar daha sağlıklı haberler edinebilir. Çalışmalarınız için teşekkürler ve başarılar.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmir seferi yapacak olan THY uçağının pistte kalkışa hazırlandığı sırada motoruna kuşlar çarptı.

Bu olayın ardından kontrolleri yapılan uçak 45 dakika gecikmeyle İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptı.

THY UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
SAW havaalanının kuşların göç yolu üzerine kurulmuş bir havayolu olduğunu biliyor muydunuz? keşke bir projeye başlanırken farklı tüm uzmanlardan da kanaat alınsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hocam iyi hos hakli olabilirsiniz ama herkesin anlayabilcegi sekilde yazilmasi bence daha dogru olur. Ben mesela Cocuklugumdan beri Ucmaktan cok korktugum halde bile Ucaklar hakkinda Havacilik hakkinda cok meragi olan birisi oldugumdan bu siteyi hergün ziyaret ediyorum. ama sizin ifade ettiginiz gibi terimler kullanilirsa benim gibi merakli kisiler de anlamakta zorluk ceker. Saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Acaba kus mu ucaga carpti yoksa ucak mi kusa carpti ! Haydi tartisalim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sevgili arkadaşlar, madem havacılık anlamında tek ciddi haber kaynağısınız, havacılık terminolojisine de lütfen biraz dikkat edelim. "Pistte kalkışa hazırlandığı sırada" çok havada ve yanlış bir tabir, bunun yerine hangisi uygunsa, kalkış rulesinde, piste giriş esnasında veya daha spesifikse V1'dan sonra gibi terimler hem sizin farkınızı ortaya koyar, hem de havacılar daha sağlıklı haberler edinebilir. Çalışmalarınız için teşekkürler ve başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000