26 Aralık 2012, Çarşamba 16:15:27

THY UÇAĞINA 'İKAZ IŞIĞI' RÖTARI!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Accra seferini yapacak olan THY uçağı 'kapı açık' ikaz ışığı yanınca pist başından geri döndü...
  • Globally foss diyenler nasil bir anlayis var sizde? Thy markasi yunan malimi? TÜRK markası yahu TÜRK. Bugün messiyle reklam yapılıyorsa bu THY ve ekibinin başarısındandır. Yarın Allah korusun herhangi bir arızada uçak düşse yine globally foss diyecekmisiniz? Boş muhalefetten vazgecin,muhalefet yapacaksanızda yapıcı olun yıkıcı değil.Diyorlar ya reklamlarda bu gurur hepimizin!
  • 131 yolcu sayısı son derece başarılı bir doluluk oranı daha da artacaktır eminim kesin olarak. ayrıca cargo kapığının kapanmama uyarısı yanması son derece yerinde ve önemlidir.. 45 dak. gecikme ve yapılan teknik kontrol ve müdehale olası bir kazayı önlemiş oldu.. geçmişde thy nin md 11 eskinin dc 10 uçağı paris orly havalamnından istanbula seferisırasında kalkıştan hemen sonra havalimanı yakınlarında ormanlık alanı çakılmıştı sebebi de arka cargo kapağının tam olarak kapanmamasından kaynaklandı ve basınçla patladı açıldı.. sonra uçağın üretici firması cargo kapağını menteşelerini ve bütün tutan kolları mekanizmaları değiştirdi güçlendirdi bu kazadan sonra ancak dc 10 ların ömrü fazla sürmedi üretimden kalktı ve şu an cargo uçağı olarak kullanılıyor
  • bu hat icin gayet güzel bir rakam. tebrikler thy.
  • Duyduğum bi habere göre de Madrid - İstanbul seferini yapan THY ucağıda flap- slat arızası vermiş globally foss u bosverinde son günlerde ki bu haberler insanın canını sıkıyor. THY yönetimi allah korusun kimsenin başına birşey gelmeden bunlar için önlem almaya başlamalı.

Türk Hava Yolları'nın bugün 14:45'te İstanbul-Accra seferini yapacak olan Boeing 737-900ER tipi yolcu uçağı ikaz ışığı yanması nedeniyle pist başından geri döndü.

TC-JYE kuyruk tescilli 131 yolcusu olan TK-629 sefer sayılı THY uçağı, kalkış için hazırlandığı sırada 'arka kargo kapağı açık' ikaz ışığının yanması üzerine pist başından geri dönerek bakıma alındı. Uçakta yapılan teknik kontrolde kargo kapağının etrafını çevreleyen lastiğin sarkarak kapı sensörüne denk geldiği ve bu nedenle ışığın sönmediği tespit dildi.

Teknik ekipler tarafından lastik yerine oturtularak uçak tekrar sefere verildi. 

Yaklaşık 45 dakika gecikme yaşayan THY uçağı Accra'ya gitmek üzere havalandı.

THY UÇAĞINA 'İKAZ IŞIĞI' RÖTARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Mehmet ~ 5 yıl önce
Globally foss diyenler nasil bir anlayis var sizde? Thy markasi yunan malimi? TÜRK markası yahu TÜRK. Bugün messiyle reklam yapılıyorsa bu THY ve ekibinin başarısındandır. Yarın Allah korusun herhangi bir arızada uçak düşse yine globally foss diyecekmisiniz? Boş muhalefetten vazgecin,muhalefet yapacaksanızda yapıcı olun yıkıcı değil.Diyorlar ya reklamlarda bu gurur hepimizin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet'e cevap ~ 5 yıl önce
THY yine ucak dusurecek diye odun patliyor degil mi? Senin bile guvenin yok. Ayni zamanda, HEPIMIZ YUNANIZ!
camaroth ~ 5 yıl önce
131 yolcu sayısı son derece başarılı bir doluluk oranı daha da artacaktır eminim kesin olarak. ayrıca cargo kapığının kapanmama uyarısı yanması son derece yerinde ve önemlidir.. 45 dak. gecikme ve yapılan teknik kontrol ve müdehale olası bir kazayı önlemiş oldu.. geçmişde thy nin md 11 eskinin dc 10 uçağı paris orly havalamnından istanbula seferisırasında kalkıştan hemen sonra havalimanı yakınlarında ormanlık alanı çakılmıştı sebebi de arka cargo kapağının tam olarak kapanmamasından kaynaklandı ve basınçla patladı açıldı.. sonra uçağın üretici firması cargo kapağını menteşelerini ve bütün tutan kolları mekanizmaları değiştirdi güçlendirdi bu kazadan sonra ancak dc 10 ların ömrü fazla sürmedi üretimden kalktı ve şu an cargo uçağı olarak kullanılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
131 yolcu sayisi ~ 5 yıl önce
bu hat icin gayet güzel bir rakam. tebrikler thy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fleece ~ 5 yıl önce
Duyduğum bi habere göre de Madrid - İstanbul seferini yapan THY ucağıda flap- slat arızası vermiş globally foss u bosverinde son günlerde ki bu haberler insanın canını sıkıyor. THY yönetimi allah korusun kimsenin başına birşey gelmeden bunlar için önlem almaya başlamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000