31 Temmuz 2017, Pazartesi 14:19:58

THY uçağına bomba rötarı

Türk Hava Yollarının İstanbul-Hakkari uçağına binecek olan M.Ö., telefonla konuşurken “Bomba” kelimesini kullanması üzerine gözaltına alındı.
  • Ya bomba ile teması olan birisi bunu alen beyan kabin içinde telefonda konuşurken 'bomba 'diye kullanırmı . Gerizekalılıktan başka birşey değil. Gizemli kelimeyi kullandın yandın çık bu ne saçmalık ya.
  • Olayin asli bambaska hikaye gibi
  • Abi adama sormuşlardır nasılsın diye adam da bomba gibiyim demiştir
  • yazık ya bir insanın geleceğini olumsuz etkilemek haksızlık

Türk Hava Yollarının İstanbul-Hakkari uçağına binecek olan M.Ö., telefonla konuşurken “Bomba” kelimesini kullanması üzerine gözaltına alındı. THY uçağı boş bir alana çekilerek bomba araması yapıldı. Bomba aramasının ardından THY uçağı yaklaşık dört buçuk saat gecikme ile kalktı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Hakkari seferini yapacak uçağı, bir yolcunun telefonla konuşurken “Bomba” kelimesini kullanması üzerine 4,5 saat gecikmeli havalandı. Saat 08.55'te havalanması planlanan Türk Hava Yolları'nın Hakkari uçağı yolcu alımını tamamladı.

Airbus 319 tipi uçakta bulunan 37 yaşındaki M.Ö. adlı erkek yolcu da uçak yerdeyken arkadaşıyla telefonda konuşmaya başladı.

M.Ö.'nün, "Koruculuk sınavını kazandım. Sana bomba bir haber. İşi bırakıyorum" dediği öğrenilirken, sadece bomba kelimesini duyanlar durumu kabin ekibine bildirdi. Olayın kaptan pilota iletilmesi üzerine THY uçağının kokpit ekibi de kalkışı erteledi. Kaptan pilot durumu güvenlik güçlerine iletti. Ardından polis ekipleri uçağa gelerek M.Ö.'yü araştırdı. Tüm yolcular ve kabin ekipleri uçaktan boşaltılırken valizler ve yolcuların eşyaları prosedür gereği X-RAY cihazından geçirildi ve uçak arandı. M.Ö. yapılan araştırmaların üzerine serbest bırakılırken, uçak 4,5 saat gecikmeli olarak Hakkari'ye havalandı.

THY uçağına bomba rötarı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Cinnah ~ 11 ay önce
Ya bomba ile teması olan birisi bunu alen beyan kabin içinde telefonda konuşurken 'bomba 'diye kullanırmı . Gerizekalılıktan başka birşey değil. Gizemli kelimeyi kullandın yandın çık bu ne saçmalık ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 11 ay önce
Olayin asli bambaska hikaye gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 11 ay önce
Abi adama sormuşlardır nasılsın diye adam da bomba gibiyim demiştir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ss ~ 11 ay önce
yazık ya bir insanın geleceğini olumsuz etkilemek haksızlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000