05 Mart 2013, Salı 11:37:17

THY UÇAĞINA ARIZA RÖTARI

Türk Hava Yolları'nın Ho Chi Minh-Bangkok-İstanbul seferini yapacak uçağı arıza sebebiyle 26 saat rötar yaptı.
  • istanbul bangkok hattına kasıtlı olarak a340 lar veriliyor olabilir... geçen senelerde aynı hatta 777 ler uçuyordu... bu hatta yolcu skıntısı çekilmediği için 777 leri başka hatlara kaydırdılar.istanbul dışındaki her 340 arızası yolcular için en az 24 saat bekleme süresi, daha öncede benzer haberler yazıldı. hatta yanılmıyorsam birinde komle motor taşındı istanbuldan. thy çok iyi biliyorki ATR ile de ucsa bangkok ucağı yine tur firmaları ve thailand turistlerince boş bırakılmayacaktır.
  • http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-ucagi-pist-basindan-dondu-43358.html Bu haberdeki uçakla vietnamda kalan uçak aynı. TK-JDJ kuyruk. Uçak bangkok'a apar topar gönderildi. Bangkok' ta ekip değiştirip, yolcu indirip vietnam'a devam etti ve orada kaldı. Madem habercilik yapıyorsunuz, bu bağlantıları da yayınlayın, nedenini bulun, aynı arıza mı öğrenin de THY bir uçak dolusu yolcuyu üstünkörü tamir edilen uçakla mı Bangkok'a gönderdi onu söyleyin!!
  • Havacilik bir kultur isidir. Is sirf havayolu kurup ucak ucurmak degil. Saglam bir altyapin oldugu zaman ucagin eskisi yenisi olmaz. Eger bir ucagi komple soyup ana bakimini yapmiyorsan o zaman teknolojini ve insan gucunude gelistiremssin, Turkiye zengin bir ulke degil. Tasaaruflu olmak lazim. Elindeki ucaklari daha verimli ve maximum omrunde kullanacaksin.
  • Herkese Selamlar THY adına Temel Kotil her fırsatta 5 yıldız olcez diyor ama neredeyse her ay birkaç A340 Dünyanın bir Havalimanında kalıyor mağdur ediyor imajı yerlebir ediyor. Bakın Lütfen Lufthansa Emirates Singapore Airlines Qatar Airways Etihad bu şirketlerin bu kadar rötar ve sorunlu A340 uçağı var mı. Bende defalarca uçtum. Hiçbiri standart değiş nerde 5 yıldız bakın A330 B777 uçakları müthiş uçaklar. Artık satılmalı. Zarar veriyor artık.Dikkat edin en çokta Bangkok uçuşlarının uçağı arızalı kasıt varmı diye düşünmeye başladım

THY'ye ait Ho Chi Minh- Bangkok -İstanbul seferini yapacak Airbus 340 tipi uçak sefere hazırlanırken arızalandı. THY yetkilileri arızanın giderilmesi için halen çalışmaların sürdüğünü kaydederken uçuşun gecikmeli olarak yapılacağı açıklandı.

THY seferi şu şekilde gerçekleştirilecek:

04.03.2013 TK69 (SGN)      Ho Chi Minh City Than Son Nhat Havalimanı (BKK) Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı  20:50 23:00-05 Mart 26 Saat 10 dk.

04.03.2013 TK69 (BKK) Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı (IST) İstanbul Atatürk Havalimanı 23:45 01:35-05 Mart 25 Saat 50 dk

THY UÇAĞINA ARIZA RÖTARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

1907 ~ 5 yıl önce
istanbul bangkok hattına kasıtlı olarak a340 lar veriliyor olabilir... geçen senelerde aynı hatta 777 ler uçuyordu... bu hatta yolcu skıntısı çekilmediği için 777 leri başka hatlara kaydırdılar.istanbul dışındaki her 340 arızası yolcular için en az 24 saat bekleme süresi, daha öncede benzer haberler yazıldı. hatta yanılmıyorsam birinde komle motor taşındı istanbuldan. thy çok iyi biliyorki ATR ile de ucsa bangkok ucağı yine tur firmaları ve thailand turistlerince boş bırakılmayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eksik haber!! ~ 5 yıl önce
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-ucagi-pist-basindan-dondu-43358.html Bu haberdeki uçakla vietnamda kalan uçak aynı. TK-JDJ kuyruk. Uçak bangkok'a apar topar gönderildi. Bangkok' ta ekip değiştirip, yolcu indirip vietnam'a devam etti ve orada kaldı. Madem habercilik yapıyorsunuz, bu bağlantıları da yayınlayın, nedenini bulun, aynı arıza mı öğrenin de THY bir uçak dolusu yolcuyu üstünkörü tamir edilen uçakla mı Bangkok'a gönderdi onu söyleyin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafirUSA ~ 5 yıl önce
Havacilik bir kultur isidir. Is sirf havayolu kurup ucak ucurmak degil. Saglam bir altyapin oldugu zaman ucagin eskisi yenisi olmaz. Eger bir ucagi komple soyup ana bakimini yapmiyorsan o zaman teknolojini ve insan gucunude gelistiremssin, Turkiye zengin bir ulke degil. Tasaaruflu olmak lazim. Elindeki ucaklari daha verimli ve maximum omrunde kullanacaksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY5YILDIZ340X ~ 5 yıl önce
Herkese Selamlar THY adına Temel Kotil her fırsatta 5 yıldız olcez diyor ama neredeyse her ay birkaç A340 Dünyanın bir Havalimanında kalıyor mağdur ediyor imajı yerlebir ediyor. Bakın Lütfen Lufthansa Emirates Singapore Airlines Qatar Airways Etihad bu şirketlerin bu kadar rötar ve sorunlu A340 uçağı var mı. Bende defalarca uçtum. Hiçbiri standart değiş nerde 5 yıldız bakın A330 B777 uçakları müthiş uçaklar. Artık satılmalı. Zarar veriyor artık.Dikkat edin en çokta Bangkok uçuşlarının uçağı arızalı kasıt varmı diye düşünmeye başladım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000