08 Nisan 2015, Çarşamba 14:15:21

THY UÇAĞI TRABZON'A İNEMEDİ

Trabzon Havalimanı'nda sis nedeniyle görüş mesafesi düştü, THY uçağı Samsun'a indi.
  • THY 10- 12 tur bekleme yaptıktan sonra tekrar yaklaşma yapmayı denemeden Samsun Meydanı'na gidiyor. Zannediyorum buna pegasusun pas geçmesi sonucunda karar veriyorlar. Ancak pegasus ikinci defa alçalma deniyor ve iniş gerçekleştiriyor. Pegasustan hemen sonradan yabancı bir özel jet daha yaklaşma yapıyor ve iniyor. Bence THY kaptanı yakıtı kritiğe Girdiği ve pegasusun pas geçmesinde göz önüne alarak samsuna gitmiş. Pegasus ise tekrar deneyerek inmiş. Hemen sonra özel jetinde inmiş olması burada bilmeden yapılan Eleştirilerin yersiz OLDUĞUNU gösteriyor. Sonuçta 3 kaptanında aldıkları karar ve yaptıkları DOĞRU.
  • orgi olsaydı dns kurardık
  • Meydanda (11 pistinde) ILS mevcut lakin sis yüzünden görüş, minimumun altında kaldığında, risk alınmaz, pas geçilir. Türkiye'de sadece AHL 05 ve ESB 03R pistlerinde, 3B ILS mevcut yani sıfır görüşte bile inebiliyorsunuz ancak Trabzon'daki, bu sistem değil. THY pas geçip PGT indiğinde, 2.300 görüş mesafesiydi. Yani, iniş için müsait bir ortam vardı. THY için metar ne gösteriyordu, orasını bilmiyorum ama imkan olsa neden inmesin?
  • Kupa verilseydi bu olmazdı

Trabzon Havalimanı'na etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 2500 metreye kadar düştü. Türk Hava Yolları'nın TK2828 sefer sayılı İstanbul-Trabzon uçağı Samsun'a divert etti.

Sisin rüzgarın durumuna göre değişkenlik gösterdiği öğrenilirken, Samsun'a inen uçağın Trabzon'daki hava durumuna göre yeniden kalkış yapabileceği kaydedildi.

Bu arada Borajet'in de bu sabah BRJ3453 sefer sayılı Sabiha Gökçen-Trabzon uçağının da Trabzon'a inemediği öğrenildi.

THY UÇAĞI TRABZON'A İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
THY 10- 12 tur bekleme yaptıktan sonra tekrar yaklaşma yapmayı denemeden Samsun Meydanı'na gidiyor. Zannediyorum buna pegasusun pas geçmesi sonucunda karar veriyorlar. Ancak pegasus ikinci defa alçalma deniyor ve iniş gerçekleştiriyor. Pegasustan hemen sonradan yabancı bir özel jet daha yaklaşma yapıyor ve iniyor. Bence THY kaptanı yakıtı kritiğe Girdiği ve pegasusun pas geçmesinde göz önüne alarak samsuna gitmiş. Pegasus ise tekrar deneyerek inmiş. Hemen sonra özel jetinde inmiş olması burada bilmeden yapılan Eleştirilerin yersiz OLDUĞUNU gösteriyor. Sonuçta 3 kaptanında aldıkları karar ve yaptıkları DOĞRU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 3 yıl önce
orgi olsaydı dns kurardık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanal Havacı ~ 3 yıl önce
Meydanda (11 pistinde) ILS mevcut lakin sis yüzünden görüş, minimumun altında kaldığında, risk alınmaz, pas geçilir. Türkiye'de sadece AHL 05 ve ESB 03R pistlerinde, 3B ILS mevcut yani sıfır görüşte bile inebiliyorsunuz ancak Trabzon'daki, bu sistem değil. THY pas geçip PGT indiğinde, 2.300 görüş mesafesiydi. Yani, iniş için müsait bir ortam vardı. THY için metar ne gösteriyordu, orasını bilmiyorum ama imkan olsa neden inmesin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kupa verilseydi bu olmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000