20 Ekim 2008, Pazartesi 12:48:31

THY UÇAĞI SON ANDA DURDU!

Türk Hava Yolları'nın Budapeşte-İstanbul seferini yapan uçağı İstanbul Atatürk Havalimanı'na indikten sonra 06/24 pistinden dışarı çıkmasına metreler kala durabildi.
  • Geçmiş olsun öncelikle , talihsiz bir olay. Hergün onlarca uçağın sorunsuz indiği güvenli bir pistdir 06-24. Gerçek havacı , gerçek pilot diye bir şey yoktur. İyi kötü pilot da yoktur. Hmm varsa kaza kırımı , olayı olmayan pilotdur tabiki , güvenli operasyon tamamlayan pilottur. Hmm varsa gerçek pilot , gerçek olmayan ama yinede emniyetli ucuslar yapan pilot , sahte mi oluyor. Havayolu pilotluğu öyle sadece gaz kolu löwye sallayıp tonolar atmaya benzemez , arkanda 150 yolcuyla taca çıkıverirsin.
  • Havacılar çok iyi bilirlerki olan bir olayda "bu böyle yapılmaz bu ne biçim adam bu işi bilmiyor ineceğine pas geçseydi" gibi gerçek dışı terbiyeyi aşan tenkitler yapmak veya o adamı sevmediği için ondan bu yolla intikam almaya çalışmak olmaz ve gerçek havacı bilirki bu şekilde konuşursa aynı olay ertesi gün kendi başına gelir. Bu kural havacılık tarihinin başından beri değişmedi ve gerçek pilotlar bunu çok iyi bilirler.
  • arkadaşlar siirt e uçan varmı bilmiyorum ama adam crj900 ü zar zor durudruyor zamanında thy rj100 leri uçuruyormuş oraya sonra iki kez pistten çıkan uçaklar ve siirt off duruma gelmiş yani bu pistlerin öncelikle ele alınması lazım
  • A320 COMMANDER arkadaşımıza katılmakla beraber şunuda ilave etmek isterim. PAS GEÇMEK AYIP DEĞİLDİR! Yanındaki FFO 'ya yada ATC'ye rezil olmayayım mantığıyla inatla uçağı indirmeye çalışmak ne kadar mantıklı? Hırslarımızın kurbanı olmayalım, geç teker koyacağımıza PAS GEÇELİM!!!

Türk Hava Yolları'na ait Budapeşte-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'ndaki 06/24 pistine iniş yaptıktan sonra pist sonunda güçlükle durabildi.

Bu sabah 09.55'te Macaristan'ın başkenti Budapeşte'den havalanan TK1436 sefer sayılı kuyruk tescilli Türk Hava Yolları uçağı 13.00 sularında içerisinde bulunan 1'i bebek toplam 110 yolcu ve 6 mürettebatıyla birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı'nın kısa pisti 06/24'e iniş yaptı. 2300 metre uzunluğundaki piste iniş yapan B737-800 tipi yolcu uçağı, pistten çıkmasına metreler kala durmayı başardı.

Türk Hava Yolları yetkilileri konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmazken, uçağın piste geç teker koyduğuna dair söylentiler de AirportHaber'e gelen iddialar arasında.

THY (TC-JGN)

THY (TC-JGN)

THY UÇAĞI SON ANDA DURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

CFM56 ~ 9 yıl önce
Geçmiş olsun öncelikle , talihsiz bir olay. Hergün onlarca uçağın sorunsuz indiği güvenli bir pistdir 06-24. Gerçek havacı , gerçek pilot diye bir şey yoktur. İyi kötü pilot da yoktur. Hmm varsa kaza kırımı , olayı olmayan pilotdur tabiki , güvenli operasyon tamamlayan pilottur. Hmm varsa gerçek pilot , gerçek olmayan ama yinede emniyetli ucuslar yapan pilot , sahte mi oluyor. Havayolu pilotluğu öyle sadece gaz kolu löwye sallayıp tonolar atmaya benzemez , arkanda 150 yolcuyla taca çıkıverirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
falconx ~ 10 yıl önce
Havacılar çok iyi bilirlerki olan bir olayda "bu böyle yapılmaz bu ne biçim adam bu işi bilmiyor ineceğine pas geçseydi" gibi gerçek dışı terbiyeyi aşan tenkitler yapmak veya o adamı sevmediği için ondan bu yolla intikam almaya çalışmak olmaz ve gerçek havacı bilirki bu şekilde konuşursa aynı olay ertesi gün kendi başına gelir. Bu kural havacılık tarihinin başından beri değişmedi ve gerçek pilotlar bunu çok iyi bilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alpay ~ 10 yıl önce
arkadaşlar siirt e uçan varmı bilmiyorum ama adam crj900 ü zar zor durudruyor zamanında thy rj100 leri uçuruyormuş oraya sonra iki kez pistten çıkan uçaklar ve siirt off duruma gelmiş yani bu pistlerin öncelikle ele alınması lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
A320 COMMANDER arkadaşımıza katılmakla beraber şunuda ilave etmek isterim. PAS GEÇMEK AYIP DEĞİLDİR! Yanındaki FFO 'ya yada ATC'ye rezil olmayayım mantığıyla inatla uçağı indirmeye çalışmak ne kadar mantıklı? Hırslarımızın kurbanı olmayalım, geç teker koyacağımıza PAS GEÇELİM!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000